АУДИТ ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГУ

Особливості лінкбілдингу – 5 кроків

Особливості лінкбілдингу - 5 кроків

Користувачі вимагають високої якості контенту, що робить Інтернет більш конкурентоспроможним і вносить свої корективи особливості лінкбілдингу. Проте, створення посилань залишається одним із найефективніших способів зайняти місце вище в Google і підвищити статус вашої впізнаваності.

Рекомендації зі створення посилань

Давайте спочатку розглянемо основи створення посилань:

 • Найкращі зворотні посилання надходять з авторитетних сайтів, ніша яких така сама, як у вас, або дуже тісно пов’язана з нею.
 • Якщо посилання має атрибут rel=nofollow, воно називається посиланням “nofollow” і не передає повноваження домену вашому вебсайту. В ідеалі ви хочете створювати посилання без цього атрибута (званого посиланнями “dofollow”), щоб ваш доменний авторитет збільшився. Проте, посилання “nofollow” також хороші для вашого профілю посилань – вони роблять ваш домен справжнім в очах Google.
 •  Достатньо одного зворотного посилання “dofollow” з домену. Але, звісно, більша кількість не зашкодить.
 • Постарайтеся зробити так, щоб якірний текст ваших зворотних посилань відповідав ключовим словам вашого ранжирування. Наприклад, якщо ви керуєте “пекарнею в Лондоні”, ваше ідеальне зворотне посилання має саме цей якірний текст.
 • Нарешті, коли ви знайдете вебсайт для створення посилань, спочатку перевірте його доменний авторитет. Якщо він недостатньо високий, краще зробити вибір на користь іншого вебсайту.

Особливості лінкбілдингу img1

Шукайте потенційні посилання в профілях зворотних посилань конкурентів

Створення посилань може бути досить складним. Але успішні сайти вже зробили багато власних посилань. Їхні профілі зворотних посилань заповнені доменами, які зацікавлені в посиланнях на такі сайти, як їхні, і як ваш. Ці домени просто ще не знають про вас.

Як легко створювати посилання за допомогою профілів зворотних посилань конкурентів?
По-перше, підготуйте список ваших прямих конкурентів. Якщо ви вже знаєте, хто вони, ви можете перейти до наступного кроку. Якщо ви ще не знайшли їх, то є два способи зробити це:

 • Виконайте пошук у Google за вашими цільовими ключовими словами. Ви можете вибрати сайти конкурентів з першої пошукової видачі, але такий підхід не дуже надійний через серйозну нестачу інформації, яку ви отримуєте.
 • Використовуйте інструмент SEO для пошуку конкурентів. Таким чином, ви можете отримати тонни інформації для прийняття подальших рішень.

Наприклад, інструмент WebCEO Dangerous Competitors дає вам таблицю з повним списком посилань. У стовпці “Загальні зворотні посилання” може вказати вам на найбагатші джерела зворотних посилань. Опинившись на платформі, відкрийте інструмент Competitor Backlink Spy -> Налаштування -> вкладка Конкуренти. Введіть URL-адреси ваших конкурентів і натисніть Зберегти.

Ви отримаєте таблицю з усіма сторінками, що посилаються на ваших конкурентів. (Деякі з цих сторінок можуть навіть посилатися на вас!)

Відсортуйте таблицю за стовпчиком Domain Trust Flow, щоб побачити найавторитетніші домени. В ідеалі, ви також маєте свої власні зворотні посилання. У більшості випадків ви не можете розмістити зворотне посилання на вебсайті самостійно (інакше створення посилань не було б такою проблемою). Ви можете почекати, поки хтось не знайде ваш контент і вирішить дати вам зворотне посилання самостійно, або ви можете взяти справу у свої руки – вступивши в контакт.

Особливості лінкбілдингу img2

Як виконати Outreach за зворотним посиланням

Електронна пошта та соціальні мережі – це найкращі способи зв’язатися з особою, відповідальною за зміст вебсайту.

Що ви маєте написати у своєму повідомленні?

 • Почніть із привітання та самопредставлення. Поясніть, яку цінність ви можете запропонувати їхньому сайту та аудиторії. Дайте посилання на ваш контент і запропонуйте зробити зворотне посилання на нього. (Бонусні бали, якщо ви також можете запропонувати сторінку, на якій підійде це зворотне посилання).
 • Додайте підпис електронної пошти з вашою фотографією та контактною інформацією. Ви можете створити його за допомогою безкоштовного інструменту, WiseStamp.
 • Заповніть рядок теми. Напишіть про проблему, яку ви пропонуєте вирішити.

Перетворіть непов’язані згадки на посилання

Щоб отримати зворотне посилання, вас повинні спочатку згадати на іншому сайті. Найімовірніше, ваш сайт було згадано іншим джерелом, але він не пов’язаний з вашим сайтом. Для цієї поради більшу частину роботи вже зроблено – ось чому це найпростіший спосіб створення посилань.

Усе, що вам потрібно зробити, це зв’язатися з людиною, яка може редагувати цю сторінку, і попросити її додати посилання.

Як знайти незв’язані згадки про вас на інших вебсайтах?

Використовуйте такий інструмент, як WebCEO Web Buzz Monitoring, щоб знайти такі незв’язані згадки.

До речі, згадка не обов’язково має бути словом. Коли хтось використовує вихідне зображення з вашого сайту, це теж має значення. Якщо ви знайдете когось, хто використовує ваші зображення, ви можете перетворити їх на зворотні посилання таким самим чином. Просто знайдіть свої оригінальні зображення в Google, щоб дізнатися, хто їх використовує.

Створюйте унікальні джерела цінних даних

Який контент вам насправді потрібно зробити, якщо ваша мета – отримати зворотні посилання? Звичайно, будь-який контент може отримати посилання, якщо ви знайдете потрібну аудиторію. Але деякі типи контенту зв’язуються частіше, ніж більшість.

Які типи контенту найкраще використовувати для отримання органічних зворотних посилань?

 • Графіки
 • Опитування
 • Результати досліджень
 • Інфографіка
 • Тематичні дослідження

Таким чином, якщо ви можете створити такий контент для свого власного сайту, є велика ймовірність, що люди захочуть процитувати вас, особливо якщо ви справжній експерт, який може надати рідкісні дані.

Замініть непрацюючі посилання інших сайтів

Якщо у вас чудовий контент, це один зі способів використовувати його з користю. Непрацюючі посилання завжди створюють проблеми. Стандартна практика полягає в їх видаленні, щойно ви знайдете їх на своєму сайті. Проте іноді власники сайтів не поспішають робити це – і саме тут для вас існують чудові можливості для створення посилань.

Особливості лінкбілдингу img3

Як знайти непрацюючі посилання?

На одній сторінці: використовуйте такий інструмент, як розширення Check My Links Chrome. На всьому домені: використовуйте інструмент аудиту сайту WebCEO. (Вам доведеться створити окремий проєкт для сайту, який ви хочете вивчити).

Щоб переконатися, що віддалений контент дійсно схожий на ваш, використовуйте Wayback Machine, щоб побачити, що це за контент.

Як звернутися до власників сайтів, щоб замінити непрацюючі посилання на ваші?

Після того, як ви виявили непрацюючі посилання на контент, схожий на ваш, настав час запропонувати ваше посилання як заміну. Знайдіть людину, яка може редагувати сторінку з непрацюючим посиланням, і зв’яжіться з нею. Ключ у тому, щоб спочатку запропонувати щось цінне, а потім попросити зворотне посилання.

Створення непрацюючих посилань ефективно з будь-яким вебсайтом (за умови, що це дійсний кандидат на створення посилань). Але в ідеалі ви повинні спробувати отримати такі зворотні посилання від своїх конкурентів. Ви ділите з ними нішу, і вони, найімовірніше, мають вищий доменний авторитет, ніж ви, що робить їх ідеальним джерелом зворотного зв’язку.

Нарешті, варіант побудови непрацюючих посилань: замість непрацюючих посилань запропонуйте замінити посилання на застарілий контент.

Особливості лінкбілдингу: Підтримуйте свій власний контент

Говорячи про застарілий контент – попередній пункт має на увазі, що це загальна проблема, чи не так? Створення посилань – це не тільки створення нових посилань. Йдеться про весь процес створення сильного профілю посилань. Цей процес охоплює:

 • Створення нових зворотних посилань.
 • Видалення зворотних посилань на спам.
 • Збереження хороших зворотних посилань.

Можливо, в минулому ви набрали кілька чудових зворотних посилань, але ці сайти можуть перестати посилатися на вас, якщо знайдуть кращі джерела. Насправді створення і пропозиція кращого контенту, що зв’язується, є одним із найвідоміших методів побудови посилань.

Щоб не стати “переможеним” у цьому сценарії, переконайтеся, що ваш контент завжди перебуває у чудовій формі, з найактуальнішою та найкориснішою інформацією. Таким чином, ви збережете більше зворотних посилань і запобіжите падінню повноважень на домен.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин