Ми розробили стратегію просування з акцентом на фінансову привабливість покупки букетів в магазині, у якій використовували більш «м’яку» взаємодію з користувачем. Наприклад, на лендінгу пропонували отримання індивідуальної добірки з букетів в месенджер замість «агресивного» дзвінка. Додали зручне порівняння букетів на сайті з можливістю оцінити не тільки складові букету, а й розрахунок вигоди від замовлення букета більшого розміру.
У рекламних кампаніях тестували офери із зазначенням економії, а також різні місця розміщення і формати. Паралельно активно працювали з ключовими запитами, де робили наголос на поєднання, пов’язані з комплексною покупкою.
Про замовника і завдання
До нас звернувся магазин квітів для залучення лідів через рекламу Google Ads. Після заповненого ним брифу у нас з’явилося уявлення про цільову аудиторію, попит та пропозицію на ринку флористики. Щоб охопити більше клієнтів, приблизно через 6 місяців роботи додали рекламу в Instagram.
Особливості завдання
Що було на старті кампаній
До початку робіт була тільки одна посадкова сторінка, структура якої не підходила під наші завдання.
Посадкова сторінка
Розробили посадкову сторінку з акцентом на фінансову привабливість подібної покупки.
Рекламна стратегія
Першочергове завдання, яке перед нами стояло – отримати якнайбільше конверсій (лідів) за заданою ціною з Google Ads. Для цього було потрібно:
У процесі масштабування робіт спектр завдань розширився. З’явилися додаткові завдання:
Тестування та оптимізація
Тестували різні місця розміщення і формати. Знайшли способи як швидко тестувати гіпотези через проміжні конверсії, наприклад клік на всі кнопки, що ведуть до заявки.
Як ми досягли результатів:
Одне з головних рішень стосувалося налаштування конверсій на сайті клієнта. Як конверсію вирішили використовувати будь-яке звернення клієнта (лід) і отримали 5 шляхів:
Для відстеження вирішили використати:
Прийняли низку рішень для того, щоб реклама стала більш вигідною:
Пошукові рекламні кампанії Google Ads були розділені за типом ключових слів. Створено окремі кампанії на кожну категорію кольорів («тюльпани», «троянди», «солодкі букети» тощо), а також спільна кампанія з групами під різні послуги: «доставка», «замовлення букетів», «купити квіти» та ін. У показ запущені оголошення, які максимально відповідають ключовим словам, цільовій сторінці та групі рекламованих товарів. Всі оголошення ведуть на відповідні посадкові сторінки.
Таким чином, якщо людина хоче замовити 101 троянду, купити букет в інтернет-магазині, замовити доставку троянд або інших кольорів, їй достатньо зробити всього 3 дії: ввести запит, перейти по оголошення, що сподобалося на сайт, зробити замовлення. Найбільш ефективними виявилися оголошення з акційними пропозиціями, наприклад: 33 троянди за 549 грн.
У перші кілька тижнів, завдяки оптимізації та раціональній стратегії призначення ставок, рекламні кампанії принесли необхідну кількість конверсій і досить навчилися для підключення інтелектуальної стратегії «Цільова ціна за конверсію», з якою ми почали одержувати конверсії вартістю в середньому по 175 грн.
Також перші ліди дали нам краще розуміння аудиторії для подальшої оптимізації.
Аналітика показала, що близько 60% клієнтів роблять замовлення телефоном, використовуючи номер на сайті або з пошукового сніпету. Найчастіше покупка моментальна, і відбувається або спонтанно, або в останній момент.
Налаштували рекламу в GDN для look-alike аудиторії (схожа на покупців аудиторія, створена можливостями машинного навчання Google), яка принесла додатково 1-2 конверсії на день, проте вартість цих конверсій виявилася досить високою.
Причин тому кілька:
Рекламні кампанії в GDN було вирішено вимкнути після 3-5 тижнів тесту.
Налаштування товарної реклами Google Shopping вимагало створення товарного фіда. Для його створення задіяли програміста. Склали докладне ТЗ з усіма можливими параметрами, і отримали від програміста оновлений фід, який завантажили через Google Merchant Center. Зв’язали Google Merchant Center із Google Ads та налаштували рекламну кампанію Google Shopping. Далі робота велася покроково:
Робота з оптимізації товарних оголошень проводиться регулярно. Ми виключаємо нецільовий трафік, іноді міняємо групи для товарів, коли вони стають більш популярними, коригуємо ставки та аудиторії. Завдяки правильному підходу до товарної реклами Google Shopping вдалося досягти середньої ціни за конверсію в 185 грн.
Робота над комплексним просуванням триває. Підтримується середня вартість конверсії:
Щодня комплексний інтернет-маркетинг приносить достатній об’єм конверсій. Кількість звернень залежить від свят, сезону, заходів та інших локальних факторів.
Таргетована реклама показала себе як ефективний інструмент додаткових конверсій. І нехай менше ніж з прямого пошукового трафіку, проте вони коштують приблизно стільки ж.
за 6 місяців
вартість заявки
Віталій Ухань
Засновник агенства Ads-Tips.com
Відправляючи заявку Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.