Що можна віднести до плюсів та мінусів Telegram? Зараз розберемось… Ось кому у 2022-2023 пощастило так це Telegram. Після всіх блокувань він вийшов до списку лідерів усіх соціальних мереж. Саме тут зараз високі показники залучення, велика аудиторія та бюджети. Якщо ви ще гальмуйте і думаєте, заходити чи не — маю для вас погані новини…
Зрозуміло, поки що (підкреслюю — поки що) Telegram підходить не всім нішам. Як і скрізь, тут є свої плюси та мінуси.
1. Потрібно вміти створювати крутий контент. Без перебільшень. Такий, який люди хотітимуть читати (дивитися, слухати) і не сприйматимуть прохідним. Telegram не має стрічки новин. За фактом весь контент приходитимемо в особини. І кожний ваш промах одразу позначається на охопленнях, навіть якщо люди не відписалися. Відписка в Telegram теж скажена, але вона знаходиться в межах стандартної статистики для месенджера чи email. Якщо у вас відписується 1% бази, то це нормально. Набагато гірше, що багато хто не відписується, а відправляє канал до архіву чи на mute. Саме тому ви можете побачити великий канал, де охоплення нижче за 10% кількості передплатників. Особливо, якщо він старий.
2. Дуже незручно працювати з локаційними бізнесами. У самому Telegram немає поки що геотаргетингу. І є лише два способи отримати трафік на проєкт: купити рекламу у міських каналах (соцмережі) або запустити трафік на канал через Google, де такий таргетинг є. На міські канали можна запустити рекламу через TG ADS. Але, як ви розумієте, це не повноцінна робота, але і цей варіант теж робочий. А от чи така робота окупатиметься — велике питання. Втім, мої колеги перші окупні результати вже отримали.
3. Якщо у вас проєкт, де за визначенням може бути крутий контент, теж доведеться туго. Наприклад, якщо ваш контент — це просто товари чи послуги, де особливо нема про що писати. Продаж їжі, побутової техніки, повсякденного одягу тощо. Єдині винятки, які я бачив, — регулярний постінг знижок, акцій та інших спецпропозицій. Тоді продажі йдуть. Інакше люди не мають мотивації за вами стежити. Наголошую: доведеться туго – це означає, теоретично спробувати можна, але результат непередбачуваний і, можливо, не рентабельно.
4. Слабка (поки що) таргетована реклама. Налаштувань всього два: інтереси та конкретні канали. Перші — надто широкі, де доводиться бити з пушки горобцями. Та й самих інтересів на пальцях перерахувати. Але, щоправда, якщо подібний інтерес, вони можуть давати добрий обсяг. Інші — точніше, але обсяг підписок на день просто крихти — 10–30 осіб. Жодних статей, віків, міст, оптимізації за цільовою дією, поведінкою та іншим. Трафік на сайт виводити не можна. Тільки в канал чи бота.
5. Для того, щоб знайти канали, в яких можна купити ефективну рекламу, треба дуже сильно попрацювати. У деяких нішах їх просто нема. Багато старих убитих каналів, які заспамлені рекламою. Є накручені канали, і їх треба вміти визначати.
6. До мінусів Telegram можна віднести той факт, що в ньому практично неможливо рости органічно всім, окрім проєктів новин. Саме тому, що немає стрічки новин та рекомендацій. Тільки те, що ви можете набрати з репостів. Але штука в тому, що навіть якщо у вас є притока з репостів, це нівелюється все відписками. Навіть просто утримувати кількість передплатників на одному рівні – досягнення.
7. Згодом одного користувача припадає дуже багато чатів та каналів. Слідкувати за всіма неможливо. Папки не рятують. З’являється купа непрочитаних меседжів. Відповідно, знижується охоплення. Згодом із цим треба щось робити.
1. Люди, які таки вас читають, стають найвідданішою та найгарячішою аудиторією. І навіть якщо їх мало, вони дуже круто купують. Це єдине місце, де можна отримати результат, навіть якщо у вас є 300–500 передплатників. Таких результатів немає. Охоплення у 5 тисяч осіб за передплатниками тут зовсім не те саме, що в інших соцмережах.
Telegram не має стрічки новин, і тому вас читають поінформовано, а не випадково побачивши у рекомендаціях. Читають ті, хто цього справді хоче.
2. Якщо у вас чіпляючий контент та молодий канал, цілком можливо утримувати охоплення в районі 25–50% від читачів. Це дуже гідна цифра, яка за чинної окупності цілком виправдовує вартість передплатника 40 грн і вище.
3. У Telegram зараз вся еліта, вся аудиторія, яка має гроші. Багато хто був спочатку, багато хто перебрався з інших соціальних мереж. На додаток — Дуров має найвищу репутацію, він на своїй платформі нейтральний, і тому тут одночасно співіснують ліберали та державники. Тут є той самий дух свободи, який втратили інші платформи і який був на початку у багатьох проєктів. І це чи не головна перевага, яка на дистанції себе виправдає.
4. У команді Дурова круті розробники. А це означає, що можуть з’явитися свіжі та цікаві рішення, які дадуть багато нових можливостей. Та й старі теж можуть допиляти. Поки що реклама тут у зародковому стані. Але зробити налаштування типу геотаргетингу є елементарним завданням. Як і зробити оптимізацію за цільову дію? Платформі треба заробляти. Отже, рекламні інструменти мають розширюватись.
5. Telegram дуже простий. Дуже. У сучасній ситуації це величезна перевага. Тут розбереться навіть дитина. При цьому можна підтримувати будь-який формат контенту: ефіри, відео, текст, підкасти, зображення. І найголовніше: тим, хто звик просто писати тексти, не потрібно вигадувати жодних супутніх картинок, бо соцмережа так вирішила. Це розв’язує руки багатьом авторам.
А як легко створювати сітку каналів? Якщо є ресурси можна захоплювати інфополе. Створювати свою повістку. І жодна розумна стрічка новин на це не впливатиме. Чим, до речі, користуються політики.
6. Творці контенту в Telegram заробляють найбільше. Отже, в їх інтересах робити його краще та більше. Поки не зробили жодних бірж, не запровадили алгоритмів, вартість тисячі охоплення (CPM) в авторському каналі може бути 500 грн, і 1000 грн, і 2000 грн. А якщо вузька ніша і мало конкурентів, то ще дорожче.
7. Ну і нарешті через те, що у Telegram зараз максимум уваги аудиторії, не виключено, що люди звикнуть купувати тут абсолютно все. Серед них – товари. Цілком можливо, що згодом ми побачимо успішні магазини, ресторани чи готелі.
Під кінець року серед фахівців поповзли чутки, що Telegram думає про підключення сторіс. Не знаю, чи такий формат злетить тут. Але якщо це станеться і люди будуть дивитися, то буде просто бомба. Тому що моментально збільшиться охоплення у таргетованої реклами та контенту, буде ще більше лайфстайлу та залучення, розвантажиться приватна стрічка.
Підсумовуючи все вище сказане можна сказати, що попри численну кількість мінусів Telegram його плюси все одно беззаперечні та цей інструмент має велике майбутне.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.