Залишити заявку

Що таке YouTube Shorts? Як отримувати трафік? [5 порад]

Що таке YouTube Shorts? Як отримувати трафік? [5 порад]

YouTube Shorts – це невеликі вертикальні відео, які можна викладати на YouTube і/або створювати через мобільний додаток. Новий формат на найбільшому сервісі з відео в інтернеті, що з’явився приблизно рік тому. І швидко став популярним!

Основні фішки YouTube Shorts, як і у TikTok або Reels – вертикальні короткі відео з позитивним вайбом і веселою музикою. Усе це у форматі автоматичної нескінченної стрічки, яка промотується сама.

Визначтеся навіщо і куди вам трафік

Shorts – не самоціль. Це інструмент для того, щоб трафік з YouTube опинився там, де користувачі заплатять вам за ваш контент. Куди можна вести трафік:

  • на ваш AllMyLinks, Linktree або інший аналогічний сервіс;
  • на ваш особистий сайт або сайт-прокладку;
  • на соціальну мережу;
  • на ваш Telegram

YouTube Shorts img1

Визначтеся, що ви будете рекламувати

Ні, зрозуміло, що ваш контент, але робити це можна по-різному. Основна аудиторія YouTube, яка реагує на рекламу – люди віком від 20 до 45 років. Це порівняно молода аудиторія. Якщо говорити про чоловіків, то ловити їх потрібно на те, що підходить цій віковій групі. Думайте про свої ролики як про те, що має зацікавити саме цих чоловіків.

Прямо продумуйте їх самі або зі своїми асистентами. І не використовуйте українську мову, якщо ви хочете зарубіжну аудиторію і монету.

Чому не завжди треба говорити в кліпах українською і до чого тут просування за ГЕО?

Одна з крутих фішок YouTube Shorts – розпізнання мови й автоматична демонстрація роликів цією мовою аудиторії, яка нею розмовляє. Зручно, погодьтеся.

Якщо ви не модель або не творець контенту, що працюють з платоспроможними та багатенькими бурж-мемберами, не з вашої країни. Ще одна фішка – можливість просувати одні й ті самі ролики на абсолютно різні ГЕО.

Залежно від ваших цілей, але для максимального охоплення краще українську мову не світити. Говоріть англійською.

Поки ви розкручуєтеся, зверніть увагу на ті країни, де формат максимально популярний. На жаль, на першому місці Індія. Там заблокований TikTok, тому жителі країни дивляться тіктоки в ютубі. А після Індії йде вже США. Тож приділіть 10 хвилин налаштуванню правильної географії показу вашого контенту.

також читайте

Платний трафік з YouTube Shorts.

Тут класично: трафік може бути платним і умовно безкоштовним (УБТ – умовно безкоштовний трафік). За перший ви платите гроші, другий нібито приходить до вас сам і “нібито” без витрат.

Платний трафік – це просування вашого каналу через Google Ads. Плюс платної реклами – є багато варіантів таргетингу. Запускаючи платну рекламу, ви створюєте креативи в Google Ads і впроваджуєте посилання прямо у відео. Користувач же бачить звичайний ролик із кнопкою “купити”, “дізнатися докладніше” тощо.

У платній рекламі не можна все те ж саме, що не можна у звичайному YouTube:

  • вживання алкоголю та заборонених речовин;
  • насильства, дискримінації та шок-контенту;
  • нічого, що NSFW: людей без одягу, слів, які так чи інакше належать до категорії “секс”;
  • нецензурної лексики;
  • порушення авторських прав;
  • рецептурних препаратів.

YouTube Shorts img2

Безкоштовний трафік з YouTube Shorts

Для залучення безкоштовного трафіку з YouTube Shorts (точніше умовно-безкоштовного), нам знадобиться спеціальний канал, створений тільки для Shorts.

Тут важливо розуміти: якщо ваш контент може потрапити під критерії NSFW, то вам варто завести для Shorts окремий канал – хіба що зловите бан. Якщо ваш контент абсолютно точно SFW, то лити трафік з Shorts можна і шляхом свого основного каналу, а заодно формувати там лояльну спільноту.

Для NSFW-контент креаторів ми б, звісно, рекомендували купити YouTube-акаунти для просування.

Коли канал зроблено, настав час робити самі ролики або “креативи”. Їх треба робити відповідно до рекомендацій платформи. Почати можна звідси та там далі вивчати те, що викладено на каналі.

Для кожного ролика має бути:

  • Зроблено привабливий опис,
  • посилання на пост у тг, сайт або boosty (і те, що за посиланням не повинно порушувати правила).

Необхідно розробити контент-план і в перший день старту “забити” кілька перших постів на канал.

Ми радимо в перший день забити постів на тиждень у різний час дня і ночі та збирати аналітику на тему: що краще заходить, коли і як.

Для цього використовуйте функцію відкладеного постингу, яка є на YouTube (“Параметри доступу” – “Запланувати публікацію”, налаштуйте день, час, часовий пояс і доступ).

Для хорошого трафіку вам знадобиться 5+ роликів на день. Максимум за день, до речі, можна розмістити 10 роликів. 5-6 роликів – це оптимальна кількість контенту, з якою ви зможете влетіти в тренди, зокрема. За бажання ви можете запустити кілька каналів і отримати дуже хорошу конверсію (більше роликів показується – більше трафіку).

Що ще допоможе привернути увагу до вашого ролика? /Читай як “що обов’язково треба зробити”

  • Привабливе прев’ю. Вставте у відео кльовий кадр, який ви хочете бачити обкладинкою, і оновлюйте пропоновану автоматичну обкладинку, доки не зловите потрібний кадр.
  • Хештеги. Вивчіть Google Trends і додайте відповідні теги у свій ролик. Можна використовувати й інші сервіси: Google Keyword Planner, Keywords Everywhere, Wordstat.
  • Вивчіть конкурентів. Знайдіть інших творців контенту, схожих на вас, і дізнайтеся, що роблять вони. І як. А далі: “кради як художник”.
  • Вивчіть свою ЦА. Хочете трафік зі США? Зрозумійте, як думає середній житель США, що у нього болить, що для нього важливо і створіть той контент, що відповідає його способу мислення і культурному.
  • Тестуйте різний час публікації та знайдіть той, у який ваші підписники найбільш активні! Оптимальний час такий самий, як і для постів Reddit.

Формат Shorts уже не молодий, але трафік із нього можна брати. Причому якісний і активний! Нас показники дуже порадували! Головне, щоб те, що ви показуєте в Shorts і у своєму платному контенті одне одному не суперечило.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин