Контент-план для соцмереж, месенджерів – це список запланованих текстів на сайті, у блозі чи групі в соціальних мережах із зазначенням дати їх публікації. До нього можуть входити різні типи постів: інформаційні, розважальні, освітні, репутаційні тощо.
⭐️ Проаналізуйте продукт: які переваги є у вашого продукту, а що ще можна поліпшити? Які цілі та KPI є у бізнесу? Як вам соцмережі можуть допомогти вам розповідати про нього? Цей крок допоможе підготуватися до наступних етапів роботи над контент-планом і зрозуміти, що можна в нього включити.
⭐️ Познайомтеся з цільовою аудиторією: проаналізуйте статистику ваших каналів, опитайте клієнтів і проконсультуйтеся з колегами з маркетингу про те, хто зазвичай купує ваш продукт. Так ви зрозумієте, який контент найбільше цікавий вашій цільовій аудиторії.
⭐️ Дізнайтеся шлях свого споживача: аналіз CJM (Customer Journey Map) допомагає зрозуміти, які етапи проходить клієнт – і як варто комунікувати зі споживачем на кожному з них.
⭐️ Вивчіть можливості платформи: для соцмереж підійдуть лонгріди, відео та пости з фотографіями, а для каналів у месенджерах – короткі тексти та відеоролики. Варто також подумати про включення у вашу стратегію прямих ефірів, на яких підписники зможуть познайомитися з брендом ближче, або про унікальні інструменти платформи.
⭐️ Проаналізуйте публікації конкурентів: так ви зможете дізнатися, які теми варто включити в контент-план, а від чого потрібно відмовитися. Слідкуйте за трендами – але не копіюйте ідеї конкурентів, тому що плагіат погано впливає на розвиток групи.
⭐️ Підготуйте список актуальних тем для публікацій: головне правило – не публікувати те, що не буде цікавим насамперед вашим підписникам, а не всім користувачам інтернету загалом.
⭐️ Створюйте оригінальний контент для кожного майданчика: якщо передплатникам не буде цікаво знаходити щось нове на кожній платформі, вони відписуватимуться і використовуватимуть тільки один канал комунікації з вами.
⭐️ Знайдіть оптимальну частоту публікацій: експерти рекомендують публікувати мінімум 1-2 матеріали на день у соціальних мережах, у месенджерах і на сайтах. Регулярний постинг допоможе алгоритмам соцмереж помітити ваш контент.
⭐️ Виберіть сервіс для ведення контент-плану для соцмереж: комусь підходить онлайн-таблиця, а хтось використовує канбан-дошки, візуально-смислові карти (mindmap) або сторонні сервіси для організації контент-планів.
⭐️ Заповніть контент-план для соцмереж: внесіть усю зібрану інформацію і вигадані теми в план контенту. Намагайтеся стежити за його актуальністю і регулярно перевіряти, що публікується від імені бренду.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.