Залишити заявку

Просування на маркетплейсах: суворі реалії. [4 факти]

Просування на маркетплейсах: суворі реалії

Багато продавців, які хочуть розвивати свою справу або тільки починають підприємницьку роботу, не знаючи, що таке просування на маркетплейсах думають – “Зараз зайду на маркетплейс – підуть продажі”. Цей самий інтерес підігрівають і підсилюють “фахівці”, які створюють і продають курси “Як за два тижні вийти в плюс” або “Заробити 100 тис. прибутку в перший місяць”.

Просування на маркетплейсах, img1

Сьогодні розберемо, чого слід очікувати, до чого потрібно бути готовими, на які моменти насамперед потрібно звернути увагу, що варто пробувати та що робити точно не варто.

Основи просування на маркетплейсах

1. Аналіз конкурентів у ніші

Без цього кроку абсолютно немає сенсу “заходити” на майданчик і просування на маркетплейсах має низькі шанси на успіх. Ваша ідея може бути повз поточний попит і повз тренд загалом, а сісти в калюжу з повним складом мало кому потрібних товарів упевнений не хочеться. Тому перший важливий момент – це аналіз попиту на той товар, який хочете продавати. Другий момент – можна оцінити продажі конкурентів за кількістю. Що це дає? Це дає розуміння, скільки товарів продає конкурент і, отже, скільки як мінімум потрібно продати вам, щоб бути з ними на одному рівні в конкуренції. Інакше ваші картки програватимуть за показами в пошуковику, як результат – у продажах.

Як це зробити та підготуватися? Скористайтеся онлайн сервісами, подивіться на тренди та попит, оцініть рівень продажів у аналогічних карток за період в 1-2 тижні – так ви зрозумієте скільки товарів потрібно мати на складі.

Просування на маркетплейсах, img2

також читайте

2. Розподіл товару по складах

Важливі питання – як зберігати та де зберігати? Слід виходити з бажаної географії покриття доставки, отже по складах у різних регіонах розподіляти товари. При цьому швидкість доставки зі складу від майданчика зазвичай вища, ніж зі свого складу зберігання.  Але це дуже точково та опціонально.

3. Контент і робота з ним

Зовсім не новина, що продає гарна картинка та інформативність, тому будьте готові вкластися у фотосет, студію і фотографа, щоб у вас вийшов якісний контент – це важливий елемент просування на маркетплейсах. Враховуйте, що важливо відобразити на фото в картці товару:

  • загальний кадр із кількох ракурсів,
  • фото деталей товару середнім і великим планом,
  • візуальна демонстрація УТП вашого товару.

4. Бюджет

Вагомий за значущістю і для багатьох вирішальний момент для просування на маркетплейсах. Повертаючись до першої думки в статті, повторюся: “залетіти” з відмінною ідеєю і без бюджетної подушки, як раніше, вже не вийде, тому слід бути готовими до наступних витрат:

? у майданчика періодично оновлюються умови роботи з продавцями за пунктами: комісія за продаж, за доставку, за зберігання товару та інші моменти, тому слід у моделі ціноутворення це закладати у вартість;

? бюджет на просування: реклама на самому майданчику потребуватиме вкладень, реклама для залучення зовнішнього трафіку потребуватиме допомоги фахівців, якщо вважатимете за потрібне вкладення в закупівлю або виробництво товару: повертаємося до 2 пункту статті, вам потрібно

? забезпечити стільки залишків на складі, щоб маркетплейс міг продавати та заробляти на вас не менше, ніж на конкурентах, тоді картки ваших товарів будуть у пошуку вище

Просування на маркетплейсах, img3

? самовикупи та відгуки: без цього буде складніше, так працює маркетплейс: товар має попит, його просуватиме майданчик, щоб заробляти на продажах, а так виходить штучно створити популярність; важливо підходити до цього процесу з розумом і перевіреними підрядниками.

Сьогодні просування на маркетплейсах це майже мистецтво – вимагає уваги до деталей, та не пробачає помилок.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин