Знайомство. На цьому етапі спілкуємося з потенційним замовником, обговорюємо проєкт та цілі.
Бриф. Відправна точка для подальшої роботи якісно заповнений бриф. З нього ми дізнаємося, які цілі ставить клієнт і навіщо йому потрібна реклама. Розуміємо, які рекламні інструменти використовувати та які потрібно поставити цілі, KPI та рекламні бюджети.
Стратегія. На основі брифу створюємо стратегію просування та медіаплан. Докладно прописуємо в комерційній пропозиції, що налаштовуватимемо і який потрібен рекламний бюджет на кожен рекламний канал.
Надаємо комерційну пропозицію та медіаплан клієнту. Медіаплан показує прогнозовану кількість конверсій, середню вартість кліку, мінімальний та рекомендований бюджет.
Передплата. Після погодження дій та бюджетів клієнтом вносить передплату у розмірі 100% за перший місяць роботи. Замовник завжди має доступ на перегляд і знає як ми працюємо.
У кожного проєкту є свої особливості та деякі послуги індивідуальні, але наведений план – це класичні варіанти робіт, які проводяться завжди й дають розуміння як ми працюємо.
Протягом усього часу існування нашої агенції ми пробували різні стратегії співробітництва та оплати послуг. Найбільшу взаємну ефективність для клієнта та нас показала стратегія із відсотком від рекламного бюджету.
Для кожного клієнта ми робимо безкоштовне налаштування. Клієнт має доступ на перегляд рекламного облікового запису — вся робота максимально прозора. Рахунки від рекламних систем відправляємо клієнту.
Привабливість стратегії для клієнта – у її простоті та ефективності: замовнику не потрібно платити за налаштування, вникати у її тонкощі та контролювати дії виконавця. Він бачить рекламний бюджет, результат і розуміє, за що платить. Ще до початку роботи клієнту хочеться бачити, що він отримає за власний кошт. Для цього ми готуємо медіаплан, розрахований у рекламній системі. Це наближені до реальних даних, що показують можливості рекламної кампанії.
На ринку рекламних послуг можна зустріти велику кількість відсотків (від 4% до 25%). Це значення може залежати від досвіду агентства, налаштувань та бюджету проєкту.
Почавши працювати з цією схемою, ми зрозуміли, що це один із найкращих варіантів співробітництва в інтернет-маркетингу.
Практика нам довела, що відсоток бюджету – це плата за ефективність. Важливо : кожен проєкт потребує індивідуального підходу. Перші 1-3 місяці реклами – основа подальшого вдосконалення налаштувань. На рекламні показники може вплинути маса факторів від бюджету та складності акаунту до географії продажів та сезонності. Після отримання конверсій за перші 1-3 місяці можна починати працювати з лідами, KPI, наскрізною аналітикою.
Вибираючи компанію для налаштування контекстної реклами, ви можете побачити різні методи співробітництва та оплати. Свого часу ми також з ними стикалися і готові поділитися з вами особливостями, плюсами та мінусами кожного методу.
Оплата за годину роботи
Довгий час ми працювали за цією схемою, і вона нам подобалася завдяки своїй логічності та прозорості.
Витрати клієнта збільшуються у разі збільшення робіт над проєктом та зменшуються, якщо роботи над проєктом поменшало. При цьому всі дані залишаються відкритими та клієнт бачить, за що платить і який отримує результат.
Як стратегія з оплатою за годину працює на практиці:
Особливості погодинної оплати
Кількість робочих годин, яка потрібна для налаштування рекламних кампаній завжди індивідуальна і розраховується під кожного клієнта на основі наданих даних про завдання.
Кількість часу на ведення одного облікового запису в будь-якій рекламній системі залежить від кількох факторів:
Чому ми відмовилися від роботи з погодинною оплатою?
Працюючи за такою методикою, важливо показати клієнту прозорий та максимально точний облік часу (скільки годин та хвилин витрачено, на що та скільки ще залишилося). Для точного та чесного підрахунку часу ми використовували спеціальні додатки-трекери. Але навіть під час використання трекерів та підготовки докладних звітів контроль залишався слабким місцем цього підходу до роботи.
При обговоренні проєкту ми завжди оголошували мінімальну кількість годин за встановленого бюджету.
Мінімальний час для ефективного ведення рекламного облікового запису складав 6 годин для контекстної реклами (Google Ads, Bing Ads) та 4 години для таргетованої реклами (Facebook/Instagram Ads, Linkedin Ads). Однак ця цифра дуже індивідуальна і розраховувалася під кожного клієнта окремо. Чим більший бюджет, тим більше роботи та більше годин потрібно на роботу з акаунтом на місяць.
Оголошена сума для замовника по суті перетворювалася на фіксовану ціну. І він чи погоджувався на кінцеву суму, чи ні.
Така стратегія виявилася неефективною для інтернет-маркетингу, де важлива гнучкість та індивідуальний підхід.
Навіщо ускладнювати роботу розрахунком годин та контролем, якщо можна працювати відразу за системою Fix Price? Питання цілком логічне, але і ця система має свої недоліки.
Fix Price. Фіксована ціна
З одного боку, це дуже просте та зручне рішення. Клієнт сплачує певну суму, а агентство виконує роботу та підтримує обліковий запис клієнта в ефективному стані. Не слід вираховувати відсотки, вести складну звітність.
Головний мінус такої стратегії – послуга подається дуже узагальнено, без чітко прописаних дій. Найчастіше включає базове налаштування і правки, без додаткового аналізу. Роботи над підвищенням ефективності рекламного облікового запису ведуться менш якісно.
Важко прописати, що входить у послугу, і замовник не розуміє, за що він платить. А коли з’являється необхідність додаткових налаштувань, виявляється, що агентство таким не займається або лише за додаткову плату.
Fix Price – схема, актуальна для фрілансерів-початківців та мінімальних бюджетів з невеликими очікуваннями від реклами. Суми таких послуг можуть бути абсолютно різними. І вони формуються абсолютно суб’єктивно.
Цю схему ми також пробували, але переконавшись у її неефективності та незручності, перейшли на погодинну модель, а потім на відсоток від бюджету.
CPA, CPL: Стратегія з платою за ліди
Головна особливість – клієнт платить за отриманий результат – ліди чи продажі. У цьому випадку клієнт та агентство домовляються про KPI (ключові показники ефективності).
Приклад співробітництва за такою схемою: клієнт та агентство домовляються про те, що реклама принесе не менше ніж 100 заявок, за кожну з яких агентство отримає 500 грн. У разі невиконання KPI вартість ліда зменшується, тобто агенція отримує менше.
Хоча стратегія і здається цілком логічною, вона залишається суперечливою. Тут практично в 10 випадках з 10 починаються розбіжності між замовником та виконавцем.
Головний мінус для агентства – він не має доступу до відділу продажів і всього, що з ним пов’язано (акції, дзвінки, ціни тощо). А навіть якщо є такі доступи для статистики, то вплинути на скрипт продажів, на ціни, на знижкові акції тощо, агентство просто не має права.
Головний мінус для клієнта – зацікавленість агентства у кількості лідів, але не в їхній якості. Наприклад, якщо клієнт побачив рекламу в Google Ads, перейшов на сайт і залишив заявку – такий лід можна вважати якіснішим, ніж якби клієнт побачив рекламу на Facebook Ads або Instagram як лід-форму та залишив свій номер телефону.
Через те, що ми налаштовані на довгострокове win-win співробітництво з клієнтами й нам важлива якість лідів не менша, ніж клієнтам, від подібної стратегії ми також відмовилися.
Бажаєте розпочати співпрацю з агентством інтернет-маркетингу Ads-Tips i/або у вас залишилися питання? Зв’яжіться з нами.
Віталій Ухань
Засновник агенства Ads-Tips.com
Відправляючи заявку Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.