У періоди невизначеності багато підприємців насамперед намагаються урізати бюджети, але як правильно знизити рекламний бюджет? Надмірна економія може тільки сильніше нашкодити бізнесу: нові клієнти перестають приходити, а наявної бази стає недостатньо.
1. Скорегуйте таргет
Якщо налаштування виставлені неправильно, ви отримаєте менше цільового трафіку. Зверніть увагу на стать, вік, географію, інтереси, дохід клієнта – може, помилка закралася туди? Розбийте аудиторію на вужчі сегменти та підготуйте креатив для кожної.
2. Перегляньте контекстну рекламу
Перевірте, які проставлені ключові фрази та мінус слова, чи чіпляє текст на банері, чи є заклик до дії. Відредагуйте розклад показів, знизьте ліміт за витратами на тиждень. Уточніть, на яку аудиторію налаштоване оголошення.
А якщо перед запуском реклами ви спостерігаєте проблеми з сайтом, вимкніть покази оголошення, коли ресурс буде недоступний. Так ви зможете знизити рекламний бюджет, а відвідувачі не будуть розчаровані, що не змогли оформити замовлення.
3. вивчіть шлях користувача
Складіть Customer Journey Map – карту подорожі клієнта. Вона покаже, як швидко покупець добирається до мети і які перешкоди зустрічає на шляху. Зрозумієте, що потрібно поліпшити: юзабіліті сайту, комунікацію менеджерів із клієнтами або контент на сайті. Це теж дієвий спосіб знизити рекламний бюджет.
також читайте
4. Працюйте над іміджем бренду
Що вища впізнаваність, то більше довіри до компанії та менше зусиль для платного залучення нових клієнтів. Тут виручить заповнення тематичного блогу якісними матеріалами, ведення соцмереж, участь у конференціях і партнерських проєктах.
5. Використовуйте CRM
Система допоможе автоматизувати комунікацію з клієнтами, і точно знати, на якій стадії перебуває замовлення і як працює менеджер. У CRM фіксується історія дій покупця, що дає змогу виявити його потреби та проблеми. А отже, ви вже знаєте, як довести цього клієнта до покупки.
6. Тестуйте рекламні канали
Для оптимізації бюджету проаналізуйте, які канали в інтернеті та в офлайні не працюють, і позбудьтеся їх. Обов’язково пробуйте нові – може, потенційно вони принесуть більше клієнтів.
7. Збільште середній чек
Мотивуйте клієнта купувати більше. Підійде кілька способів. Перший – запропонуйте дорожчий товар, на який є знижка, або додаткову опцію до обраного продукту (Up-sell). Другий – покажіть товари зі схожої категорії (Cross-sell). Третій – продавайте високомаржинальні товари, які клієнт купує за низькою ціною.
8. Працюйте над лояльністю
Пропонуйте знижки клієнтам, які давно з вами та багато купують. Формуйте персональні добірки та надсилайте по email. Нагадуйте про переглянуті товари та додані в обране.
9. Користуйтеся бонусами рекламних платформ
Можна знизити CAC, скоротивши витрати на маркетинг, при цьому запускати в інтернеті такі ж ефективні рекламні кампанії.
Наприклад, можна спробувати сервіси з бонусною програмою, де після запуску рекламної кампанії ви отримуєте 10% від витрат назад на рахунок у вигляді балів. Таким чином, ви зможете знизити рекламний бюджет – частину витрат бере на себе платформа.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.