Залишити заявку

Google Bard для SEO [7 фактів]

Google Bard для SEO [7 фактів] | Ads-Tips.com

Гугл випустив чат-бот Google Bard, свою відповідь на ChatGPT, і користувачі знайомляться з ним, порівнюючи його з чат-ботом OpenAI на основі штучного інтелекту.

Що таке Google Bard?

Bard – це експериментальний чат-бот Google, що працює на основі великої мовної моделі LaMDA. Компанія позиціонує його, як додатковий інтерфейс до пошуку Google. Bard розроблений таким чином, щоб користувач міг легко перевірити відповіді чат-бота в пошуку. Це генеративний ШІ, який приймає підказки та виконує текстові завдання, як-от надання відповідей на поставлені запитання, а також створення різних форм контенту. Бард також допомагає у вивченні тем, узагальнюючи інформацію, знайдену в Інтернеті, і надаючи посилання для вивчення вебсайтів із додатковою інформацією.

Що таке Google Bard

Чому Google випустила Bard?

Google випустив Bard після неймовірно успішного запуску OpenAI ChatGPT, який створив враження, що Google відстає в технологічному відношенні. ChatGPT сприймався революційною технологією, здатною зруйнувати індустрію пошуку і змістити баланс сил з пошуку Google і прибуткового рекламного бізнесу в пошуковій мережі.

також читайте

Як працює Google Bard?

Bard працює на “полегшеній” версії LaMDA. LaMDA – це велика мовна модель, яка навчається на наборах даних, що складаються з публічного діалогу та вебданих.

◆ Рівень безпеки моделі досягається шляхом налаштування даних, які були анотовані краудсорсинговими працівниками.

◆ LaMDA фактично ґрунтується на зовнішніх джерелах знань (через пошук інформації).

Google використовував три показники для оцінки результатів LaMDA:

  • Раціональність: вимірювання того, чи має відповідь сенс, чи ні.
  • Специфічність: вимірює, чи є відповідь протилежною загальній/розпливчастій або контекстно-специфічній.
  • Цікавість: цей показник вимірює, чи є відповіді LaMDA проникливими або викликають цікавість.

Усі три показники були оцінені краудсорсинговими оцінювачами. У дослідницькому документі LaMDA робиться висновок про те, що краудсорсингові огляди та здатність системи перевіряти факти за допомогою пошукової системи були корисними методами для SEO.

Як працює Google Bard

Bard – це інтерактивний метод вивчення тем

Оголошення Google про Bard дало зрозуміти, що чат-бот не є пошуком. Це означає, що в той час, як пошук дає посилання на відповіді, Bard лише допомагає користувачам досліджувати отримані знання.

В оголошенні пояснюється:

“Коли люди використовують Google, вони часто думають звернутися до пошуку за швидкими фактичними відповідями. Але дедалі частіше люди звертаються до Google за глибшим розумінням, наприклад, “що легше: навчитися грати на фортепіано чи на гітарі та скільки часу потрібно для кожного інструмента?” Вивчення такої теми може зажадати великих зусиль, щоб зрозуміти, що вам дійсно потрібно знати, і люди часто хочуть вивчити різні думки або точки зору”.

Bard полегшує вивчення інформації, надаючи широкий спектр даних для отримання більш всеосяжної інформації. На кожен запит користувача Bard генерує по 3 відповіді (чернетки), щоб користувач “міг вибрати для себе кращу відправну точку” і продовжувати діалог з ботом, ставлячи додаткові запитання. Якщо жодна з відповідей не влаштує користувача і йому потрібна альтернатива, він завжди може попросити Bard спробувати ще раз.

Крім того, надалі частину рутинних завдань SEO-фахівці зможуть делегувати Барду. Наприклад:

  • написання текстів відгуків з урахуванням їхньої тональності;
  • написання текстів повідомлення для форумів;
  • написання текстів (комерційних та інформаційних);
  • написання коду (різними мовами програмування);
  • пошук майданчиків для розміщення посилань.

Вебінформація про зразки Bard

Проблема великих мовних моделей полягає в тому, що вони імітують відповіді, що може призвести до фактичних помилок. Дослідники, які створили LaMDA, заявляють, що такі підходи, як збільшення розміру моделі, можуть допомогти їй отримати більше фактичної інформації. Але вони зазначили, що цей підхід не працює в тих галузях, де факти постійно змінюються з плином часу, що дослідники називають “проблемою тимчасового узагальнення”.

Вебінформація про зразки Bard

Оголошення Google Bard пояснює:

“Бард прагне об’єднати широту знань про світ із міццю, інтелектом і креативністю наших великих мовних моделей. Він використовує інформацію з Інтернету для надання свіжих і якісних відповідей”.

Доступ до інструменту можуть отримати лише зареєстровані користувачі віком від 18 років, а кількість щоденних запитів до чат-бота може бути лімітована. Bard поки що не може допомогти користувачам із програмуванням. Він усе ще вчиться кодити, і відповіді про програмування наразі офіційно не підтримуються.

Google створив Google Bard, щоб поліпшити користувацький досвід і запропонувати альтернативу традиційним методам пошуку інформації на своєму сайті. Чат-бот дає змогу користувачам швидко і зручно знаходити інформацію. Це допомагає прискорити процес отримання відповіді на запит. Відповіді в пошуку стануть більш релевантними.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин