Залишити заявку

Сервіс Cloudflare. Навіщо як і для чого? [7 порад]

Cloudflare. Навіщо як і для чого?

Відповідаємо на всі основні питання про Cloudflare: що це і навіщо потрібне, як приєднати до сервісу свій сайт, коли і які налаштування змінювати.

З чим їдять?

Почнемо з того, що в арбітражному ком’юніті давно заведено прокидати домени через сервіс Cloudflare. Простими словами це посередник між вашим сервером/хостингом і браузером. І саме цей посередник видає вашому домену SSL-сертифікат і формально надійно шифрує дані, що проходять по цьому ланцюжку.

 

Cloudflare. Логіка
Cloudflare. Логіка

Для чого ця метушня?

Річ у тім, що коли ви додали ваш домен у Cloudflare, вашому домену присвоюють “неунікальну” ip-адресу (для прикладу: ваш домен, пов’язаний із вашим сервером/хостингом, має статичний ip), на якій, своєю чергою, “сидять” сотні інших сайтів. І якщо facebook раптом подумає забанити вас за ip, він сто разів подумає, а точніше і не здійснить свій підступний план. Таким чином ми з вами просто губимося серед інших сайтів на цьому ip та facebook нам нічого не зробить. Умовно: він же не забанить сайт binance, який має ту ж саму ip-адресу, що й у вашого домену.

Як навести метушню?

  1. Купуємо домен на своєму реєстраторі.
  2. Реєструємость на cloudflare.com
  3. Додаємо куплений сайт на cloudflare.com
  4. Вибираєте безкоштовний тариф. Пропускаєте всі налаштування (потім все налаштуєте) і чекаєте поки вам на пошту прийде лист, що все додано.
  5. Внизу у вас будуть особисті NS адреси Клауда, які ви маєте вставити в dns налаштування свого домену в свого доменного реєстратора (через розмаїття доменних реєстраторів показувати не буду, гадаю, самі розберетеся, у крайньому разі там є підтримка). Після того, як сайт додався, переходьте у вкладку DNS і створіть новий A-запис зі значенням “@”, вказуєте ip свого трекера/хостингу і тисніть save.
  6. Йдете у свій трекер і додаєте домен.

Одразу примітка щодо піддоменів: якщо вам потрібно зробити піддомен, то просто в графі dns у клауді додайте новий A-запис із назвою піддомену та ip трекера.

У трекер зі свого боку додаєте піддомен виду: demo.domen.com

У принципі все! Якщо потренуватися, все буде виходити швидко. А якщо ллєте на піддомени, то взагалі все ще простіше.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин