Реклама на трендах – хороший спосіб швидко набрати віральне охоплення для бренду або продукту. Важливий нюанс – встигнути вчасно “підхопити” порядок денний і адаптувати його під необхідні реалії. Однак на цьому етапі багато авторів часто забувають про головний елемент будь-якого креативу – доречність.
Нещодавно в соцмережах прогриміла рекламна кампанія шоколаду Ritter Sport – виробник представив нову лінійку продукту зі смаком коника. Так бренд відреагував на рішення Євросоюзу розширити кількість комах, яких можна вживати в їжу.
Компанія розмістила у своєму акаунті в Instagram картинку з нібито новим пакуванням і підписом німецькою мовою, у якому “анонсувала” новий смак шоколаду. У коментарях до посту користувачі на новинку відреагували негативно – німецькою, англійською та російською мовами люди висловлювали невдоволення, а деякі й зовсім закликали бойкотувати бренд. Історія набула розголосу в ЗМІ – низка видань теж вирішила, що компанія не жартує.
На шквал негативу довелося відповідати – співробітники бренду в коментарях все ж розповіли, що це фейк, жарт і такого продукту насправді немає і не буде.
Така реклама на трендах виявилась не досить вдалою – її не зрозуміла аудиторія.
також читайте
Охоплення таким чином зібрати вийшло, але що до лояльності бренду, то тут – цілковитий провал. Розберемо головні помилки цієї кампанії:
1. жарт має бути зрозумілим. Усе закрутилося саме через те, що користувачі справді повірили бренду – з довірою аудиторії потрібно бути уважнішими й, наприклад, давати пояснення, які точно нікого не введуть в оману.
2. Ситуативний контекст має бути добре відомий. Очевидно, що користувачі не розпізнали в новині від компанії відсилання до новини від регулятора. Ймовірно, це сталося тому, що у другої новини резонанс був недостатньо широкий – як мінімум, через те, що аудиторія світового бренду набагато більша, ніж аудиторія законотворчої діяльності ЄС.
3. Не варто обирати як інфопривід складні, неоднозначні контексти – у таких тем завжди є як прихильники, так і противники. Для комерційного бренду вплутуватися в спірні теми означає свідомо йти на великий ризик.
Загалом для того, щоб ухвалити рішення, чи потрібно “вписуватися” в ситуативну історію та ухвалити рішення чи потрібна “реклама на трендах”, бренд має враховувати цілий калейдоскоп чинників: від вірулентності самого інфоприводу до його релевантності цільовій аудиторії. Дуже важливо, щоб продукт і цінності компанії теж чимось співвідносилися з тією новиною, на тлі якої розгортається рекламний креатив. Кінцева мета такого підходу – підвищення лояльності аудиторії, а не конфлікт з нею, і це важливо розуміти ще на старті кампанії.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.