Залишити заявку

5 способів розвинути емпатію та зберегти клієнта

Як не покусати клієнта або 5 способів розвинути емпатію

Спочатку розберемося з поняттями: Емпатія – це здатність приймати, розуміти та відображати почуття і мотивації інших людей.

Як розвивати емпатію в бізнесі?

Поставте себе на місце клієнта і ви все зрозумієте. Наприклад, чи повернетеся ви в кафе, де вам переплутали каву і на вашу претензію сказали: “Сорі, Степан”? Не думаю)

також читайте

Як розвивати емпатію в бізнесі

5 кроків, щоб розвинути емпатію

 1. Як сказано вище – поставте себе на місце клієнта. Уявіть, як би ви себе почували, як би ви вчинили в цій ситуації? Подумайте, що рухає вашим клієнтом.
 2. Дозвольте іншим висловлювати свої емоції. Наш клієнт – звичайнісінька людина, і він має право злитися, ображатися, радіти, вередувати й іноді реагувати не так, як нам хотілося б.
  Дайте клієнту виговоритися, послухайте його.
 3. З попереднього пункту випливає Співчуття. Задумайтеся, чи просто так клієнт вас ігнорує або грубо розмовляє? Запитайте як у нього справи, раптом щось трапилося. Поспівчувайте.
 4. Спілкуйтеся з клієнтом і діліться з колегами інсайтами розмови. Покажіть ключові моменти відеодзвінка або листування. Це допоможе забезпечити узгодженість дій у команді. Пам’ятайте, справжня емпатія живе всередині кожного в компанії.
  Не бійтеся ставити запитання.
 5. У школі нам розповідали про закон Мерфі, пам’ятаєте його? Він говорить: якщо щось може піти не так, воно піде не так.
  Тренуйтеся передбачати всі варіанти розвитку подій. Якщо ви будете програвати в голові ситуації або можливі запитання від клієнта, вам буде легше зорієнтуватися в реальній бесіді. Ви почнете розуміти, що може трапитися або чого може захотіти ваш клієнт.

І пам’ятайте, не завжди можна вчинити правильно, але завжди можна забезпечити людське ставлення.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин