Залишити заявку

42 Факти про Facebook, які потрібно знати маркетологам у 2023 році

42 Факти про Facebook, які потрібно знати маркетологам. Facebook Library - бібліотека реклами фейсбук, огляд

Ці 42 факти про Facebook містять усі дані, необхідні для розробки розумної стратегії та створення звітів, презентацій тощо.

Після року великих змін на ринку соціальних мереж Facebook, можливо, вже не є таким домінуючим, як у минулі роки. Але це все ще найпопулярніша соціальна платформа у світі – на сьогодні.

У цій статті ми розкриваємо важливі 42 факти про Facebook, оновлені за 2023 рік, які допоможуть вашому бренду зрозуміти, що відбувається з Facebook зараз, а також як ви можете скористатися перевагами змін у демографії та рекламних ходах.

Загальні факти про Facebook

1. Facebook має 2,93 мільярда активних користувачів щомісяця

Це стрибок на 1,3% порівняно з минулим роком, або збільшення на 39 мільйонів користувачів.

Незважаючи на важкий 2022 рік, Facebook залишається найбільш використовуваною соціальною платформою в усьому світі. Для маркетологів, які намагаються охопити майже всі демографічні групи, Facebook є обов’язковим компонентом стратегії соціального маркетингу .

2. 36,7% населення світу користується Facebook щомісяця

Так, 2,93 мільярда користувачів дорівнюють 36,7% від 8 мільярдів людей на Землі станом на листопад 2022 року. І це 47% населення світу віком від 13 років.

3. 70% користувачів Інтернету активні принаймні на одній платформі Meta

З 5,3 мільярда користувачів Інтернету в усьому світі 3,71 мільярда людей щомісяця використовують принаймні одну програму Meta: Facebook, Instagram, Messenger або WhatsApp. Багато хто використовує більше одного.

У цій статті ми зосереджуємося саме на самому Facebook, але оскільки на платформах Meta так багато всього переплітається, добре також зрозуміти ширшу картину.

4. Facebook є сьомим найдорожчим брендом у світі

У 2022 році ціна акцій Meta зазнала значних коливань, але вартість бренду Facebook залишається високою. (Вартість бренду – це маркетинговий термін, який відображає цінність самого бренду – це не те саме, що вартість акцій).

Facebook опинився позаду таких величезних брендів, як Amazon, Google і Walmart, і посів 7-е місце у 2022 році з вартістю бренду 101,2 мільярда доларів. Apple утримує перше місце з оціночною вартістю бренду в 355,08 мільярда доларів США.

5. Facebook.com є третім за відвідуваністю веб-сайтом у світі

Тільки Google і YouTube отримують більше відвідувань. Це лише веб-версія Facebook, тому це навіть не включає використання додатків. На цій ноті…

6. Facebook є другою за популярністю програмою в усьому світі за загальним часом використання

Лише YouTube лідирує. Facebook Messenger займає 9 місце.

Facebook також є третьою за кількістю завантажень програмою після Instagram і TikTok.

7. Щодня в додатках Facebook публікується понад 1 мільярд сторіс

Популярність формату Stories продовжує зростати у Facebook, Instagram і WhatsApp. 62% користувачів кажуть, що в майбутньому ще більше використовуватимуть Instagram і Facebook Stories.

8. Близько 15% вмісту стрічки Facebook рекомендовано ШІ з облікових записів, за якими не стежать

Марк Цукерберг сказав, що очікує, що до кінця 2023 року цей відсоток збільшиться більш ніж удвічі. Це великий потенціал для брендів, щоб органічно виступати перед новою аудиторією. Ще одна причина бути в курсі останніх змін в алгоритмі Facebook .

Статистика користувачів Facebook

9. 67% щомісячних користувачів активні щодня

Це 1,98 мільярда щоденних активних користувачів, тобто людей, які користуються Facebook щодня.

Завдання маркетологів полягає в тому, щоб знати, коли найкраще ділитися контентом, щоб охопити свою щоденну аудиторію у Facebook. Ми підготували статтю в блозі та інструменти, які допоможуть вам у цьому розібратися.

10. Понад 72% користувачів Facebook також використовують YouTube, WhatsApp та Instagram

За цими даними, 72,6% користувачів Facebook також часто користуються YouTube, 72,3% – WhatsApp і 77,4% – Instagram.

В інших популярних соціальних мережах спостерігається значний збіг: 50,2% користувачів Facebook також користуються TikTok, 49,9% – Twitter і 33,7% – Pinterest.

11. 70% дорослих американців користуються Facebook

Лише YouTube має вищий показник – 83%. Instagram посідає третє місце з 47%.

Але, як ви побачите в наступних кількох статистичних даних Facebook, охоплення платформи не є універсальним для всіх дорослих вікових груп.

12. Facebook є улюбленою соціальною платформою демографічної групи 35-44 років

Він також є лідером серед чоловіків-користувачів інтернету віком 25-34 роки, хоча жінки цієї вікової групи віддають перевагу Instagram. (Наразі Facebook обмежує свою гендерну звітність чоловічими та жіночими даними).

Якщо ваш цільовий ринок включає ці демографічні групи, Facebook є ще більш важливим місцем для налагодження зв’язків.

13. 7% користувачів покоління Z планують залишити Facebook у 2023 році

А 25% планують проводити менше часу на платформі.

Оскільки вікові діапазони поколінь можуть відрізнятися, уточнимо, що під поколінням Z в даному випадку маються на увазі користувачі у віці від 18 до 25 років. Сім відсотків навряд чи можна назвати масовим втечею, але це свідчить про зміну користувацьких патернів, за якими варто стежити маркетологам.

Завжди корисно вивчати поведінку своєї конкретної аудиторії за допомогою досліджень і тестування.

14. Лише 18% американських користувачів Facebook вважають, що платформа захищає їх конфіденційність і дані

Це найнижчий показник серед усіх соціальних платформ, і він різко знизився з 30% у 2020 році. Це важливо, оскільки користувачі з більшою ймовірністю натискають на рекламу – і особливо використовують функції соціальної комерції – на платформах, яким вони довіряють.

Статистика використання Facebook

15. Користувачі проводять у Facebook в середньому 19,7 годин на місяць

Це третє місце після YouTube (23,4 години на місяць) та TikTok (22,9 години). Це значно більше, ніж у Instagram – 11,7 години на місяць. Ця статистика Facebook стосується лише користувачів Android, але вона все одно показує тенденції в індустрії.

16. Американці витрачають на Facebook 30,1 хвилини на день

Хоча в глобальній статистиці щомісячного використання Facebook, наведеній вище, платформа посідає третє місце, насправді вона знаходиться на п’ятому місці за часом щоденного використання дорослими американцями. За цією статистикою, TikTok править бал з майже 46 хвилинами щоденних витрат часу.

середній час, проведений на день дорослими користувачами США на вибраних платформах соціальних мереж 2022

Звичайно, статистика використання Facebook різниться залежно від країни. Наприклад, користувачі Великобританії витрачають на платформу 42 хвилини на день , у порівнянні з 49 хвилинами на день на TikTok.

17. Використання Facebook становило 25,7% часу, проведеного дорослими американцями на соціальних платформах у 2022 році

Це менше, ніж 35,3% у 2019 році. eMarketer прогнозує, що цей показник знизиться ще трохи – до 22,4% у 2024 році. Майже весь втрачений час йде на TikTok.

частка часу, проведеного на вибраних соціальних платформах дорослими американцями, 2019, 2022 і 2024 роки

Але не дозволяйте змінам у моделях використання підштовхувати вас до серйозних змін у вашій стратегії без планування та тестування. Так, Facebook програє TikTok у часі, але на нього все ще припадає більше часу, ніж на будь-яку іншу соціальну платформу, і так буде продовжуватися щонайменше до 2024 року.

18. 31% американців регулярно отримують новини з Facebook

Хоча цей показник знизився з 36% у 2020 році, це все одно набагато вище, ніж у будь-якій іншій соціальній мережі. YouTube посідає друге місце: 25% американців регулярно отримують там свої новини.

Люди очікують почути про важливі події у Facebook, включаючи останні новини від своїх улюблених брендів.

Статистика Facebook для бізнесу

19. Середня сторінка Facebook публікує 1,68 повідомлень на день

Більше половини цих постів (52,5%) – це пости з посиланнями:

 • Дописи з фотографіями: 28.8%
 • Відео дописи: 17.1%
 • Пости зі статусом: 1.8%

20. Середній рівень залученості для публікації на сторінці Facebook становить 0,07%

Однак цей показник суттєво варіюється залежно від типу допису, що може бути вагомою причиною для перегляду вашого контент-міксу. Найвищий показник залученості – 0,12% – мають фотопости, за ними слідують відеопости:

 • Пости зі статусом: 0.11%
 • Відео дописи: 0.08%
 • Пости з посиланнями: 0.04%

Показники залучення також суттєво відрізняються залежно від кількості підписників сторінки, причому найбільше залучення отримують невеликі сторінки.

Порівняння взаємодії з публікаціями у Facebook

21. Щотижня 1 мільярд користувачів надсилають повідомлення компанії через сімейство додатків Facebook

Ігнорувати імейли більше не можна (перевірте наступну статистику, щоб переконатися в цьому). 

22. Люди на 53% частіше купуватимуть у компанії, якій можуть надіслати повідомлення

На щастя, Facebook дозволяє компаніям додавати чат у Facebook Messenger на свої веб-сайти, щоб покращити обслуговування клієнтів і підвищити конверсію.

Це потужна функція, хоча вона обмежена лише Facebook Messenger. Багатоплатформне рішення для чату, таке як Heyday, може об’єднати все спілкування з клієнтами з Facebook, Google Maps, електронної пошти, WhatsApp тощо в одну єдину поштову скриньку для вашої команди.

23. 54,9% користувачів Facebook стежать або досліджують бренди та продукти на платформі

Лише Instagram займає вищий рейтинг у дослідженні брендів – 62,3%. Без надійної присутності на Facebook ви пропустите цих потенційних клієнтів, які активно шукають, що купити.

24. На Facebook припадає 71,64% усього веб-трафіку, перенаправленого через соціальні мережі

Переважна більшість переходів на веб-сайти відбувається з Facebook. Для порівняння, Twitter займає друге місце лише з 9,02%. Якщо ви хочете використовувати соціальні мережі для залучення трафіку до свого блогу чи онлайн-магазину, найкращим вибором стане Facebook.

25. Facebook видалив 5 057 300 одиниць контенту в першій половині 2022 року через повідомлення про авторське право, торговельну марку або підробку

З 2019 року кількість повідомлень про порушення інтелектуальної власності неухильно зростає, хоча Facebook продовжує розробляти інструменти виявлення та забезпечення дотримання законодавства, щоб утримати їх на відстані.

Аудит соціальних мереж у поєднанні з хорошою програмою соціального прослуховування дає вашому бренду найкращі шанси виявити потенційні порушення вашої інтелектуальної власності.

графік кількості поданих звітів

Статистика оголошень у Facebook

26. Середня ціна за рекламу знизилася на 18% у 3 кварталі 2022 року

Ціни на рекламу Facebook падають через проблеми з даними, пов’язані з оновленнями iOS і файлами cookie третіх сторін. Хоча ви не завжди можете націлюватися так точно, як у минулому, є широкі можливості охопити конкретну аудиторію, яка цікавиться вашим брендом, за нижчими ставками.

27. За п’ять днів між Днем Подяки та Кіберпонеділком CPM Facebook впав на 37% у порівнянні з минулим роком.

Чи скористався ваш бренд цією зниженою ціною? Якщо ні, настав час почати планувати свою рекламну стратегію на Facebook…

28. Очікується, що доходи Facebook від реклами зростуть до 75,11 мільярда доларів у 2024 році

Ознайомившись з останніми двома рекламними статистичними даними Facebook, ви не будете шоковані, дізнавшись, що дохід від реклами на платформі впав у 2022 році. Але eMarketer прогнозує, що незабаром доходи від реклами почнуть зростати, збільшившись до 71,32 мільярда доларів у 2023 році, а потім перевищать 75 мільярдів доларів наступного року.

мета-чистий дохід від реклами в усьому світі, за сегментами, 2020-2024

29. Потенційне охоплення реклами Facebook становить 2,08 мільярда людей

Оскільки Facebook є найпопулярнішою соціальною платформою, вона також має найбільше потенційне рекламне охоплення. Знову ж таки, для маркетологів, які серйозно налаштовані на зростання, Facebook не є необов’язковим.

30. Реклама у Facebook охоплює 33,3% населення світу старше 13 років

У перспективі охоплення реклами 2,08 мільярда людей становить понад третину всього підліткового населення Землі.

31. Рекламна аудиторія Facebook на 56,4% складається з чоловіків

Це означає, що 43,6% аудиторії становлять жінки (оскільки Facebook пропонує лише чоловічу та жіночу стать). Легко подумати, що вони обидва «приблизно вдвічі», але різниця майже в 13 балів є значною. Ось як він розподіляється для кожної вікової групи:

Профіль рекламної аудиторії Facebook

Це ще одна причина переконатися, що ви досліджуєте власну цільову аудиторію , щоб зрозуміти, де вони проводять свій час в Інтернеті.

32. 18,7% рекламної аудиторії Facebook знаходиться в Південно-Східній Азії

Це найбільша частка рекламної аудиторії Facebook. Наступною за величиною групою є Південна Америка з 12,1%.

33. Дохід Facebook від реклами зріс на 6% в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні з 3 кварталу 2021 року до 3 кварталу 2022 року .

Це не дивно, враховуючи наведену вище статистику, навіть з огляду на зниження загального доходу від реклами в 2022 році. Для більш детального географічного контексту зауважте, що доходи Facebook від реклами зменшилися на 4% у Північній Америці за цей період і на 12% у Європі.

Говорячи про географічний контекст…

34. Реклама у Facebook охоплює 62,6% усіх американців віком від 13 років

Facebook також повідомляє ці потенційні місцеві рекламні аудиторії як відсоток від загальної кількості населення старше 13 років:

 • Мексика: 87,0%

 • Велика Британія: 60,7%

 • Франція: 56,1%

 • Італія: 53,2%

 • Індія: 29,5%

35. Потенційна рекламна аудиторія Facebook Reels становить 697,1 млн осіб

Щоб порівняти це з іншими платформами Facebook, ось потенційна рекламна аудиторія для інших типів розміщень:

 • Історії: 1,25 мільярда користувачів
 • Результати пошуку: 733,1 мільйона користувачів
 • Facebook Marketplace: 495,7 мільйонів користувачів
 • Миттєві статті: 313,6 мільйонів користувачів

На даний момент аудиторія реклами Reels менша, ніж аудиторія Stories, але Facebook сильно схиляється до Reels. І коли ви розглядаєте наступну статистику Facebook, це стає справді цікавим…

36. На Facebook Reels припадало 3,3% показів реклами на платформі у 2022 році

Лише 3,3%. Але реклама Reels має половину потенційної аудиторії, ніж реклама Stories. Рекламодавці з надійною рекламною стратегією Reels можуть отримати перевагу, залучивши це місце розміщення реклами, поки воно все ще є відносною новинкою.

37. 40% рекламодавців Facebook використовують формат Click-to-Messaging

Facebook зосереджується на розширенні цього формату у відповідь на зміни iOS, які ускладнюють переорієнтацію користувачів, які переходять на веб-сайт бренду. Зберігаючи взаємодію з клієнтами на платформі, бренди можуть бачити, хто зацікавився їхніми оголошеннями, і безпосередньо стежити за ними.

Статистика покупок у Facebook

38. 37% користувачів Facebook зроблять покупки на платформі в 2023 році

Зростання покупців соціальних мереж на деяких платформах сповільнюється – реклама допоможе отримати вигоду від існуючої поведінки

Цей відсоток зрівнявся з TikTok, але завдяки значно більшій базі користувачів Facebook виграє в чисельному вираженні. Ось оціночні дані eMarketer щодо кількості покупців у США на кожній з платформ у 2022 році:

 • Facebook: 63,5 мільйона
 • Instagram: 41.0 мільйон
 • TikTok: 23.7 мільйона

Але соціальна комерція TikTok стрімко зростає (подивіться на траєкторію зростання на цьому графіку!), і eMarketer прогнозує, що у 2023 році TikTok і Facebook матимуть однакову кількість покупців у Сполучених Штатах.

39. 19% споживачів у США починають пошук онлайн-покупок з Facebook

Це найпопулярніша соціальна мережа, яка використовується для цієї мети. Основним джерелом є Amazon, за ним ідуть пошукові системи, Walmart.com і YouTube.

40. Середньостатистична сторінка Facebook у сфері роздрібної торгівлі отримує 974 000 показів на місяць

Середній темп зростання аудиторії сторінок роздрібної торгівлі становить 0,52% на місяць, а рівень залученості – 1,37%.

Статистика відео Facebook

41. Щодня в додатках Facebook відтворюється понад 140 мільярдів роликів

Ця цифра, опублікована в жовтні 2022 року, збільшилася більш ніж на 50% порівняно з травнем 2022 року. Кількість роликів швидко зростає, і настав час розробити стратегію для Facebook Reels.

42. Нова модель рекомендацій ШІ призвела до збільшення часу перегляду Reels на 15% .

Ця цифра стосується лише Facebook, не враховуючи Instagram. Facebook робить ставку на ШІ-моделювання, і ця цифра дає змогу легко зрозуміти, чому.

 

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин