Залишити заявку

5 кроків для B2C брендів, які хочуть використовувати TikTok

5 кроків для B2C брендів, які хочуть використовувати Tik-Tok

Як B2C брендам використовувати TikTok? Короткометражні відео – один з головних трендів контент-маркетингу на 2023 рік. Дев’яносто відсотків маркетологів, які використовували цей тип контенту у 2022 році, планують продовжувати його використовувати. А 21% маркетологів, які не використовували його у 2022 році, включать його у свої стратегії цього року.

Ви знаєте, що вам потрібно використовувати цей інструмент, якщо ви ще цього не зробили. Але де його використовувати?

Візьмемо TikTok. Це був найбільш завантажуваний додаток у США у 2019, 2020 та 2021 роках. Хоча TikTok найбільш популярний серед покоління Z (випередивши Insta), його популярність зростає і серед міленіалів та представників покоління X. Близько третини дорослих користувачів – старше 30 років. У всьому світі додаток має понад 1 мільярд активних користувачів щомісяця. Хоча це все ще менше, ніж у Facebook або Instagram, багато брендів розглядають його як чудове місце для зв’язку зі своєю аудиторією.

TikTok має унікальні переваги, які відрізняють його від Instagram.

TikTok – це не просто місце для розважального контенту. Це місце, де можна розслабитися і розвантажитися, а також місце, де можна вчитися і розвиватися. Я стежу за акаунтами, які вчать мене, як розважатися з аквареллю, доглядати за рослинами, бути кращим лідером та керувати піар-кризою. Я навіть використовую додаток, щоб спланувати подорож до Шотландії на свій п’ятдесятий день народження.

Розглядаючи свій контент для TikTok, важливо зазначити, що, хоча цю платформу часто порівнюють з Instagram (і багато хто вважає, що Zuck змінює IG, щоб краще конкурувати з TikTok), це не одне й те саме. Найбільша різниця між ними полягає в тому, як аудиторія взаємодіє з контентом.

Instagram добре відомий своїми підібраними зображеннями. Це добре працює для авторів, які зосереджуються на омріяному контенті та мають аудиторію, яка хоче жити своїм ідеальним життям. Подумайте: будь-хто з клану Кардашян.

Однак натовп TikTok, схоже, віддає перевагу контенту, який виглядає більш реальним. Навіть коли автори використовують фільтри, вони додають елемент розваги, і їхнє використання є прозорим – глядачі знають, що вони в грі. Розділ коментарів також відіграє ключову роль у TikTok. Там відбуваються одні з найкращих взаємодій. Деякі акаунти навіть підкреслюють веселість коментарів як основну складову контенту.

TikTok – це також місце, звідки беруть початок багато популярних мемів і трендів. Всі ці кумедні відео, які ви бачите на Insta Reels? Так. Вони були популярні місяцями раніше в TikTok.

Якщо ви думаєте про те, щоб занурити палець у додаток-годинник, ось п’ять речей, які вам потрібно врахувати, щоб допомогти вам зв’язатися з вашою демографічною групою і розширити аудиторію.

1. Не поспішайте.

Найбільша помилка, яку ви можете зробити, – це припустити, що ваша аудиторія буде взаємодіяти так само як і на інших платформах соціальних мереж.

Подумайте про BuzzFeed. Він домінує на YouTube (20 мільйонів підписників) та IG (6 мільйонів підписників), але не так добре працює в TikTok (1,4 мільйона підписників). Дивує? Не тоді, коли ви подивитеся на контент. Наприклад, BuzzFeed перепостив багато свого контенту з IG прямо в TikTok, який має зовсім іншу атмосферу. (Порада: якщо ви збираєтеся перепрофілювати контент, краще спочатку створити його для TikTok, а потім повторно використати в Instagram).

Одне з найгірших відео (77 вподобань і 7 коментарів) не використовувало переходи та торкалося теми, яка нікого не цікавила (як назвати Новий рік 2019 чи 2020?). Вони промахнулися, не врахувавши поточні тенденції в додатку і не зрозумівши атмосферу спільноти TikTok, щоб ефективно вести бесіду.

Якщо у вас ще немає особистого облікового запису, створіть його і почніть слухати. Переглядайте контент інших брендів у вашому просторі або навіть тих, що знаходяться в “сусідньому просторі”. Подивіться, як споживачі взаємодіють з контентом. Який контент користується успіхом? Почніть стежити за творцями, які вас цікавлять, щоб черпати натхнення.

Знайдіть час (принаймні пару тижнів), щоб вивчити додаток і відчути спільноту, яка там живе.

2. Залишайтеся вірними голосу вашого бренду.

Не забувайте про голос вашого бренду під час планування та створення контенту. Важливо залишатися автентичним тому, ким ви є як компанія. Якщо ви створили зухвалий, нешанобливий голос, залиште його. Якщо ви трохи більше “посередині дороги”, залишайтеся там. Зараз не час змінювати себе, щоб відповідати тому, що, на вашу думку, вимагає платформа. Ви все ще можете веселитися на платформі, але щирість – це ключ до успіху.

The Washington Post, яка існує вже майже 150 років, має 1,5 мільйона підписників на своєму акаунті.

використовувати TikTok

На платформі є місце буквально для всіх.

3. Використовуйте тренди на свою користь.

Одним з елементів, який відрізняє TikTok від інших соціальних мереж, є тренди – це звуки та музичні кліпи, хештеги, фільтри, гарячі теми та навіть дуети та стібки. Шукаючи контент, користувачі часто шукають за звуком або фільтром (а не лише за хештегами), щоб побачити, як творці інтерпретують тренд.

Поговоримо про дуети та зшивання. Зшивання – це коли ви починаєте відео з п’ятисекундного фрагмента чужого контенту, а потім додаєте свій коментар до решти відео (тобто “зшиваєте” їх разом). Зшивання дозволяє користувачам відповісти на запитання або коментар і розширити те, що зробив інший автор.

Netflix використовує функцію зшивання для просування нових телесеріалів і фільмів. Запускаючи документальний серіал “Шахрай у Tinder”, Netflix створив хештег #wildthingsforlove і попросив глядачів зшивати свої відео та ділитися найбожевільнішими вчинками, які вони робили заради кохання. Станом на січень 2023 року хештег має майже 11 мільйонів переглядів.

Netflix on TikTok

Дуети показують двох авторів пліч-о-пліч. У деяких випадках автор, за яким ви стежите, коментує оригінальне відео іншого автора. Іноді цей “коментар” є словесним, але в інших дуетах коментатор мовчки коментує, показуючи міміку чи жестикуляцію, або просто сидить, поки інший автор розмовляє.

Енді Дулі, тренер з фітнесу, заспівав дуетом для цього відео, яким поділився ESPN:

ESPN on TikTok

Як стібки, так і дуети використовують платформу та ідеї інших авторів. Оригінальний автор автоматично зазначається у відео. Хоча існують цілі акаунти, присвячені дуетам, бренди, які хочуть створити залучену аудиторію, повинні використовувати дуети помірковано. Думайте про них як про гарнір до вашої стратегії TikTok. Використовуйте їх занадто часто, і люди будуть задаватися питанням, чи є у вас щось оригінальне, що можна сказати.

4. Залучайте інфлюенсерів.

Якщо ви шукаєте інфлюенсерів для партнерства та підвищення видимості ваших продуктів чи послуг, TikTok – чудове місце для їх пошуку.

Коли ми думаємо про інфлюенсерів, на думку спадають гучні імена на кшталт Кардашян або Райана Рейнольдса. Але вони представляють лише частину всесвіту інфлюенсерів. Мікро-інфлюенсери, або творці з десятьма-п’ятдесятьма тисячами підписників, можуть мати дуже зацікавлену аудиторію, яка готова до спілкування з вами.

Перш ніж звертатися до них, визначте кількох (від п’яти до 10) інфлюенсерів, які, на вашу думку, можуть вам підійти, і стежте за ними “мовчки” (тобто, відвідуйте їхні профілі, не натискаючи на кнопку “підписатися”). Слідкуйте за тим, як часто вони публікують пости, який контент вони публікують і як їхня аудиторія взаємодіє з ними. Ви можете виявити, що вони вже є шанувальниками вашого бренду.

Через кілька тижнів розбийте кнопку “підписатися” на своїх улюблених користувачів. Вподобайте деякі з їхніх матеріалів і подумайте над тим, щоб їх прокоментувати. Потім зв’яжіться з вашими першим і другим номерами та дізнайтеся, чи не зацікавлені вони в партнерстві з вами.

SweetV Jewelry, компанія, яка стала відомою в інтернеті завдяки коронам і діадемам, співпрацює з кількома творцями TikTok. Вони надсилають авторам корони, або ж автори самі купують корони та діляться своєю любов’ю. Автори, коміки та “звичайні” шанувальники бренду носять корони у своїх відео. SweetV робить репости багатьох відео з розпакуванням коронок, використовуючи переваги користувацького контенту.

TallGlassofCline on TikTok

5. Пошук – це важливо.

Навіть Google (який має обліковий запис TikTok) стежить за clock app. Користувачі покоління Z стікаються туди, щоб знайти відгуки про ресторани та продукти, відповіді на запитання тощо. TikTok стає новим Google.

Подумайте про свій акаунт не лише як про соціальну платформу, але і як про пошукову систему.

Це ідеальна платформа для відповідей на поширені запитання клієнтів і висвітлення функцій або нових випусків. Демонструйте відгуки. І, якщо це доречно, ви можете пояснити популярні тренди, що стосуються вашого бренду. (Наприклад, що таке “Армія круасанів” і чи означає це, що я отримаю нескінченний запас маслянистої, хрусткої смакоти, якщо приєднаюся до неї?)

TikTok дає вам можливість використати свій досвід і стати надійним джерелом інформації для вашої аудиторії. Завдяки правильному поєднанню креативності, партнерства та своєчасного розуміння тенденцій і тем, ви можете створити спільноту з високим рівнем залученості.

Щоб бути в курсі всього, що стосується контенту, підпишіться на “Ads-Tips“, щоб бути в курсі останніх новин про цифрову трансформацію, стратегії контент-маркетингу та новітні технологічні тенденції.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин