Залишити заявку

Склікування реклами Google – як захиститись?

Склікування реклами

З розвитком сфери просування інтернет-реклами закономірно (на жаль) виникли й шахрайські способи конкуренції, такі як склікування реклами чи клік-фрод. Так само нечесні рекламодавці намагаються прибрати свого конкурента з рекламної мережі (пошукової видачі чи банерних майданчиків), щоб його оголошення не побачили цільові користувачі, і рекламодавець залишив спроби розміщувати рекламу. Як зрозуміти, чи склікують вас, і чи можна з цим боротися? Чи варто самим брати до уваги такий спосіб конкуренції? Давайте розбиратися разом.

Що таке cклікування реклами

Склікування реклами – це усвідомлене натискання на рекламне оголошення з конкретною метою – просто витратити бюджет рекламодавця. Це не випадковий чи не нецільовий клік, а саме клік, здійснений із шахрайським наміром. Нечесна конкуренція у чистому вигляді.

Найчастіше у професійному середовищі cклікування називають клік-фродом , слово fraud у перекладі з англійської – шахрайство. Нерідко ці дії роблять клікери – це працівники, які займаються cклікуванням за гроші. Іноді для cклікування реклами використовують спеціально створені для цього програми.

Склікування реклами

У рідкісних випадках скликанням cклікуванням просто для душі. =) Ці клікери не шукають матеріальної вигоди і вони не мають меті нашкодити якомусь конкретному рекламодавцю. Це спонтанне та несистемне шкідництво, просто для підняття настрою. Такі клікери зазвичай не сприймаються як серйозна проблема, але відстежити чи боротися з цим неможливо.

В яких сферах бізнесу часто зустрічається cклікування реклами

Не всі сфери бізнесу схильні до cклікування однаковою мірою. Найбільш поширене шахрайство такого роду в областях, де досить високий попит, велика кількість трафіку та висока вартість кліку.

У такій обстановці клікери можуть довгий час залишатися непомітними і досить серйозно нашкодити рекламодавцю, перш ніж він зможе вжити будь-яких заходів.

Наприклад, за даними Bloomberg, за 2020 рік найбільш схильні до фрод-атак такі галузі:

  • Фінанси (страхування, іпотеки тощо) – 22% трафіку ботів
  • Сімейні товари – 18%
  • Їжа – 16%

Найменш поширені галузі:

  • Спорт – 3% трафіку ботів
  • Наука – 3%
  • Інформація – 2%

Тенденція дуже очевидна. Чим більше в тематиці комерційного попиту та активної конкуренції (а разом з тим і вища вартість кліку), тим з більшою ймовірністю очікується cклікування.

Навіщо конкуренти використовують cклікування реклами

Використання cклікування як способу нечесної конкуренції стало дуже популярним, тому що має дуже зрозумілу користь для тих, хто ним користується.

По-перше, рекламні витрати конкурентів дуже зростають, але при цьому цільова аудиторія не бачить їх оголошень.

По-друге, витрати зловмисника на кліки знижуються, тому що у нього стає менше конкуренції протягом дня.

По-третє, зловмисник займає більш вигідні позиції у видачі та отримує більшу частину цільового трафіку. До того ж за зниженою ціною!

І по-четверте, і найсумніший пункт – конкуренти, на яких було замовлено клік, просто йдуть з інтернет-реклами. Безсилля, розчарування, надмірні витрати просто не залишають рекламодавцю шансів, і він просто перестає давати рекламу.

Але зневірятися і опускати точно не варто! Трохи нижче ми поговоримо про те, якими способами можна боротися з цим.

Скільки коштує склікування Google

Довелося провести невелике розслідування для цієї статті, щоб дізнатися про реальний попит на цю послугу, її доступність та орієнтовні ціни.

Відразу скажу: попит на склікування реклами далеко не низький м’яко кажучи. Користувачі дуже активно цікавляться способами прибрати конкурента з ринку.

З тієї інформації, що вдалося отримати у відкритих джерелах та за допомогою запитів у сервіси, які надають подібні послуги усереднена картина про ціну склалася така:

  • 1000 кліків – 100 $
  • 2000 кліків – 160 – 200 $
  • 5000 кліків – 350 – 370 $
  • 10 000 кліків – 490 – 600 $

Скільки коштує склікування Google

Звичайно, треба розуміти, що це дуже усереднені ціни, і вони можуть дуже відрізнятися залежно від конкретного регіону та технологій, які використовуватиме зловмисник. Однак відразу можна відзначити, що це задоволення більш ніж доступне, якщо порівнювати з ціною кліка в більшості сфер і ступеня збитків для конкурента.

Ознаки того, що вашу рекламу склікують

Першою ознакою можна відзначити, звісно, ​​різке збільшення витрат та рекламного трафіку. Рекламні кампанії починають дуже швидко, буквально в перші 1-3 години показів, зупинятися через вичерпання рекламного бюджету на день.

Якщо ви не можете пояснити це природними причинами (наприклад, ви вносили якісь зміни до кампаній), то з величезною часткою ймовірності це не що інше як клік-фрод.

Але навіть якщо є у вас якісь пояснення такому швидкому росту рекламного трафіку, варто звернути увагу на пару моментів, які варто брати до уваги:

  1. Перевірте природний сезонний попит на свій продукт (наприклад, Google Trends або Google Planer) і порівняйте його з вашими даними і з графіком попиту за рік. Якщо дані значно відрізняються – на вашому графіку попит набагато вищий, швидше за все, вас склікують.

  2. Різке зростання кількості недійсних кліків у рекламних кабінетах. Це теж можна сприйняти як пряму вказівку на те, що вашу рекламу склікують.

  3. Вам самим пропонували склікати конкурентів? Зазвичай ті, хто пропонує послугу склікування реклами, обдзвонюють усі конкуруючі організації у кожній тематиці в одному регіоні. І якщо ви відмовилися від нечесної пропозиції, то хтось міг і погодитись. Отже, якщо вам надходили дзвінки з такими пропозиціями, починайте уважно стежити за статистикою, є ризик, що скоро почнеться фрод.

Важливо пам’ятати: можлива ситуація, коли не якісні кліки сприймаються як фрод, тоді як насправді це просто наслідки не зовсім коректно налаштованої кампанії.

Захист від склікування реклами: як рекламні системи борються з клік-фродом

На жаль, не весь фрод рекламні системи здатні визначити саме як зловмисне склікування реклами. Шахрайські технології активно розвиваються та досягають рівня, коли стандартний підхід на них уже не діє.

Проблема склікування реклами є серйозною та актуальною не тільки для рекламодавців, але й для самих рекламних систем не меншою мірою, тому що це безпосередньо впливає на репутацію google та кількість рекламодавців.

Тому пошукові системи регулярно оновлюють способи оборони від шахраїв. Для захисту від фроду використовується багатоступінчаста технологія, яка включає автоматичні та ручні способи фільтрації. За заявами, кожен клік аналізується у режимі реального часу автоматичними фільтрами – враховується понад двадцять різних параметрів, кожному з яких присвоєно різний коефіцієнт впливу.

При кожному новому кліку всі ці параметри перераховуються заново, і кліки, які пошуковик визначає як недійсні, відфільтровуються. Кошти за них не списуються, і вони не враховуються у статистиці.

Насправді ці алгоритми і справді відфільтровують значну частину фрода, але якщо залишаються підозри на склік, рекламодавець може запросити додаткову перевірку. Але на жаль, як показує практика, це рідко дає реальний результат. Найчастіше підтримка посилається на початкову перевірку.

Автоматичні алгоритми фільтрації постійно оновлюються і вдосконалюються, проте вони не можуть повною мірою захистити рекламодавців, тому що способи шахрайства теж постійно розвиваються, і відрізнити їх від сумлінних користувачів стає дедалі складніше.

До того ж рекламна система відфільтрує клік як недійсний, тільки якщо буде на 10000% впевнена в тому, що це фрод. Інакше для нього це просто не вигідно, адже google отримуватиме менше з одного з найбільших джерел доходу.

Як шахраї ховаються від викриття?

Шахраї регулярно винаходять нові способи, які заважають рекламним системам розпізнати їх як недійсні кліки.

На даний момент роботи, які займаються скліком, вже не виглядають так очевидно.

  • Час, проведений на сайті конкурента, завжди різний, немає жодних залежностей, які можна було б поєднати в правило.

  • Усі боти, які відповідають за склікування реклами, ведуть активне онлайн життя буквально цілодобово.

    Вони імітують справжніх користувачів та їхні інтереси, заходять на різні сайти. Більше того, відвідують сайти з різних пристроїв (з ПК та мобільного). Як можна запідозрити такого користувача у злісному фроді?

  • Переходи здійснюються з різних IP адрес. Цих адрес у шахраїв більш ніж достатньо, щоб не викликати підозр у блокувальників.

Всі ці фактори значно ускладнюють системам боротьбу, тому факторів, за якими можна відрізнити сумлінний клік від шахрайського, стає все менше.

Як можна самостійно захиститися від склікування реклами

Коли рекламна система не впевнена у наявності фрода, вона не фіксуватиме склікування реклами. Але якщо вам все-таки здається, що склік існує, ви можете вжити ряд заходів самостійно. Для цього необхідно провести глибокий аналіз трафіку та намагатися виявити якісь залежності.

Звичайно, з розвитком цієї індустрії не так просто виявити прямі та яскраві залежності, але головне пробувати.

  • Спеціальні сервіси для захисту від скліку

    Найчастіше сторонні сервіси показують найкращі результати, тому що блокують не лише 100% фрод, а й будь-яких «підозрілих» користувачів, щоб акцентувати показ лише тим, хто справді купує.

    Сервіси, які вважаються найбільш ефективними: clickcease та clickfraud

    Вони платні, але їхня вартість цілком доступна. Особливо якщо порівнювати цю вартість із грошима, витраченими на недійсні кліки та втрачений потенційний прибуток від відсутності контактів із вашими споживачами.

    До того ж є безкоштовний тестовий період, в рамках якого ви можете оцінити рівень впливу фроду і зрозуміти, чи є потреба в цих сервісах.

  • Перевірте регіони, пристрої, час на сайті і т.д.

    Якщо ви даєте рекламу на кілька регіонів, перегляньте, чи є регіон, з якого ви отримуєте найбільшу кількість кліків, і спробуйте його виключити. Подивіться, які браузери, моделі пристроїв і т.д. дає великий процент трафіку, і виключайте по одному підозрюваному критерію за раз.

    Якщо ви підозрюєте фрод, то не варто надто акцентувати увагу на поведінкових показниках та досягнення цілей. Як ми вже обговорили, нинішні способи склікування реклами адаптовані під жорсткі умови.

    Коли ви виділите сегменти, які здійснюють фрод, потрібно створити аудиторії і встановити великі коригування, що знижують ставки, на користувачів, схожих на цей сегмент.

    Таким чином ви зберете велику аудиторію тих, хто робить зловмисні кліки, і, працюючи зі схожими аудиторіями, вибудуєте ефективніший захист.

  • Спробуйте виявити так звані «осередки склікування реклами»

    Не варто одразу відключати всю рекламну кампанію. Для початку виявіть, які саме ключові слова, оголошення чи сегмент аудиторій схильний до скліку, і відключайте саме такі.

Чи законно склікування реклами?

У цій статті досить часто вживались терміни «зловмисник» та «шахрайство». Думаю, настав час розібратися, наскільки ці терміни дійсно умістні у цьому випадку. Чи законний клік-фрод?

На даний момент немає великої юридичної практики на цю тему, проте слово «шахрайство» відмінно вписується в термінологію клік-фрода і за зловмисне склікування реклами або створення програмного забезпечення, призначеного для склікування, можна притягнути до відповідальності.

Цей вид шахрайства відноситься до фінансового шахрайства з допомогою телекомунікацій чи інформаційних технологій. Клік-фрод безпосередньо підпадає під визначення шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку.

Отже, якщо у вас є обґрунтовані підозри, що ваша реклама склікується конкурентами, ви можете звернутися до суду. Що буде далі сказати складно. Інформації щодо таких справ практично немає.

На момент написання статті найгучніші справи з цього питання були засновані не на точкових склікуваннях конкретного рекламодавця, а в основному пов’язані зі створенням шкідливих програм, які сприяли склікуванню (в одному з випадків злочинець навіть отримав тюремний термін).

Цікавий випадок стався у 2006 році, коли Lane’s Gifts and Collectibles звернулися до суду, подавши позов безпосередньо Google. Звинувачення було засноване на тому, що Google не вжив достатніх заходів для зупинення шахрайства з кліками. У результаті Google довелося компенсувати потерпілим 90 млн. доларів.

З розвитком цієї промисловості кількість звернень до закону неухильно зростає і правоохоронні органи активно працюють з кваліфікацією таких дій. І я сподіваюся, дуже скоро ми отримаємо достатньо інформації, щоб чітко розуміти механізм доказу та роботи з такими справами, а також прогнозувати їх результат.

Підсумки

Мільйони рекламодавців по всьому світу схильні до проблеми склікування реклами. На даному етапі, на жаль, немає жодних сервісів чи знань, які на 100% зможуть уберегти кожного від втрати коштів та потенційного прибутку.

Проте зневірятися ніхто не має наміру. Так само активно розвиваються й засоби захисту від скліку та механізми відшкодування збитків за шахрайство такого роду. Google та сторонні сервіси дуже ефективно захищають рекламодавців, та й закон не залишається осторонь.

Так що якщо у вас є достатньо підстав і доказів на користь того, що на вашу рекламу було замовлено клікфрод, сміливо звертайтеся до рекламних майданчиків і якщо вони відмовляться повертати збитки, звертайтеся до суду!

У боротьбі з фродом одна з найважливіших речей – вчасно помітити, що вашу рекламу склікують, перш ніж ситуація стане критичною. Слідкувати за рекламою щодня, щоб помітити найменші відхилення, складно, тому ефективніше віддати цю справу до рук фахівців.

Наші фахівці регулярно моніторять рекламні кампанії та оперативно реагують на будь-які відхилення від норми. Тож, якщо у вас є найменші підозри на можливість скликування, звертайтесь до нас та отримайте кваліфіковану допомогу!

 

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин