Залишити заявку

Meta vs Трамп: чому це важливо? [3 інсайти]

Meta vs Трамп: чому це важливо?

Meta vs Трамп – рішення Meta про те, чи дозволити колишньому президенту Трампу повернутися в застосунки, створить новий прецедент для того, як компанія ставиться до політиків і світових лідерів.

Meta vs Трамп – Акаунти Трампа

Акаунти Трампа було закрито на невизначений термін після облоги Капітолія США 6 січня 2021 року. Оскільки він знову балотується на пост президента, їхнє відновлення може дати йому змогу розміщувати рекламу на своїх сторінках у Facebook та Instagram*, у яких 34 мільйони та 23 мільйони підписників відповідно.

Сильною стороною Трампа у Facebook завжди була його здатність використовувати платформу для масового збору коштів. На додаток до усунення деяких незначних бар’єрів для його програми збору коштів, повернення Трампа на платформу значно збільшило б розмір його присутності напередодні конкурентних праймеріз 2024 року.

Протистояння Meta vs Трамп почалось з того, що спочатку сервіс спочатку заборонив Трампу публікувати пости у своїх акаунтах у Facebook та Instagram принаймні протягом двох тижнів після нападу на Капітолій, до інавгурації Байдена. Кілька місяців потому – у відповідь на рекомендації незалежної наглядової ради Facebook переглянути своє рішення – компанія заявила, що заборона Трампа триватиме два роки, починаючи з його початкового усунення 7 січня 2021 року. Наприкінці дворічного періоду президент Meta з глобальних питань Нік Клегг заявив, що компанія “звернеться до експертів, щоб оцінити, чи зменшився ризик для громадської безпеки”. Представник Meta повідомив, що компанія “оголосить про рішення в найближчі тижні відповідно до викладеного нами процесу”.

Думка експертів

Низка експертів закликають Meta не допускати Трампа до своїх платформ, тоді як республіканці висловлювалися проти первісного рішення ще 2021 року, але останнім часом висловлювалися про це менш голосно. Але що б не вирішила компанія, її вибір напевно стане політичною гарячою точкою для всього технологічного сектора.

Крок до закінчення протистояння Meta vs Трамп і відновлення акаунту Трампа, як це нещодавно зробив Twitter за його нового власника Ілона Маска, був би схвалений республіканцями, які протягом багатьох років звинувачували великі технологічні фірми в упередженому ставленні до консерваторів. Це також викликало б протидію з боку демократів і правозахисних груп, які стверджують, що присутність Трампа в соціальних мережах небезпечна.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин