Залишити заявку

Феномен деінфлюенсингу змінює ринок блогерів [4 факти]

Як новий феномен деінфлюенсингу трансформує блогерів

Для тих, хто нещодавно усвідомив і відкрив для себе інфлюенсерів, TikTok раптово показав зворотний бік – деінфлюенсинг.

Насправді деінфлюенсинг присутній всюди, переконуючи людей у тому, що не варто купувати, що щось працює не так ефективно, як стверджується, або взагалі не працює. І ця тенденція загрожує перевернути цифрові маркетингові кампанії брендів. Використання хештегу #deinfluencing зростає в геометричній прогресії, особливо в темах “мода і краса” і “lifestyle”.

Нині багато інфлюенсерів раді просувати продукти виключно заради прибутку. Деінфлюенсинг же покликаний перевернути все з ніг на голову, з усіх боків це новий спосіб для авторів підвищити свій авторитет і уславитися чесними й автентичними в той час, коли це особливо цінується.

також читайте

Історія з деінфлюенсингом також є реакцією на галас у соцмережах, прикладом якого нещодавно стала драма в TikTok “МаскараГейт”, у центрі уваги якої опинилася блогерка Мікайла Ногейра. Її звинуватили в тому, що вона носить накладні вії, при цьому нахвалюючи переваги засобу для росту вій від L’Oréal. Історія насторожила багато інших брендів, особливо тих, хто історично багато вкладав в інфлюенс маркетинг і партнерство.

Деінфлюенсинг та залучення аудиторії

Критика потенційно сприяє залученню, і хоча деінфлюенсинг може змусити блогерів здаватися такими, що заслуговують на довіру, або більш чесними в короткостроковій перспективі, це створює проблеми для їхньої довгострокової кар’єри, якщо вони покладаються на підтримку брендів.

Водночас ми спостерігаємо реакцію проти надмірного споживання. Наприклад, поїздка в Дубай 50 блогерів коштом бренду косметики Tarte викликала різку критику за надмірну щедрість у розпал глобальної економічної кризи, що змусило Vogue Business замислитися над питанням, чи будуть блог-тури закритою історією у 2023 році.

Крім економічних проблем, реакція на інфлюенс маркетинг, схоже, виникла внаслідок онлайн-дискусій про скорочення покупок у новому році, коли багато молодих користувачів закликають не купувати нічого нового, очистити свій простір і позбутися всього, що їм не потрібно. Своєю чергою, це також викликало дискусії про необдумані покупки.

Що ж стосується деінфлюенсингу – монетизувати його буде набагато складніше. Питання в тому, що, хоча чесність може продаватися, чи будуть бренди її купувати?

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин