Залишити заявку

Що відомо про успіх додатка Temu? [3 інсайти]

Що відомо про успіх додатка Temu?

Успіх додатка Temu вражає – за останні чотири місяці маловідомий застосунок Temu для покупок непомітно обігнав TikTok, YouTube та Amazon і став найзавантаженішим безплатним застосунком в Apple Store і Google Play у США. Що про це відомо?

Запущений у вересні минулого року, додаток для покупок пропонує користувачам персоналізовану стрічку рекомендованих товарів і відносно недорогі товари, на додаток до каталогу з можливістю пошуку.

Користувачі також можуть заробляти бали й отримувати вигідніші пропозиції, якщо вони грають у певні ігри в застосунку (наприклад, зібрати сім’ю цифрових рибок, щоб заробити 12 доларів на пару капців з акулами) або рекомендують застосунок своїм друзям у соцмережах.

Що кажуть про успіх додатка Temu?

Фанати застосунку кажуть, що Temu набирає обертів, тому що пропонує широкий асортимент товарів, зокрема від відомих брендів, за дуже низькими цінами; наприклад, бездротові навушники Lenovo можна придбати всього за $8,98.

Критики відкидають нинішній статус додатка Temu як результат того, що Pingduoduo, китайська материнська компанія Temu, готова витрачати великі гроші на платний маркетинг, щоб залучити клієнтів. Але ці побіжні спостереження про ціни та маркетингові витрати, хоча і є правдою, приховують дві основні ідеї про запуск додатка Temu в США.

По-перше, маркетингова стратегія додатка Temu відображає фундаментальний розрив між тим, як китайські та американські споживчі компанії ведуть бізнес. Тоді як багато споживчих стартапів і венчурних капіталістів у США не люблять покладатися на витрати для зростання, у Китаї споживчі компанії – особливо ті, що орієнтовані на рекомендації та відкриття, засновані на ШІ, – визнають, що розгортання високого маркетингового бюджету під час запуску часто є ціною, яку вони мають заплатити, щоб зрушити з мертвої точки.

Таким компаніям не терпиться постійно нарощувати базу користувачів, тому що їхні рекомендації щодо алгоритмів не працюватимуть на невеликих наборах користувачів.

також читайте

Наразі Temu активно дотримується стратегії запуску TikTok у США. Як і в TikTok, у нього є китайська материнська компанія з великими кишенями, готова інвестувати величезні суми в його запуск, щоб він міг і далі зростати за межами китайського ринку. І, як і TikTok (а також китайський додаток для покупок SHEIN), йому також потрібна велика кількість користувачів, щоб його алгоритм рекомендацій працював і розумно вирішував, що показувати вам далі.

По-друге, і це більш важливо, покупки на основі рекомендацій – основна пропозиція додатка Temu – це нова і свіжа ідея, яку мало вивчали в США за межами гіганта електронної комерції SHEIN. Точно так само, як TikTok надає нескінченну добірку відео, щоб розважити вас, Temu пропонує вам нескінченну добірку речей, які ви, можливо, захочете купити.

Щоб мати можливість давати рекомендації на основі ваших переглядів або минулих покупок, застосункам для покупок, що базуються на пошуку, необхідно знати, які товари пов’язані один з одним і які люди, найімовірніше, куплять ці товари – інформація, що звучить правдоподібно, лише якщо у вас достатньо нових даних про покупки, від достатньої кількості клієнтів і достатньої кількості нових продуктів, щоб алгоритм працював.

Якщо в магазині всього, скажімо, 1000 або навіть 10 000 товарів, цього недостатньо, щоб персоналізувати процес покупок (наприклад, SHEIN щодня додає близько 6000 нових товарів).

Завдяки тактовному запуску перед святами, значним витратам на просування застосунку та його недорогих продуктів і використанню моделі discovery не дивно, що Temu залишається найзавантаженішим мобільним застосунком у США. Є впевненість у тому, що утримання клієнтів триває і після свят – не тільки тому, що ціни хороші, а й тому, що його основна відмінність, – пошук продуктів у застосунку, – є новою, потужною та справді відмінною від тієї, що є на ринку на даний час.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин