Залишити заявку

Контент маркетинг як ефективний інструмент просування [3 ідеї]

Контент маркетинг

Контент маркетинг як ефективний інструмент?  Цей напрям просування допомагає бізнесу перетворити звичайних користувачів на зацікавлену аудиторію, аудиторію – на покупців, а покупців – на постійних клієнтів. Пройти такий шлях дає змогу грамотно спланована стратегія і, власне, контент: корисні статті, гайди, навчальні матеріали, чек-листи. Загалом усе, що розповідає про продукт неупереджено і з цікавістю.

Важливим є та опрацювання експертності матеріалів. Така непряма реклама через корисний контент формує довіру аудиторії та підвищує впевненість у тому, що за продукцією стоять професіонали. У деяких нішах це є ключовим фактором – іноді важко самостійно орієнтуватися у великому потоці пропозицій. Тому ті, хто показують свою експертність і користь для клієнтів, вигідно відбудовуються від конкурентів.

Які завдання вирішує контент маркетинг під час просування?

Які завдання вирішує контент маркетинг під час просування?

Контент маркетинг – ефективний спосіб залучення клієнтів через залучення і знайомство з товаром або послугою. За даними аналітичного агентства CMI, 81% маркетологів вважають контент ключовою складовою бізнес-стратегії. І ось чому.

Зростання трафіку і поліпшення позицій

Один із ключових етапів просування через контент маркетинг – підготовка контент-плану. Для цього береться статистика запитів із пошукових систем, на основі якої придумують теми для статей, гайдів, чек-листів та інших матеріалів. Якщо контент виходить корисним, актуальним і точно потрапляє в болі аудиторії – сайт починає отримувати трафік, а його позиції зростають.

також читайте

Просування через аудиторію

Прогріта через контент аудиторія охоче ділиться корисною і значущою інформацією з іншими користувачами: друзями, колегами, родиною. Так з часом зростає впізнаваність бренду, підвищується відсоток охоплення.

Не менш важливу роль відіграють огляди або гайди на продукцію від звичайних покупців. Люди охоче вірять справжнім відгукам – за даними Trustpilot майже дев’ять із десяти (89%) споживачів читають їх перед покупкою.

Збільшення впізнаваності бренду

Чим відоміший бренд – тим лояльніша аудиторія до його продукції. Збільшувати впізнаваність краще за допомогою експертних матеріалів через всілякі майданчики. На виході аудиторія стає надійнішою і більш прихильною до бренду.

За можливості варто робити розважальний контент – він формує лояльних клієнтів швидше. 

Успішне позиціонування на ринку

Контент маркетинг допомагає ефективно відбудуватися від конкурентів, коли ціна і якість продукції багато в чому схожі. У цьому випадку експертні матеріали та налагоджена комунікація з аудиторією схиляють чашу терезів на вашу користь. Але для цього доведеться розібрати продукт на складові, виділивши його унікальні особливості та переваги. Тобто користувач через контент має розуміти, які він вирішує проблеми, для чого потрібен і як функціонує.

Як реалізувати стратегію контент маркетингу?

Стратегія контент маркетингу – це план дій, спрямований на створення і поширення контенту для цільової аудиторії. Під час просування бізнесу він допомагає оцінити вже наявний контент на сайті, знайти недоліки та вжити заходів для його поліпшення. Ключовим елементом під час розроблення стратегії є семантичне ядро – воно дасть змогу на основі тематики ресурсу і запитів аудиторії вибрати напрямок руху.

Основа стратегії контент маркетингу

Чи то просування комерційного сайту, чи то інформаційного проєкту, будь-яка стратегія контент маркетингу складається з таких аспектів:

Канали для просування матеріалів. Як правило, чим їх більше – тим краще, адже навіть однорідна за характеристиками аудиторія розподілена по різних майданчиках. Тому краще ділитися контентом через кілька каналів:

  • власний блог;
  • соціальні мережі;
  • профільні ЗМІ;
  • месенджери, які активно набирають популярності;
  • тематичні майданчики;
  • email-розсилки;
  • канал на YouTube;
  • заходи: офлайн або онлайн у вигляді вебінарів.

Аудиторія. При опрацюванні стратегії важливо врахувати особливості кожного каналу, виділивши серед місцевої аудиторії свою – цільову. Саме на неї розрахований контент і кінцевий продукт. До базових параметрів ЦА належить демографія: стать, вік, освіта, рівень доходів, спосіб життя, цінності. Знаючи свою цільову аудиторію “в обличчя”, ви зрозумієте її потреби.

Метрики для оцінки ефективності. Щоб зрозуміти, наскільки корисна стратегія контент маркетингу, можна відстежувати вагон і маленький візок різних показників. Залежно від каналу це може бути:

  • кількість переглядів;
  • конверсія;
  • ціна за клік;
  • обсяг трафіку;
  • видимість сайту;
  • кількість підписників.

Однак практично для будь-якого каналу просування важливі поведінкові фактори. Проведений на сайті час, глибина перегляду, показник відмов – метрики, що допомагають оцінити взаємодію аудиторії з контентом.

Стратегія – це база, на якій вибудовують подальшу динаміку залучення аудиторії та зростання продажів. І її важливою складовою є контент-план.

Складаємо контент-план

Більш відчутна і настільки ж важлива частина контент маркетингу – контент-план. Багато в чому він є частиною стратегії з просування на конкретних платформах. Контент-план не визначає цілі, завдання, способи, а виконує одне завдання – публікація актуальних і регулярних матеріалів по днях/тижнях/місяцях.

Складати графік із конкретними темами можна тільки тоді, коли обрано канали, зрозуміла цільова аудиторія і визначено метрики для оцінки. У каркас контент-плану входить:

  • періодичність публікацій із датами;
  • теми контенту;
  • канали просування.

Після складання контент-плану можна розпочинати підготовку актуальних і корисних для цільової аудиторії матеріалів.

Де шукати ідеї для контент-плану?

Пошук тем не викличе складнощів, якщо добре вивчена цільова аудиторія. На цьому етапі вже має бути зрозуміло, як, де і навіщо публікувати матеріали. Теми можуть навіть з’являтися самі собою – достатньо поставити запитання цільовій аудиторії.

Загалом же в пошуку тем для контент-плану допоможуть:

Аналіз конкурентів. Відстежуйте і вивчайте публікації за своєю тематикою. Робити це краще за допомогою сервісів аналітики, визначаючи найбільш обговорювані та популярні матеріали за певний період.

Опитування. Якщо є можливість – дізнайтеся в аудиторії, які теми їм цікаві. Опитування допоможуть виявити проблеми, які найбільше хвилюють користувачів. А те, що турбує людей, вони активно обговорюють. Відстежувати подібні обговорення можна також у конкурентів, на тематичних форумах або майданчиках на кшталт “Питання Mail.ru”.

Google Тренди. Реакція корисними матеріалами на актуальні інфоприводи та події допоможе залучити аудиторію. Серед трендів можна знайти теми, релевантні вашій тематиці.

Вивчення аудиторії

Зворотний зв’язок – важливий етап взаємодії з аудиторією. Фідбек можна отримувати через різні канали: публікації в соцмережах, відгуки, поштові розсилки, ботів у месенджерах. Завдання при цьому – виділити характерні труднощі користувачів під час взаємодії з продукцією, дати поради та усунути проблеми в майбутньому.

Підвищення експертності та формування довіри

Непряма реклама через контент допомагає вибудувати довірчі відносини з аудиторією, завоювавши з часом велику кількість постійних клієнтів. До цього прагне будь-який бренд, який вибудовує стратегію контент маркетингу.

За допомогою корисних і експертних матеріалів клієнт отримує відповіді на питання про товар або послугу, дізнається їхню цінність, унікальність, і як підсумок – мотивується до покупки. Особливо корисно це в нішах, де потрібна робота з аудиторією на різних етапах ухвалення рішення про покупку. До них належить медицина, ремонт приміщень, B2B, IT-продукти.

Для того, щоб систематизувати публікацію матеріалів і отримувати максимум вигоди, потрібно скласти стратегію. Це повністю продуманий план, який визначає, які канали найбільш ефективні для залучення цільової аудиторії.

Висновок

Контент маркетинг вирішує безліч бізнес-завдань: від залучення клієнтів до постпродажного обслуговування для їх утримання. І що найголовніше – кожен опублікований матеріал стає частиною системи, яка працює на образ бренду. Однак підходити до SEO-просування через контент маркетинг потрібно обережно. Пам’ятайте, що нехай він і ефективний, але вимагає багато часу і сил.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин