Залишити заявку

Принципи Google EEAT: досвід понад усе [5 фактів]

принципи Google

Нові принципи Google EEAT – це новий рівень перевірки експертності, доповнений особистим досвідом. У статті розглянемо, навіщо Гугл додав нову Е у свої принципи ЕАТ.

Якщо вам здається, що сайтів із сумнівним контентом стало менше, то це не так. Річ у тім, що Google знає, як аналізувати інформацію на сайтах і виводити в топ пошукової видачі тільки якісний контент.

Це концепція оцінювання якості контенту на сайтах, що з’явилася у Google у 2014 році. Якраз на пошукову видачу і впливають фактори Google EEAT – на ранжування знайдених посилань.

Зараз ми нагадаємо, як працюють фактори ранжування. І окремо розповімо про нову E, що доповнила старі принципи Google EAT.

Google EEAT для ранжування

Що впливає на ранжування сайту в пошуковій видачі:

  • Кількість і якість посилань. Зверніть увагу, що приріст посилань має здійснюватися планомірно – різке збільшення або, навпаки, простій можуть призвести до зниження позицій сайту в пошуковій видачі.
  • Технічний стан сайту. Сюди належить прискорення роботи сторінок сайту, адаптація сайту під мобільну версію та інше.
  • Поведінкові фактори – показують лояльність аудиторії. Враховується, скільки часу користувач провів на ресурсі, географія заходу (якщо більша частина аудиторії заходить у регіоні сайту, значить він отримає бонуси під час ранжування). Також рахується відсоток відмов. Наприклад, людина зайшла на головну сторінку і далі не пішла. Тому варто подумати, як збільшити повторні заходи на сайт і кількість внутрішніх переходів.
  • Відповідність комерційним факторам. На ранжування впливає зручна навігація сайтом, повний каталог товарів, наявність фото і відео про продукцію, різні способи оплати, відсутність довгих форм для замовлення та інше.
    Корисний текст. Це наявність заголовків, релевантних пошуковому запиту, і цінність контенту для користувача – інформація на сайті повинна закривати потреби аудиторії.
  • Взаємодія з аудиторією – посилання на акаунти компанії в соцмережах. Переходи з соцмереж на сайт показують інтерес користувачів і позитивно впливають на ранжування посилань на сайт у пошуковій видачі.

також читайте

Що таке принципи EAT Google

EAT (від англ. expertise, authoritativeness, trustworthiness) – це експертність, авторитетність і надійність (достовірність). Ці три параметри описують принципи Goole EAT. Щоб компанії не провалити комплексний інтернет-маркетинг і замовлене SEO-просування сайту, а стати успішною на ринку, слід працювати з цими критеріями постійно.

Експертиза

Користувачі переважно заходять на сайт, щоб знайти розв’язання своєї проблеми. Тому над матеріалом мають працювати експерти, які володіють відповідними знаннями та освітою. Якщо, наприклад, для книжкового інтернет-магазину достатньо досвіду та рекомендацій автора, то для теми медицини, фінансів, бухгалтерії потрібні підтверджені компетенції та практичний досвід фахівців (наприклад, посилання на сторінки, де підтверджується їхня експертність).

Авторитетність

Намагайтеся отримувати більше згадок компанії в мережі. Так, авторитетність можна підвищити за допомогою лідера думок у вашій ніші. Припустимо, замовити текст у відомого експерта або розмістити посилання на ваш сайт на популярному тематичному ресурсі.

Також можна розширювати аудиторію сайту, нарощуючи кількість посилань, залучаючи трафік із різних джерел, наприклад, із соцмереж і месенджерів.

Крім того, не соромтеся ділитися досягненнями співробітників. Наприклад, фахівець підвищив кваліфікацію, опанував нові навички, написав книгу. Додайте про це інформацію на сайті. Це підвищить авторитетність компанії та вплине на показники EAT Google.

Надійність

Більше довіри викличе сторінка сайту з достовірною та перевіреною інформацією. Наприклад, технічні характеристики смартфона в онлайн-магазині, який не спеціалізується на цифровій техніці, найімовірніше, не викличе довіру споживачів. Але якщо інформація буде взята з сайту виробника і буде правдивою, то це може підвищити довіру Гугл.

Таким чином, варто розміщувати прозорий і точний контент, підтверджений фактами. Цей критерій важливий для YMYL.

Розшифровується YMYL як Your money, your life – “твої гроші, твоє життя”. Простіше кажучи, Google ранжує видачу за пошуковими запитами заради безпеки. Оскільки посилання в списку можуть вести до того, що користувач довірить свій добробут якійсь компанії, спочатку показуються найнадійніші. Ось кілька категорій, важливих для параметра YMYL:

  • юридичні послуги;
  • соціальні питання;
  • медицина;
  • фінанси та інвестиції.

Як ви розумієте, неточні дані в цих сферах можуть спричинити неприємності для користувача. Тому Google намагається, щоб людина отримала експертну та корисну інформацію.

Google EEAT для ранжування, img1

Оновлені принципи Google EEAT

У грудні 2022 року Google заявив, що додає в EAT оцінку Experience (досвід). Тепер концепція називається EEAT. Суть у тому, що нова “E” говорить про те, що пошуковик тепер спирається і на досвід застосування продукту.

Припустимо, укласти ламінат у кімнаті без досвіду не вийде. Якраз тут і стане в пригоді експертиза того, хто пише у сфері ремонту.

Якщо ж ви хочете купити робот-пилосос, знадобиться інша інформація. Це може бути досвід користувачів на форумах, відгуки на профільних сайтах і в соцмережах. Такий контент високо цінується користувачами.

Думка #1

“З Google, як завжди, все не так однозначно. Тепер у контенті має бути історія про те, як використовувався товар/послуга, або потрібні коментарі. Можна згадати про REL=UGC, анонсований Google EEAT ще два роки тому, але рідко використовуваний. Чи буде з новою “Е” так само?

Людський досвід стає важливим. Це те унікальне знання, яким користувач може поділитися. Воно ж – доказ використання продукту. У випадку з товарами це живі фото з продуктом, відеоогляди з ним, а не просто переписаний огляд з інтернету. У випадку з сервісами/програмами знадобляться скріни, на яких буде видно особистий проєкт/акаунт експерта (а не просто будь-які скріни з інтернету).

Наприклад, при рекомендації книжки обов’язково зробіть своє фото з цією книжкою. Звісно, не факт, що людина на знімку прочитала те, що тримає в руках, але довіри до такого матеріалу буде трохи більше, ніж просто до огляду книжки”.

Борис Сисоєв, засновник HR-стартапу myresume.ru, фахівець з добору та розвитку персоналу:

“В оновленому керівництві Google EEAT зробив новий акцент на довірі. Тепер параметр “Trustworthiness” ставиться на перше місце і підкреслюється не тільки авторитетністю сайту (“Authoritativeness”) та експертністю творців контенту (“Expertise”), а й досвідом автора (“Experience”): чи має він практичні навички, чи використовував продукт, чи відвідував ті місця, про які говорить. Як показати цей досвід, кожен вирішує сам: за допомогою зображень, відео чи якихось інших інструментів. Припустимо, статті-інструкції можна проілюструвати фотографіями або скріншотами з прикладами виконання кожного кроку. Контент у такому форматі, найімовірніше, буде для користувачів ціннішим і кориснішим, ніж “сухий” експертний текст”.

Google EEAT для ранжування, img2

Думка #2

“Google EEAT доповнив фактори довіри EAT ще одним Е (досвід). Цей апдейт виглядає цілком закономірно – Google вже тривалий час підвищує значення експертності під час оцінювання сайтів. Тепер пошуковик перевіряє, чи спирається наданий контент на реальний досвід. Наприклад, досвід використання різних товарів, відвідування конкретних заходів або місць. Оновлення спрямоване на поліпшення досвіду користувачів – вони отримуватимуть у видачі Google якісний контент, замість переписаного, старого і шаблонного, орієнтованого на SEO. З урахуванням цих змін потрібно коригувати стратегію підготовки матеріалів. Рекомендую почати опитувати експертів або ваших клієнтів, щоб вони надавали цитати та відгуки, ділилися досвідом. При цьому готувати статті слід від першої особи, щоб краще демонструвати свій рівень експертизи”.

Думка #3

“Абревіатура E-A-T оновилася і до факторів якості додався ще один – досвід. Це може бути досвід застосування продукту, досвід відвідування якогось місця або досвід володіння навичкою. Повертаючись до прикладу з науковим дослідженням: користувачеві може бути незрозуміла наукова мова, але зрозумілий досвід користувачів, який обговорюється на форумі. У будь-якому разі, не можна розраховувати на один фактор: для високих показників якості мають працювати всі стандарти E-E-A-T”.

Думка #4

“Google EEAT робить додатковий акцент на довірі. За словами Google, довіра є найбільш важливим компонентом EEAT, “, тому що ненадійні сторінки мають низький Google EEAT, якими б досвідченими, експертними або авторитетними вони не здавалися”. Як завоювати та зберегти цю довіру? – демонструвати особистий досвід”.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин