Залишити заявку

Що таке LSI та як правильно підібрати слова? [5 порад]

Що таке LSI, як правильно підібрати LSI-слова

У статті розповідаємо про метод LSI копірайтингу для наповнення сайтів і важливість впровадження цього інструменту в роботу.

Пошукові системи вдосконалюються з кожним днем, вишукуючи нові алгоритми фільтрації та ранжування. Завдання системи змінюються, потрібен не просто пошук за певними фразами, а й можливість бачити смислове навантаження на основі текстового наповнення сайту. Не завжди достатньо в тексті для сторінки використовувати тільки SEO-копірайтинг, тому все частіше вдаються до використання методу LSІ-копірайтингу.

Що таке LSI

LSI (latent semantic indexing) – приховане семантичне індексування. Метод, за якого пошукові системи визначають релевантність сторінки до тієї чи іншої тематики. Тут вони аналізують не тільки ключі, а й фрази, що їх оточують, розташовані з ними на одній сторінці.

Якщо в текстах розташовуються одні лише ключові слова, а LSІ-слова (синоніми, пов’язані слова та інші) трапляються рідко, то такі тексти пошукові системи вважають занадто загальними. Сторінки з подібним наповненням поступатимуться в ранжируванні документам із достатньою кількістю ключів і великою кількістю термінів.

також читайте

Завдяки тематичним словам пошукові системи можуть точніше визначити, чи задовольняє сторінка інтент (потребу) користувача. Наприклад, у нас присутній запит “купити телефон”, і пошуковик вибирає між двома сайтами:

 • Інтернет-магазин. Містить велику кількість LSІ-фраз. Пошуковий робот розуміє контекст сторінки за ключами у фільтрах, товарах, сортуваннях. Він бачить, що на сайті користувач може задовольнити свою потребу і купити телефон.
 • Інформаційний сайт. У цьому документі може бути присутня потрібна кількість ключів для ранжування, але пошуковик визначає за LSІ фразами, що їх оточують, що тут іде скоріше опис телефону, і задовольнити свій інтент користувач тут навряд чи зможе.

Таким чином, пошукові алгоритми визначають перший сайт як корисніший, експертніший і він ранжується вище. Для того, щоб сторінка була релевантна запиту користувача, на ній має бути присутня відповідна кількість ключових і LSІ-слів.

Що таке LSI

Для чого потрібен LSI копірайтинг

Основні причини подивитися в бік застосування LSІ-фраз:

 • LSI-копірайтинг допоможе в боротьбі з переспамом. В Яндексі та Google присутні фільтри за текстовий спам. Якщо раніше можна було вписати якомога більше ключів, щоб бути в топі видачі, то зараз, якщо неприродно використовувати велику кількість ключів, можна отримати фільтр. Якщо ви хочете зробити свою сторінку релевантнішою шляхом тексту, одних ключових слів буде замало і без термінів зараз не обійтися. Що більше LSІ-слів у тексті (використаних органічно), то експертнішим вважається текст для пошукової системи.
 • LSІ-копірайтинг позитивно впливає на поведінкові фактори. Як правило, ті тексти, в яких часто трапляються LSІ-фрази, більш привабливі порівняно з текстами, орієнтованими лише на використання основних ключів.
 • LSІ-копірайтинг приносить додатковий трафік. Сторінки з достатньою кількістю LSI-слів ранжуються краще, що позначається на їхній відвідуваності.

Сервіси збору LSI-слів

Безкоштовні інструменти для підбору LSI:

Wordstat. Вводимо потрібний ключ, натискаємо кнопку “підібрати” і звертаємо увагу на праву колонку. У прикладі ми ввели термін “seo” і отримали кілька синонімів та інших важливих для нас LSI-слів: сео, пошукове просування сайтів, розкрутка сайту тощо.

Підказки Яндекса і Гугла. За допомогою пошукових підказок можна знайти популярні LSI фрази, пов’язані з конкретним ключем. Під час введення запиту в пошуковий рядок, система сама показує ті можливі варіанти цього запиту, які шукають користувачі.

Рекомендації пошукових систем. Внизу сторінки пошуку в Яндексі та Google розташовуються рекомендації, що показують ті запити, які можуть шукати користувачі разом із ключовим запитом (який ми вводили в пошуковий рядок). Це означає, що тут ми можемо знайти близькі за значенням LSI-фрази, які не містять жодного ключа, але їх досить мало.

Arsenkin Tools. Парсинг підсвічувань Yandex і збір тематичних слів. Сервіс аналізує топ пошукової видачі за ключовими запитами та показує ті LSI-слова, які зустрічаються на кількох сторінках. Вводимо потрібний пошуковий запит, вказуємо регіон, глибину перевірки та натискаємо на кнопку “Знайди мені підсвічування”.

Що більше входжень того чи іншого терміна, то бажаніше його використовувати.

MegaIndex. Працює за аналогією з попереднім інструментом. Може показувати більше термінів, однак доведеться їх частіше фільтрувати. Приміром, за запитом “дизайн інтер’єру квартири” можна знайти такі слова як “ми”, “усі”, які, найімовірніше, не підійдуть для написання входжень LSI.

Платні інструменти для збору LSI:

Ahrefs Keywords Explorer. Вводимо ключову фразу, обираємо країну і пошуковик. За допомогою цього інструменту можна знайти велику кількість тематичних слів, оскільки він містить у собі 4 способи пошуку LSI-фраз:

 • Terms match – список фраз, які містять у собі всі введені ключові запити.
 • Questions – запитання, які ставлять користувачі, що містять ключі.
 • Also rank for – Ahrefs аналізує пошукову видачу за запитом і виводить слова і фрази, які часто використовуються іншими сайтами. Цей спосіб дає можливість знайти велику кількість LSI-слів.
 • Also talk about – терміни та фрази, які присутні в наявності у сайтів, що перебувають у топі (за даними Ahrefs) за нашим ключовим запитом.

Збір підказок Rush Analytics. Цей сервіс збирає підказки з пошукових систем Яндекс і Google.
Переходимо в інструмент “Збір підказок”, створюємо нове завдання. Вводимо назву завдання, обираємо підказки тих пошукових систем, які нам потрібні, обираємо регіон. На другому кроці обираємо потрібні нам налаштування перебору і глибину парсингу. На останньому кроці завантажуємо ключі списком або за допомогою файлу, налаштовуємо стоп-слова і натискаємо кнопку “запустити задачу”.

Just-Magic. Акварель-генератор. Підбирає терміни та словосполучення для ключової фрази. Вибираємо пошукову систему, вводимо потрібні ключові запити та натискаємо кнопку “відправити завдання”. У результаті отримуємо список потрібних нам LSI-фраз з їхньою вагою.

Впровадження LSI на сайт

Перш ніж впроваджувати LSI на сайт, проаналізуйте сторінки конкурентів за основними ключовими запитами вашого семантичного ядра і розташуйте на своїй сторінці той контент, який присутній у більшості конкурентів у топі, але відсутній у вас. Наприклад, за запитом “купити смартфон” майже всі конкуренти на першій сторінці видачі мають лістинг (вітрину) товарів.

Реалізувавши на сайті весь необхідний для ранжування контент, ми отримуємо можливість вписувати LSI-фрази туди ж, куди їх вписали конкуренти.

Далі, зібравши потрібні нам LSI-ключі, заповнюємо таблицю з такими стовпчиками:

 • Слово – термін, який нам потрібно додати на сторінку.
 • Вага слова – значущість LSI слова. Наприклад, у MegaIndex це TF*IDF, а в Arsenkin Tools це кількість повторень. Сортуємо всю таблицю за цим стовпчиком і впроваджуємо на сторінку всі найбільш значущі терміни, а решту застосовуємо за правилом “що більша щільність входження LSI-слів – то краще”.
 • Куди вписуємо – насамперед перевіряємо, чи є потрібне нам LSI-слово у конкурентів, куди вони його вписують, і робимо за аналогією. Якщо цього терміна немає, то самі придумуємо, куди його можна вписати.
 • Як називаємо – терміни, які ми впроваджуємо, необов’язково мають містити саме ту словоформу, яку нам видав сервіс. До того ж їх можна вставляти разом з іншими.

Якщо за результатами аналізу контенту конкурентів необхідно написати текст (наприклад, це сайти послуг та інформаційні сайти), вписуємо в ТЗ для копірайтера ті тематичні слова, які обов’язково мають бути присутніми в тексті, та ті терміни, які варто використовувати за можливості. Усі входження LSI-фраз мають мати органічний вигляд.

Висновок

У сучасному SEO не обійтися без якісного застосування LSI-фраз, проте впровадження LSI на сторінки витрачає доволі багато часу та бюджету. Щоб використовувати ці ресурси оптимально, слід дотримуватися двох правил:

 • Для сторінок, що потенційно мають великий трафік, часто необхідно шукати та розміщувати на них якомога більше LSI-ключів.
 • Для сторінок, які потенційно мають лише невеликий трафік, можна вписувати лише основні терміни.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин