Залишити заявку

5 відмінностей між каналами Telegram та Instagram

5 відмінностей між каналами Telegram та Instagram

16 лютого Марк Цукерберг анонсував канали в Instagram. Дехто вже встиг навіть припустити, що Цукерберг усе вкрав у Павла Дурова, однак відмінності між каналами Telegram та Instagram все ж є – більшість не на користь Instagram.

Щоб приєднатися до каналу, необхідно бути підписаним на сторінку автора в Instagram. У майбутньому Цукерберг обіцяє додати спільні публікації, сеанси у форматі запитання-відповідь та інші функції. Такі ж канали з’являться і в інших сервісах компанії.

5 відмінностей між каналами Telegram та Instagram, img1

 

 

Між каналами Telegram та Instagram є відмінності?

Загальний стиль

Дизайн каналів в Instagram підігнаний під загальний стиль діалогів і груп. Сильно помітно, що канали тут – це модернізований соціальний канал Instagram, де писати можуть не різні люди, а лише власник каналу. Утім, сама соцмережа не приховує цього, судячи з офіційної назви нововведення – “канали-розсилки”.

У каналах Instagram можна публікувати текстові пости, зображення та опитування. Очевидно, що соцмережа дасть змогу публікувати тут голосові повідомлення, а ось відеоповідомлення – ні, оскільки вони просто не існують у цій соцмережі. У каналах Telegram, на відміну від Instagram, також є коментарі.

також читайте

Важливо розуміти, що Telegram-канал – це окрема сутність. При цьому канали в Instagram – це лише один з інструментів взаємодії зі своєю аудиторією, який доповнює можливість публікації фото і відео в профілі, Stories і Reels.

5 відмінностей між каналами Telegram та Instagram, img2Друга відмінність між каналами Telegram та Instagram – Реакції

Наразі користувачі можуть виставляти реакції до публікацій – їхня кількість обмежена і доступно лише 6 емодзі-реакцій. Водночас адміністратори Telegram-каналів можуть дати читачам можливість обирати з понад 60 видів емодзі-реакцій, і цей список постійно поповнюється.

Усі підписники каналу в Instagram можуть дивитися список читачів, які поставили реакції на той чи інший пост. У каналах Telegram так зробити не можна, що дає певний плюс до можливості залишатися анонімним у месенджері Дурова.

Перегляди

Проводячи паралелі між каналами Telegram та Instagram варто зазначити, що досить дивно реалізований лічильник переглядів в Instagram. Він тут один і, вочевидь, демонструє загальну кількість переглядів усього каналу за весь час. У Telegram лічильник переглядів є на кожній публікації – він відображає статистику конкретної публікації індивідуально і незалежно від інших постів.

Інформація про канал

Ймовірно, в Instagram поки не придумали, як заповнити простір у блоці інформації про канал. Тут є лише кілька елементів: кнопки Mute, пошуку і скарги, посилання для запрошення і посилання на автора каналу. Також можна глянути список публікацій, які автор репостнув у канал, і список медіа, відправлених у канал. 

У Telegram такий блок більш інформативний, бо як мінімум тут можна прочитати опис каналу. А ось список відправлених у канал медіафайлів, на відміну від Instagram, розділений на кілька розділів: наприклад, можна окремо глянути фото і відео, посилання, GIF і голосові.

5 відмінностей між каналами Telegram та Instagram, img3

Посилання запрошення

Між каналами Telegram та Instagram є суттєва відмінність в плані приєднання до приватних каналів – канали в Instagram не є приватними, але посилання в них довгі та складні, на відміну від посилання-запрошення в приватний канал Telegram.

Це важлива відмінність, оскільки логіка каналів-розсилок полягає в тому, що людина запрошує до свого каналу всіх підписників за посиланням. Логічніше було дати можливість вигадувати більш впізнавані та прості юзернейми.

Сумуючи вище перелічені факти можна сказати, що відмінності між каналами Telegram та Instagram є, але ключові функції за змістом дуже схожі. Можливо це не надовго і в майбутньому ці два інструменти матимуть більше відмінностей або навпаки схожих функцій. 

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин