Щоб лити трафік довго і мінімізувати бани, варто стежити за розділом “Якість акаунта Facebook”. FB-акаунти хоч і вважаються розхідниками, але що довше вони служать, то менше йде витрат на них.
Тому зберігаючи Facebook-account quality на належному рівні, ви менше витрачаєте на рекламу.
Кожному рекламному акаунту Facebook присвоює певний рівень довіреності – траст. Від трасту залежить, наскільки швидко і лояльно перевірятимуться оголошення, посилання, платіжні методи. Також траст вирішує, скільки акаунт буде, якого розміру першобіл йому виділити і які заходи накласти в разі порушень.
Якість акаунта Facebook – одна зі складових трасту. Якщо з ним усе гаразд, це означає, що реклама не була помічена в порушеннях, підозрілих дій користувача не виявлено і платежі вносили вчасно. І що довше воно зберігається на високому рівні, то вищим стає траст. Як наслідок, система дає більше спендити, лояльніше перевіряє рекламні оголошення, менше чіпляється до платіжок.
Відшукується цей розділ дуже просто. Спочатку відкриваємо Ads Manager, потім переходимо в розділ “Усі інструменти”. Там і буде вкладка “Якість акаунта”.
Якщо цього розділу немає в швидких посиланнях, пошукайте його нижче в “Управління компанією”.
Для її проведення переходимо у відповідний розділ і перемикаємося на вкладки “Акаунт Facebook” і “Огляд статусу акаунта”.
Щоб перевірити акаунти, прив’язані до бізнес-менеджера, переходимо на кілька вкладок нижче “Бізнес-акаунти Meta”.
Якщо виходять написи, що немає проблем із рекламою, отже, все гаразд. З акаунта можна лити і не турбуватися.
В іншому разі буде позначка “Проблеми з рекламою” або “Аккаунт з обмеженнями”.
Головне правило арбітражу – для Facebook будь-які оффери не білі. Блокування акаунтів відбуваються навіть у тих, хто ллє на партнерки відомих магазинів. Річ у тім, що банить акаунти не жива людина, а штучний інтелект. Цей ШІ постійно навчається на відстеженні поведінки користувачів. Розробники регулярно навчають його нових патернів поведінки, за які має прилітати бан.
Тому навіть у найшкідливіших партнерських програмах він періодично вбачає щось підозріле і викидає заморозку, бан або чек на селфі.
Ось що може спровокувати нейромережу на бан.
Порушення правил поведінки в особистому акаунті. Це можуть бути образливі висловлювання, пости з дискримінацією щодо жінок, негрів, секс-меншин, погрози в особистому кабінеті.
Проблеми з платіжками. FB взагалі дуже підозріло ставиться до платіжних карток і може викотити risk-payment, навіть якщо картку випущено солідним банком, а ім’я та прізвище на ній збігаються з тими, що є в акаунті. А вже якщо ви прив’яжете картку, яка раніше в’язалася в забаненому обліковому записі, блокування прилетить майже напевно.
У кращому разі буде перевірка безпеки. Крім цього, Facebook реагує на розбіжність країни-емітента картки з гео акаунта, підвищення денного бюджету на рекламу, зміну платіжки.
“Некоректний” вхід в Ads Manager. Якщо відкрити новий FB-профіль і відразу зайти в рекламний кабінет, прилетить бан. Вхід у рекламний акк через IP, з якого керували вже заблокованим акаунтом, теж спричинить бан. Тому після відкриття акаунта, проводять його фармінг, і лише потім заходять у рекламний кабінет.
Відхилення реклами. У більшості випадків відхилення викликає ліміт на добовий бюджет або інші обмеження. Іноді взагалі нічого.
Але якщо оголошення відхиляються регулярно, або перша ж рекламна кампанія отримала reject, акаунт можуть забанити. Також блокування прилетить, якщо не видаляти відхилені кампанії та крео.
Навіть якщо реклама пройшла модерацію, її через деякий час все одно можуть відхилити. Причини різні – повторна модерація знайшла порушення, розпізнала зображення, як неприпустиме, були скарги від користувачів
Підключення адміністратора з поганим трастом. Зазвичай це проблема рекламодавців, далеких від арбітражу трафіку. Якщо дати управління своїм рекламним кабінетом менеджеру або таргетологу, чий акаунт низької якості, можна отримати бан. Система вирішить, що та людина намагається обійти обмеження на рекламу.
Проблеми із сайтом. Останні роки Facebook не приділяє особливої уваги рівню довіри за Web of Trust. Однак якщо домен був помічений соціальною мережею в негативі, реклама з цією адресою блокувалася, FB може одразу вліпити бан, причому, навіть безповоротно.
Якщо бот-модератор Фейсбуку виявить на вашому сайті контент, що суперечить його політиці, система теж дасть бан. Крім очевидної заборонки на кшталт бадів, амулетів, казино, ставок, Facebook “свариться” на логотипи і згадки відомих брендів, якщо продають продукт, який не належить до них.
Ще бан можна отримати, якщо на сайті різні дискримінаційні висловлювання або йдеться про особисті особливості людини. Наприклад, можуть забанити за фрази “якщо ви повний”, “для смаглявих людей”, “у латиноамериканців” тощо.
Проблеми з крео. Зазвичай крео, що порушують політику реклами, відхиляються. Але якщо порушення було занадто серйозним за мірками ФБ або траплялося неодноразово, то акаунт банять. Причому, забанити можуть не тільки за “чорну рекламу” або дискримінацію. Facebook дуже не любить клікбейт…
Тому кнопки, стрілки, велика кількість тексту, заклики перейти, обмеження за термінами можуть спровокувати не просто обмеження, а відразу бан.
Система банить акаунт і якщо довгий час не вдається з платіжки списати гроші. Але це найлегший варіант, який вирішується простою оплатою.
також читайте
Якщо говорити про один рекламний акаунт, то його просто прогрівають. Для цього можна пофармити фан-пейдж через кнопку просування. Відкрутивши невеликий бюджет на такій рекламі, ви підвищите довіру до рекламного аккаунта, а отже, і його якість. Головне, не допустити помилок і відхилень оголошень на цьому етапі. Тому можна взяти на просування максимально нейтральну публікацію.
Альтернативний варіант прогріву – залити деякий бюджет на білу товарку. Можна навіть пролити скільки-небудь трафу на white-page без перенаправлення на реальний лендінг.
Але прогрів має сенс, якщо:
Найімовірніше, при прив’язці карти такий акк вийде на ризик-пеймент, і для його проходження знадобляться документи. Після проходження перевірки довіра до акаунту буде вищою.
Також буде вищою довіра до авторегів і саморегів, які до нього підв’язують. Саме з них ведеться основний відлив трафіку. Тому слід тримати в них якість рекламного акаунта на плаву якомога довше. А для цього потрібно дотримуватися таких правил:
Якщо вдається домогтися розбану, по-перше, акк залишається в справі і заробляє далі, а по-друге, у нього може трохи підвищитися траст. Критерієм підвищення якості акаунта є тривалість модерації – чим вона коротша, тим більше алгоритми ФБ йому довіряють.
Популярні три шляхи їх видобутку. Перший – купівля в магазинах. Другий – самостійний фарм. Третій – оренда. Часто ці способи комбінують у такий спосіб: самостійно фармлять або орендують акаунт під мамку/кінг, а в магазині купують business-manager і автореги з саморегами.
В іншому варіанті фармлять або беруть в оренду мамку/кінг і готують бізнес-менеджер, а автореги/самореги купують. Такий спосіб показує найбільшу ефективність, адже не дарма у багатьох великих арбітражних команд свій фарм-відділ.
Надійних і широко відомих акаунт-шопів практично немає. Пошук магазину, який завжди виручить новими акаунтами, робиться таким чином:
Якщо все проходить добре, значить, шопу можна довіряти. Якщо ж реклама одразу наривається на бан, імовірно, що не гаразд із саморегом, а може, і кінгом. Для перевірки якості фарма, варто подивитися, чи показується в кінг-акаунті реклама. Також слід зайти в розділ інтересів акаунта за посиланням, перейшовши за вкладкою “Теми”.
Якщо інтересів багато, Facebook показує оголошення на вашому акаунті, можливо, проблеми з проксі, платіжками або антидетектом. Якщо реклама майже не показується або її дуже мало, розділ інтересів пустує, проблема тут. Його погано профармили і він не отримав належного трасту. Перед запуском акаунт має звикнути до браузера та проксі протягом 2-3 днів і на цей період не слід заходити в Ads Manager.
Можна фармити акаунт і самостійно. Для цього відкриваємо профіль в антіку, завозимо проксі, придбаємо віртуальний номер, щоб підтвердити реєстрацію профілю за допомогою смс. Номер має відповідати країні, на яку налаштовані проксі.
Далі три-чотири тижні проявляємо деяку активність у профілі, збираємо інтереси, чекаємо, щоб Facebook почав активно крутити рекламу в стрічці профілю – бокові тизери в правому боці не беруться до уваги. На рекламні оголошення клікаємо іноді, якщо більш-менш цікаві. Паралельно нагулюємо куки в профілі браузера і відкриваємо Fan Page.
Хороша ознака, якщо FB почне пропонувати купони на рекламу. Коли акаунт готовий, робимо пробний запуск реклами на біле, а може, і через кнопку “Просувати” для рандомної публікації. Непогано при цьому підготувати липові документи для проходження чека, оскільки майже напевно при підв’язці платежу вийде risk-payment. Якщо акаунт готовий, реклама на біле запускається, можна відкривати або купувати business-manager і в’язати саморегі. Бізнес-менеджер цілком справно працює і без підтвердження документами, але за наявності будь-яких статутних документів або можливості їх дістати, його можна верифікувати. Траст підвищиться.
Оренда акаунта чудовий варіант, якщо у вас знайомі, друзі, сусіди, які можуть дати профіль в оренду. Але також орендодавців можна пошукати на фріланс-платформах або через розміщення цієї пропозиції в рекламі. Орендувати варто профілі, яким хоча б рік, з них не запускалася реклама і вони не були викриті в санкціях за висловлювання, коментарі, пости. Зазвичай за оренду платять від 30 до 70 доларів на місяць.
За першою ви берете акаунт в оренду на тиждень, перевіряєте інтереси і робите кілька заходів у рекламний кабінет. Потім в’яжете платіжку і просите власника, щоб дав скани документів на чек – його варто про це попередити ще до оренди. Запускаєте тестову рекламу на біле. Потім можна зробити ще кілька тестових запусків. Якщо все гаразд, додаєте business-manager і прив’язуєте акаунти.
Підбір робочого поєднання кінг/мамка – бізнес-менеджер – автореги/самореги і схеми запуску – справа суто індивідуальна. Також доведеться підбирати антик, платіжки, клоаку, проксі. Спілкуючись в арбітражному ком’юніті, сидячи в чатах, простіше дізнатися про підходи, які у більшості працюють. Швидше за все, спрацюють і у вас.
Для цього треба в Ads Manager треба відкрити розділ “Усі інструменти”. Там буде вкладка “Якість акаунта” у швидких посиланнях та/або “Управління компанією”.
Вона анітрохи не триває – записи вносяться одразу після тих чи інших подій, наприклад, відхилення реклами або накладення обмежень. Якщо нічого немає, значить, і претензій до акаунту теж немає. А ось перевірка документів у разі заморозки триває до 48 годин.
Просто обережніше відкручувати рекламу. Можна навіть на деякий час відкласти цей акк і запускатися з інших. Якщо це авторег і реклама в ньому стала банитися, нічого не допомагає, імовірно з ним доведеться попрощатися.
Не треба заходити в рекламний кабінет одразу після відкриття акаунта. Не варто змінювати проксі та браузерний профіль через які ви заходите в рекламний кабінет. Також не слід прив’язувати платіжки, які прив’язані вже до заблокованих кабінетів. Піднімати денний бюджет потрібно тільки автоправилами. Не слід використовувати редирект у рекламних посиланнях.
Це залежить від того, наскільки хороший фарм і за що прилетіло блокування. Якщо блок викликаний перевіркою документів або одного разу відхиленою рекламою за негрубе порушення, зняти його неважко. Можна вислати документи на перевірку або написати в підтримку апеляцію на розбан. Якщо ж блок викликаний тим, що ви не пройшли перевірку документів або неодноразово потрапляли на порушеннях, причому грубих, блок може виявитися незнімним.
Це акаунти, які викликають найбільшу довіру в очах нейромережі Facebook. Залежно від того, на якому браузерному профілі зареєстрований акаунт, його рекламних інтересів, прив’язуваним карткам, проходженню чеків, відкрученому бюджету, акаунт може виглядати благонадійним або підозрілим. Трастові акаунти виглядають максимально благонадійно, система дає їм максимальний першобіл і високий добовий бюджет, а також швидко модерує оголошення.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.