Залишити заявку

Дизайн презентації: коротко про головне [5 фактів]

Дизайн презентації: коротко про головне [5 фактів]

Презентація – універсальний та ефективний інструмент продажів і ознайомлення споживача з продуктом, матеріалом, проєктом. Від того, наскільки вона буде наочною та інформативною, залежатиме результат – зацікавиться цільова аудиторія матеріалом чи ні, станеться продаж чи не станеться. Подумайте, яка презентація сподобається вам більше: склеєна зі слайдів із різним оформленням чи в єдиній стилістиці, гармонійно і грамотно складена?

Дизайн презентації – ключ до створення ланцюжка слайдів, які з більшою ймовірністю знайдуть відгук в аудиторії. Правильне розташування тексту, зображень, колір фону – кожна деталь має значення. Розповімо, як підійти до дизайну презентації, де взяти та чи варто взагалі брати готові шаблони, чому приділити увагу при складанні слайдів для різних випадків.

 

Що таке дизайн презентації?

Насамперед розглянемо саме поняття. Дизайн презентації – це оформлення слайдів у єдиній стилістиці за візуальними компонентами (тлом і колірною гамою), типами та розміром шрифтів, оформленням графіків і таблиць, параметрами розташування об’єктів на слайдах.

У сучасному дизайні презентацій враховуються дані досліджень зорового сприйняття матеріалу. Так, встановлено, що спрощений і структурований текст зі слайдів краще сприймається глядачами, а анімацію по-різному сприймають люди з різними переважаючими півкулями мозку. Згодом сформувалися деякі стандарти “вдалих” презентацій, які лягли в основу шаблонів серій слайдів, тобто автору не потрібно думати над тим, як і де розташувати текст і вставити картинку. Це потужний інструмент, який допомагає економити час.

Дизайн презентації img1

Навіщо потрібен дизайн презентації?

Графічний дизайн презентації потрібен для кращого сприйняття інформації аудиторією і реалізації мети автора – познайомити, прогріти, продати. Він підсилює виступ оратора через візуальну компоненту для досягнення мети.

Попит на вдалі презентації породжує пропозицію. Сісти та зробити красиво виходить далеко не в усіх, це не так просто, як може здатися, на перший погляд, особливо, якщо розробляти слайди потрібно з нуля. Проте робити презентації професійно стало модно, хоча очікувану якість гарантувати можуть не всі виконавці. Доведеться пошукати майстра або студію, проаналізувати їхнє портфоліо, результати клієнтів. Не всі готові робити презентації з нуля, деякі працюють тільки за макетами. Про який якісний дизайн може йти мова, якщо він вписаний у загальнодоступний шаблон?

“Хороший дизайн – це хороший бізнес”, – Томас Вотсон, американський підприємець.

Деякі компанії намагаються створити індивідуальний фірмовий шаблон для презентацій на всі випадки життя. З одного боку, в цьому є сенс – слайди щонайменше будуть впізнаваними, щонайбільше – все працюватиме на результат завдяки бренду, фірмовому стилю. З іншого боку, мета різних презентацій може відрізнятися, наприклад, одна – для продажу продукту, інша – для залучення інвесторів у проєкт або стартап. Ефективність єдиного дизайну не завжди виправдана.

Що входить у дизайн?

Дизайн презентації безкоштовно можна створити, використовуючи шаблон (макет), який максимально підходить під запит.

Шаблон презентації – це набір оформлених у єдиному стилі слайдів, що містять форми для введення даних: тексту, вставки картинок і відео. На сторінках уже задані місця, де розташуються списки, заголовки, тези тощо. У хороших шаблонах враховано:

  • Візуальну частину – загальну гаму кольорів і фон;
  • усі параметри текстів – розташування, шрифти, зокрема для заголовків;
  • стилістика діаграм, графіків, таблиць;
  • заготовки структури аркуша – місця розташування об’єктів, розміри відступів, рамок тощо.

У шаблоні, як і в принципі в презентації, мають бути враховані всі можливі елементи, тільки в такому разі презентація буде ефективною і збільшить шанси на успіх.

Готові шаблони – це допоміжний інструмент для створення презентації, в якому вже все продумано, залишається тільки вставити текстові та візуальні матеріали та затвердити. Крім того, у шаблонах уже передбачено певний алгоритм піднесення інформації, універсальний для тем різних напрямів. Це полегшує роботу творця презентації для конкретного проєкту – йому не потрібно продумувати логічні послідовності, особливо, якщо робота ведеться на потоці або зробити слайди потрібно “вчора”.

Основи графічного дизайну в презентації важливо знати, навіть якщо доведеться користуватися шаблонами, тобто вони допоможуть навіть новачкам у справі розробки слайдів.

Дизайн презентації img2

Хто робить презентації та шаблони?

Професійно створенням презентацій не за шаблонами, а за індивідуальним запитом клієнта займаються дизайнери, експерти з візуальних комунікацій, які суміщають функції графічного дизайнера, аналітика і копірайтера, маркетолога і навіть тренера з публічних виступів. Чудово, якщо цими навичками володіє одна людина, але частіше для реалізації подібних проєктів працює команда профільних фахівців.

Завдання дизайнера презентації – зібрати часто сумбурне ТЗ у вигляді тез, окремих фактів, таблиць, вступних, інтерв’ю та оформити цю інформацію в читабельні слайди, які публіка добре сприймає. У цій справі в пригоді стає вміння працювати з аудиторією і публічно виступати – такий фахівець знає, як керувати увагою, куди її спрямувати і як правильно розставити акценти, щоб презентація “вистрілила”. Дизайнеру потрібно донести смисли, з чим спостерігаються проблеми у великих корпораціях через погану комунікацію.

Основу дизайну презентації складають три компоненти:

  • 50% – робота зі смислами. Діяти слід виходячи з конкретної мети – збільшити продажі, залучити певну суму в проєкт. Потрібно розуміти, що людина має зробити після перегляду презентації – купити, дати інвестиції чи щось іще. З урахуванням цього вибирати матеріал, ставити акценти.
  • 30% – робота зі структурою. Купу матеріалу можна не зуміти розібрати, вставити все грудкою і нічого не буде зрозуміло, а можна створити зрозумілу структуру за логічною послідовністю подачі інформації.
  • 20% – візуальна складова. Наглядність – важлива якість хорошого дизайнера презентації, і справа не тільки в самому оформленні слайдів, роботі зі шрифтами, фоном, картинками. Візуально доведеться розкидати структуру текстових і графічних матеріалів.

Головне в зборі інформації – вміти вибудовувати комунікацію з клієнтом, якщо презентацію ви робите не для себе. По суті, дизайнеру належить донести до аудиторії не свої смисли та ідеї, а щоб відобразити їх повною мірою, важливо мати прокачані софт скіли для якісної комунікації. Збирати анамнез дистанційно в робочому чаті – навряд чи гарна ідея.

Якщо ви не професіонал, а фахівець іншої сфери або навіть школяр, якому потрібно скласти цікавий дизайн ізо-презентації, необхідність підходити до справи комплексно нікуди не зникає, а завдання залишаються тими самими: опрацювати сенс, структурувати його та зробити візуальне наповнення. Тоді проєкт, творчу роботу або інвестиційний план буде набагато зручніше представляти аудиторії.

Далі розповімо, що робити, якщо досвіду у складанні презентацій у вас немає, а завдання зробити презентаційний ряд слайдів є.

Робота в PowerPoint

Універсальна програма для створення презентацій – це PowerPoint. Вона вже встановлена на комп’ютерах разом із пакетом Microsoft, а якщо ні, це легко виправити або скористатися онлайн-версією.

Розібратися в інтерфейсі програми PowerPoint не складніше, ніж в її сусідах по сімейству Microsoft: у ній є різноманітні інструменти для роботи з текстом і його структуруванням, таблицями, посиланнями, візуальними переходами, анімацією; можливість вставки відео- та аудіофайлів і їхнього запису. Останні версії програми містять усі інструменти у вкладках, знайти їх можна елементарно методом тику:

Технічно презентацію можна зібрати як конструктор з нуля або скористатися готовими шаблонами.

У чому плюси PowerPoint:

  • універсальність, можна зробити будь-яку за наочністю презентацію;
  • можливість редагувати будь-які наявні шаблони презентацій;
  • працювати в PowerPoint можуть будь-які експерти та новачки дизайну;
  • необмежений набір шаблонів, які можна використовувати для створення презентацій.

А ось те, що можна назвати недоліками програми, але ми назвемо особливостями, на які треба звернути увагу:

  • обмежений набір функцій, вийде реалізувати не всі складні ідеї;
  • не підходить для створення макетів для професійного друку;
  • програма знижує якість растрової графіки – завантажених фото та зображень.

Відповідно, якщо потрібно роздрукувати слайди презентації в хорошій якості, слід використовувати Photoshop або Illustrator замість PowerPoint.

Презентація за вбудованими шаблонами
Дизайн для презентації PowerPoint оптимально використовувати для проектів, які не потребують якогось складного візуального рішення. Відкрийте вкладку “Дизайн” на панелі інструментів і виберіть той макет, який більше підходить у візуальному плані для оформлення конкретного проекту.

Вбудовані дизайни відрізняються переважно кольором фону і його текстурою. Так, до вибору доступні чисті моно-кольори, імітація дерев’яної дошки або полотна, різні орнаменти. У налаштуваннях кожного шаблону можна змінити колір і текстуру фону, змінити властивості шарів. Параметри тексту також регулюються.

Варто зазначити, що обраний дизайн шаблону буде використаний для всіх слайдів презентації.

Нові готові шаблони

Вбудовані шаблони досить прості, але часто використовувані та впізнавані. Якщо хочеться зробити проєкт цікавішим, а навичок малювання власних макетів недостатньо або на це немає часу, є ще один робочий варіант – завантажити дизайн для презентації PowerPoint з Інтернету.

Безкоштовних шаблонів у Мережі безліч: на стоках, у графічних додатках, на сайтах студій. Здебільшого вони доступні на безоплатній основі, але можуть містити платні інструменти для вдосконалення дизайну під потреби або стиль проєкту.

Щоб знайти цікаві шаблони, введіть у пошуковий рядок браузера запит “завантажити дизайн презентації PowerPoint” і виберіть той, який подобається.

Макети дизайнів діляться на групи для зручності пошуку:

  • За стилем і концепцією дизайну: рослинні орнаменти, абстракції, мистецтво тощо.
  • За призначенням презентації: для ділових пропозицій, представлення стратегії, ділових пропозицій тощо.
  • За тематикою предмета презентації: медицина, дитячі теми, свята, архітектура і будівництво тощо.

Подібна класифікація допомагає шукати відповідні рішення, якщо на сайті їх сотні й тисячі, наприклад, як у стоках Presentation-creation або Slidemodel.

Більш унікальні макети слід шукати на сайтах спеціалізованих студій – вони зазвичай розробляють шаблони з урахуванням правил ефективного візуального сприйняття.

Скачаний шаблон для PowerPoint можна вставити в презентацію і працювати з ним так само як із вбудованим.

Дизайн презентації img3

Платний чи безкоштовний макет: у чому різниця?

У будь-якому стоці можна знайти і платні, і безкоштовні макети презентацій. Розберемося, чим вони відрізняються.

Переваги безкоштовних дизайнів презентацій у відсутності необхідності платити за них і наборі всіх необхідних інструментів для створення читабельних слайдів. Мінуси:

  • Низька унікальність – найімовірніше, презентацій за таким шаблоном буде багато. Дуже багато.
  • Дизайн часто залишає бажати кращого і його доведеться допрацьовувати – вставляти логотипи, змінювати наповнення макета.

Платні шаблони ретельніше продумані, в них часто використано більше візуальних ефектів, краще зроблено структурування матеріалу. Вся справа в конкуренції – компанії прагнуть зробити платний продукт затребуваним і “подружитися” з покупцем у довгостроковій перспективі. Розробники зацікавлені в тому, щоб презентація принесла користь клієнту. Але й такі макети користуються попитом серед серйозних компаній, тому на унікальність, як і з безкоштовними шаблонами, особливо розраховувати не доводиться.

Деякі комерційні дизайни для презентацій PowerPoint завантажити безкоштовно вдається на стоках. Ті, хто знаходить подібні варіанти, радіють результату, але недовго: вилучені макети часто містять водяні знаки і шкідливі коди – віруси. Безпека комп’ютера і ваших особистих даних точно не варта цього ризику.

Дизайн презентації скачати безкоштовно чи купити? Усе залежить від мети. Якщо потрібно підготувати проєкт до серйозної роботи із залучення інвесторів, акціонерів, грошей на розвиток, великих партнерів, є сенс придбати макет, розроблений за індивідуальним запитом у спеціалізованих компаній або у фрілансерів.

Для простої презентації, яка не спрямована на продаж, можна використовувати шаблон зі стоку. Наприклад, презентації з графічного дизайну в 7 класі або з ізо. З будь-якого іншого предмета доповіді учні створюють за звичайними шаблонами. Їх же використовують працівники медустанов, соціальні служби та інші організації, де бюджет на створення індивідуальних макетів не передбачений.

Розробка дизайну презентації з нуля

Цей варіант роботи з дизайном презентації підійде тим, хто володіє графічними редакторами з пакета Adobe: Photoshop або Illustrator. У них творять переважно дизайнери з досвідом і створюють унікальні слайди з урахуванням усіх запитів та ідей клієнта і його компанії. У програмах величезний набір інструментів, установок, які відкривають простір для реалізації найсміливіших ідей.

Під час розроблення дизайнеру належить зібрати макет за кожним параметром:

  • дизайн фону, колірна гамма;
  • повне опрацювання параметрів шрифтів: заголовків, текстів у тілі слайда;
  • компонування слайдів: розташування зображень, таблиць тощо.

Розробляти презентації з нуля беруться тільки досвідчені дизайнери, у новачка це займе багато часу, і не факт, що результат виправдає очікування. А час – це гроші, тому здебільшого через брак професіонала доцільно або звернутися за індивідуальним макетом, або за шаблоном на стоці, платним чи безплатним – залежить від обставин.

Як зробити презентацію в PowerPoint?

Зробити нескладну презентацію в PowerPoint за макетом нескладно. Достатньо мати комп’ютер зі встановленим пакетом Microsoft і за необхідності вихід в Інтернет, якщо потрібний шаблон тільки належить знайти.

Безкоштовні дизайни для презентації PowerPoint, завантажені на комп’ютер, потрібно встановити, після чого вони будуть доступні в бібліотеці макетів. Для разової презентації це можна і не робити, достатньо внести текст і картинки в сам файл, після чого зберегти проект і використовувати його.

Для роботи з шаблоном неодноразово (наприклад, макет, якщо він зроблений у єдиному фірмовому стилі й використовуватиметься кілька разів) доцільно вносити правки в шаблони, структурні елементи, інтегровані в програму PowerPoint.

Ще один варіант роботи з шаблоном – використання готової раніше презентації та внесення в неї коригувань: заміна тексту, зображень, інших візуальних складових проекту.

Як зробити дизайн презентації класу, що відповідає вашому запиту? Дотримуйтеся кількох правил:

  • Подумайте про сенс. Слайди не повинні бути перевантажені, 1 слайд = 1 думка.
  • Знайдіть хороший референс у партнерів і конкурентів, у шаблонах. Той, який більше підходить проєкту і відповідає вирішенню завдання: продажі, привернення уваги, фінансування тощо.
  • Повторіть деталі референсу за допомогою PowerPoint або інших аналогічних програм. Не намагайтеся скопіювати слайд повністю, візьміть його концепцію і намагайтеся зробити так, щоб сенс слайда був зрозумілий відразу.
  • Від референса ваш слайд можуть відрізняти колірна палітра і шрифт, все інше може залишатися тим самим, зрозуміло, зі зміненим текстом, не забувайте про смислову унікальність.

Цей алгоритм підійде для використання, якщо безкоштовні макети не підходять або подобається якась конкретна вже наявна презентація.

Як стати дизайнером презентації та набити руку?
Розробка презентацій і дизайнів для них – ніша затребувана. Освоїти навички корисно не тільки для виконання завдань начальства, але також і для додаткового заробітку. А чому б і ні?

Для того, щоб навчитися створювати цікаві дизайни презентацій, практикуйтеся:

  • Вивчіть PowerPoint – розгляньте інструментарій, спробуйте створити простий слайд для розуміння роботи програми.
    Використовуйте техніку повторень – візьміть кілька трендових презентацій і спробуйте точно відтворити 15-20 слайдів для тренування навички роботи в PowerPoint.
  • Знайдіть першого клієнта з теплого або близького кола. Нехай це буде робота за рекламу і відгук, а не за гроші – так і напруги менше, і часу може бути більше. Не женіться за багатосторінковими одразу, це може бути презентація на кілька слайдів з упором на візуал.
  • Прокачуйте дизайн-мислення і читайте книжки для його розвитку, наприклад, Тіма Брауна або Nansy Duarte HBR guide to persuasive presentations. Вчіться виокремлювати смисли і красиво їх упаковувати, ускладнюючи цим презентації і роблячи їх ефективнішими.
  • Коли накопичите кілька презентацій, виходьте на складніші проєкти, знайти їх можна на біржах фрілансу, на сайтах із пошуку персоналу або фахівців, говоріть про свої досягнення в соцмережах.
  • Після освоєння складання презентації за технічним завданням (ТЗ) переходьте на складніший цикл, від постановки мети та збору анамнезу до контролю в процесі та аналізу результатів і ефективності проєкту.
  • Переходьте на самостійний захист презентацій і публічні виступи на заходах або в прямих ефірах. Це допоможе поглянути на власні проєкти з боку читача, а не глядача чи розробника.
  • Покращуйте надивленість, вивчаючи презентації інших успішних компаній – це сприяє розвитку смаку та бачення можливостей для реалізації складних і відповідальних проєктів.

Дітям оптимально опановувати навички розроблення дизайну презентацій у 7 класі – школярам саме на цьому щаблі стають у пригоді навички роботи з PowerPoint для підготовки рефератів, результатів дослідницьких робіт тощо.

Презентація без PowerPoint

Обмежений функціонал PowerPoint і відсутність у деяких користувачів персонального комп’ютера або іншого пристрою Windows підштовхує до пошуку інших сервісів для роботи зі слайдами. Ось деякі з найпопулярніших, що заслуговують на увагу.

Prezi

Сервіс Prezi підійде для створення нестандартних презентацій без слайдів. Він являє собою mind map, у якій уся інформація зосереджена на одному аркуші, а для представлення презентації необхідно наближати та віддаляти потрібні ділянки дошки. У період пандемії деякі компанії перейшли в подібний формат роботи з матеріалом і проєктами, тому сервіс затребуваний.

З дошкою синхронізується вся команда, можна працювати над презентацією в режимі онлайн. Користуватися Prezi можна безкоштовно, є платна підписка, до якої входить аналіз активності в презентації. Сервіс англомовний, але в ньому нескладно інтуїтивно розібратися.

Keynote

Сервіс Keynote – це аналог PowerPoint для пристроїв Apple. Інтерфейс у програм схожий, логіка дій ідентична. У слайди можна вставляти зображення, таблиці, робити унікальні фони і шаблони, завантажувати музику з iTunes.

У Keynote вбудовано 30 шаблонів, кожен з них повністю редагований, і це плюс, тому що унікальність у макетів мінімальна, інструментарієм можна її підвищити й адаптувати дизайн до фірмового стилю компанії внесенням коригувань у налаштування фону, тексту тощо. Програма синхронізується з iCloud і доступна в режимі онлайн з будь-якого пристрою, під’єднаного до акаунту. Сервіс безкоштовний.

Google Slides

Для створення презентацій у сімействі Google є окремий онлайн-сервіс Google Slides, який дає змогу працювати і в офлайн-режимі за умови встановлення відповідного плагіна в браузері або застосунку на смартфоні. Це базовий конструктор, у якому можна створити нескладні слайди з мінімальною кількістю спецефектів – це, напевно, основний недолік гуглівського сервісу.

Дизайни для презентацій розділені на групи: “Особисте”, “Освіта”, “Бізнес”, у кожній по 20 готових нехитрих варіантів. Можна створити свій дизайн, використовуючи вбудовані шрифти, є можливість вставляти зображення, таблиці, графіку, діаграми, відео. Способи групової роботи в Google Slides такі самі, як в інших онлайн-сервісах, учасникам групи доступні перегляд, коментування, внесення правок залежно від встановлених налаштувань.

Zoho Show

Онлайн-платформа Zoho Show підходить для розробки та трансляцій презентацій. Інтерфейс нагадує PowerPoint, але з необхідним мінімумом інструментів. У сервісі просто розібратися, а самі презентації збирати за короткий час, використовуючи 20 готових шаблонів. Можна створити свої, внутрішній інтерфейс дає змогу розгулятися уяві та реалізації ідей.

У презентацію можна вставляти твіти з популярної соцмережі з блакитною пташкою: посилання, відео, тексти, діаграми тощо. Сервіс працює в режимах онлайн і офлайн, у спільному доступі, можливе редагування слайдів одразу кількома фахівцями одночасно.

Для онлайн-презентацій Zoho Show підходить якнайкраще: у режимі доповідача видно всі примітки та є можливість вносити правки до слайда, водночас аудиторія бачить тільки слайд з основною інформацією. При цьому слухачі можуть переглядати презентацію, рухаючись назад, якщо початок конференції пропустили. Автор може дозволити гортання слайдів вперед.

Beautiful.ai

У сервісі Beautiful.ai у створенні презентації бере участь штучний інтелект, який допомагає створити унікальний дизайн гарних слайдів, вибрати їхній колір, розмістити інформацію на сторінці, вирівняти елементи, перетворити цифри на діаграми.

У системі 50 готових шаблонів, які можна знайти за наявністю таймлайну, колажу фото, діаграм тощо. Штучний інтелект також допомагає шукати потрібні картинки в базі зображень.

Працювати з Beautiful.ai буде комфортно тим, хто користувався сервісом Tilda, який використовується для верстки сайтів. Блоки регламентовані, додавати можна тільки свій контент. Обмеження інструментарію – недолік сервісу.

Резюме

Ви дізналися, якими способами можна підготувати цікаву презентацію з унікальним і не дуже дизайном, як перетворити стоковий макет на більш робочий і адаптований до потреб проєкту, освоїти професію дизайнера презентацій. Для ефективної роботи рекомендуємо почитати інші наші тематичні статті: про візуалізацію в презентації, як взаємодіяти з аудиторією, як працює презентація в ліфті та чому вона ефективна.

Робота з презентаціями – це комплексний процес, який вимагатиме від вас навичок швидкого самонавчання, і їх ви опануєте всього за 5 тижнів на нашій програмі “Найкращі техніки самоосвіти”. А мислити ширше, різноманітніше, підвищити здатність до аналізу й ухвалювати нестандартні рішення та оцінювати їхню ефективність ви навчитеся на коротких п’ятнадцятихвилинних уроках програми “Когнітивістика”.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин