Google хоче зробити свої послуги більш цінними для бізнес-клієнтів, які використовують її рекламну платформу. І один зі способів, яким компанія з Каліфорнії сподівається досягти цього, – інструмент “рекомендації Google Ads”, програмне забезпечення на основі штучного інтелекту, яке може допомогти компаніям покращити свої рекламні кампанії.
Потреба в такому продукті очевидна: багато компаній не мають власного досвіду, необхідного для створення ефективних рекламних кампаній. Найчастіше малий бізнес витрачає багато грошей на Adwords, що з’їдає їхні обмежені рекламні бюджети та призводить до втрати продажів.
Таким чином, інструмент “рекомендації Google Ads” – це свого роду автоматизований помічник спеціаліста, який може вносити зміни на основі даних, які він збирає з кампаній. Загальна мета – підвищити ефективність кожного фунта витрат на рекламу, допомагаючи бізнес-клієнтам переконатися, що вони отримують краще співвідношення ціни та якості. Інструмент рекомендацій – це метод оптимізації Google Ads.
В принципі, рекомендації працюють дуже просто. Google відстежує історію вашої кампанії, оцінює її на предмет тенденцій, завантажує дані у свої розумні алгоритми, а потім видає купу порад на іншому кінці.
Поява рекомендацій може зайняти деякий час. Якщо ви тільки нещодавно запустили рекламну кампанію, навряд чи Google збере достатньо даних, щоб надати якісні рекомендації. Якщо ви нічого не побачите з першого разу, Google пропонує вам повернутися пізніше: їхня пошукова система постійно шукає нові можливості для оптимізації, а сама компанія регулярно впроваджує нові типи рекомендацій.
Основна ідея рекламних рекомендацій полягає в тому, щоб підвищити CTR або коефіцієнт кліків: кількість людей, які переходять за вашими рекламними посиланнями та потрапляють на ваш сайт.
Штучний інтелект Google поки що недостатньо розумний, щоб генерувати новий контент, специфічний для вашого бізнесу (хоча це, ймовірно, станеться в якийсь момент у наступному десятилітті). Замість цього він бере вашу поточну рекламну копію і змішує її, сподіваючись досягти кращих результатів.
Наприклад, припустимо, ви написали заголовок “доступний одяг, взуття та шкарпетки”. Інструмент “рекомендації Google Ads” може вирішити, що це не оптимальний варіант, і змінити його на “Купуйте дешевий доступний одяг. Шкарпетки. Взуття”. Як бачите, фактичний зміст контенту зовсім не змінився, змінився лише порядок, в якому слова з’явилися, і слова, які використовуються для передачі цього змісту.
Google виявив, що його інструмент “Рекомендації Google Ads” допоміг збільшити CTR приблизно на 10 відсотків, що є значним показником. Однак пам’ятайте: ви не зобов’язані приймати рекомендації Google, якщо не вважаєте їх релевантними або такими, що не мають сенсу.
також читайте
Хоча сайти електронної комерції та креативні агенції отримають величезну користь від інструменту “рекомендації Google Ads” свідомо не використовує систему для чутливих або суворо регульованих галузей. Наразі інструмент не надаватиме рекомендацій фірмам у медичній, фармацевтичній, фінансовій та реабілітаційній галузях, оскільки це може ненавмисно порушити рекламні правила.
Генерувати покази легко. Але щоб досягти успіху в рекламній грі в Інтернеті, вам потрібно покращити свої ключові слова та таргетинг.
Рекомендації Google Ads допоможуть вам зробити саме це. На стороні ключових слів інструмент рекомендацій здатний зробити кілька корисних пропозицій. По-перше, він може допомогти вам вказати відповідні ключові слова, які визначають, коли ваші оголошення з’являтимуться в результатах пошуку. Google робить це, не лише пов’язуючи слова з вашою кампанією, але й оцінюючи наміри клієнтів: хочуть вони купувати чи ні.
Рекомендації Google Ads також можуть допомогти вам створити нові негативні ключові слова: ключові слова, за якими ви явно не хочете, щоб оголошення показувалися.
Існує також інструмент, який Google використовує, щоб позбутися зайвих ключових слів в одній групі оголошень. Інструмент запропонує вам видалити непотрібні ключові слова, щоб полегшити керування вашим акаунтом.
Що стосується таргетингу, то тут теж є допомога. Інструмент рекомендацій допоможе вам визначити вашу аудиторію на основі їхніх купівельних звичок і запропонує, на кого саме варто орієнтуватися (наприклад, на людей, які вже відвідували ваш сайт).
Механізм таргетингу також дає вам можливість зробити рекламу більш “динамічною”, тобто змінювати формулювання оголошення на основі низки параметрів, таких як пристрій, яким користується користувач, або час доби.
Розширення – це доповнення до основної рекламної структури. Базове оголошення Google має таку саму структуру: заголовок, URL-адреса вашого сайту, а потім короткий опис того, що очікує на користувача, якщо він перейде за нею.
Розширення доповнюють цей базовий формат, надають більше інформації та викликають більший інтерес. Інструмент рекламних рекомендацій Google може оцінити ефективність ваших розширень і запропонувати нові. Наприклад, якщо у вас є розширення для дзвінків, система рекомендацій може порекомендувати зміни, які заохотять більше людей зв’язатися з вами по телефону. Інструмент також пропонує покращити структуровані фрагменти оголошень, наприклад, коли ви додаєте короткий список основних характеристик продукту.
Рекомендації “Оголошення та розширення” допомагають покращити існуючі оголошення, створювати нові, показувати найкращі оголошення найчастіше та організовувати оголошення в кращі групи оголошень. Типи рекомендацій щодо розширень, зокрема, допомагають максимізувати ефективність ваших оголошень і можуть покращити показники CTR.
Приклади рекомендацій включають
Рекомендації Google Ads мають розділ “Ставки та бюджети”. Тут ви можете отримати поради щодо того, як найкраще керувати витратами на рекламу та звести їх до мінімуму.
Розділ “Ставки та бюджети” спрямований на підвищення конверсії. Чим краще ви зможете використати свої обмежені маркетингові кошти, тим більше людей прийде до вашої компанії.
Рекомендації Google Ads допомагають кількома способами. По-перше, він може запропонувати, як розподілити кошти між кампаніями, особливо якщо одна кампанія часто має надлишок, а інша завжди працює на нуль.
Система рекомендацій також може запропонувати нові ставки на основі використовуваного пристрою. Рекомендації можуть запропонувати вам витрачати більше коштів на користувачів ПК і ноутбуків, а не мобільних пристроїв. Можливо, вони конвертуватимуться частіше або з меншими витратами на одного клієнта.
Нарешті, він може запропонувати допомогу при оновленні витрат на рекламу, підтримуючи цілі вашої кампанії протягом усього часу.
Рекомендації розділу “Ставки та бюджети” допоможуть знайти найкращу стратегію ставок для досягнення ваших бізнес-цілей, а також гарантувати, що ваші кампанії не будуть обмежені бюджетом.
Приклади рекомендацій включають
Перехід на автоматичні стратегії для підвищення ефективності:
Використовуйте ручні модифікатори та коригування бюджету:
Рекомендації “Ключові слова та таргетинг” можуть збільшити ваше охоплення. Приклади рекомендацій включають
Рекомендації “Ремонт” допомагають вирішити проблеми з вашим акаунтом і покращити загальний стан і продуктивність. Приклади рекомендацій включають:
Інструмент рекомендації Google Ads – одне з головних поліпшень після оновлення старого інтерфейсу. Не всі рекомендації покращать ваш акаунт, але багато з них будуть корисними. Цей інструмент допоможе вам стежити за своїм акаунтом і переконатися, що в ньому немає ніяких аномалій.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.