Подарунки люблять усі: хтось любить дарувати, хтось отримувати, і, звісно ж, компанії користуються цим, щоб утримувати лояльність наявних клієнтів і залучати нових. Подарунковий маркетинг дає змогу виділитися серед конкурентів завдяки індивідуальному підходу, продуманій системі заохочень, цінних призів і впровадженню сучасних технологій. Про найпопулярніші тренди подарункового маркетингу поговоримо у цій статті.
Основне завдання подарункового маркетингу – формування бази постійних клієнтів, які регулярно повертаються за новими покупками. По суті, це гейміфікація процесу покупки. В основі лежить ігрова механіка: купуй, збирай бали та отримуй подарунки.
Ігрові стимули для участі в подарункових маркетингових акціях:
Соціальне схвалення – наприклад, коли частина від покупки спрямовується на благодійність.
Друге завдання подарункового маркетингу – просування нових продуктів. Наприклад, часто використовується ланцюжок: спробуй продукт (купи), пройди опитування й отримай подарунок.
Як можна використовувати подарунковий маркетинг для просування своїх продуктів/послуг?
Приклади акцій подарункового маркетингу для стимулювання співробітників і клієнтів:
Основна перевага використання в маркетингу подарункових сертифікатів – можливість збільшення бази клієнтів шляхом друзів і роботодавців. Діючі клієнти поширюють сертифікати, даруючи їх своїм друзям. Роботодавці дарують колегам. Якщо продукт людині сподобається, вона стає новим покупцем. При цьому немає великих витрат на рекламу і просування. Подарунковий сертифікат – це продукт, який сам себе окупає і приводить нових клієнтів.
Успішні кейси з використанням подарункових сертифікатів
Електронна вітрина винагород – це зручний сервіс для обміну персональних балів, накопичених учасниками за підсумками бонусних програм або промоакцій.
Для розуміння, як це працює, наведемо як приклад компанію, яка продає оптом продукти або постачає обладнання. Покупець b2b (партнер) реєструється в партнерській вітрині, і після кожного продажу вводить туди доказ угоди: чеки, номери накладних або спеціальні штрих-коди проданого обладнання. Залежно від суми, йому нараховуються бали в особистому кабінеті. Далі накопичені бали він може обміняти на подарункові сертифікати або речові подарунки.
Часто з електронною вітриною працюють аптечні мережі, тютюнові, пивні точки, магазини будівельних матеріалів, точки продажу запчастин, кафе і ресторани, салони краси.
Переведення винагород у цифровий формат позбавляє необхідності самостійно закуповувати подарунки, доставляти, зберігати, розв’язувати питання з оподаткуванням. Це зручно для невеликих компаній. Розробка власної вітрини вимагає істотних витрат часу і коштів. Простіше скористатися готовими IT-рішеннями з можливістю кастомізації під потреби бізнесу.
Налаштування вітрини винагород – нескладний процес: достатньо прописати механіку розподілу подарунків: кого і якою кількістю балів нагороджуємо, – і передати документ менеджеру компанії, що надає цю послугу. Призом може бути електронний сертифікат магазину або продукт.
Але є один нюанс. До проведення акції необхідно визначитися – хто платить податок за подарунок. Тут є 3 варіанти: податок платить сам учасник акції, організатор, або подарункова платформа за умови подальшої компенсації витрат.
В особистому кабінеті електронної вітрини винагород клієнт може налаштувати каталог подарунків, проводити нарахування балів учасникам, бачити контактні дані та збирати свою базу, відстежувати всю статистику – хто зареєструвався за акцією, на що обміняв накопичені бали. Самі учасники акції можуть бачити в особистих кабінетах накопичені бали, а також скористатися цими балами для отримання призів.
Бізнес-процеси сучасних компаній вибудувані в цифровому середовищі, багато співробітників пішли на віддалену роботу. Речові подарунки стали менш актуальними. Тому сьогодні популярні електронні формати подарункових карток, коли віртуальна картка приходить на пошту або смс. Особливо це актуально для мережевих магазинів, що працюють по всій території України. Куплена на сайті електронна картка може бути використана в будь-якому українському місті. Це зручно і для покупців, і для магазинів.
Усередині компанії електронні картки – основний інструмент для заохочення партнерів на аутсорсі та віддалених співробітників.
У чому переваги електронних подарункових карток:
Кейс: як подарункова карта допоможе в зборі бази контактів
Клієнт b2c купив акційну продукцію в магазині з номером подарункової карти – зареєструвався на сайті, щоб отримати приз, і передав у систему свої контакти. Так ініціатор акції поповнює свою базу контактів.
Таким чином, зараз головний тренд подарункового маркетингу – переведення акцій у цифрове середовище. При цьому головні завдання: поповнення клієнтської бази та просування нових продуктів виконувати набагато легше з використанням сучасних технологічних рішень – наприклад, електронної подарункової вітрини.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.