Як збільшити середній чек? Збільшення середнього чека має хвилювати кожного маркетолога, адже від цієї величини залежить прибуток компанії. Якщо підняти її хоча б на 1 %, то результат буде приголомшливий. Способів збільшення середнього чека існує багато, є універсальні, а є спеціальні, наприклад для інтернет-магазину.
Спосіб 1. Впровадьте систему лояльності
Бонусні програми допомагають мотивувати клієнтів частіше заходити в магазин або переглядати сайт. Наприклад, можна повертати кешбек з кожної покупки. Розмір кешбеку визначати категорією товару або зробити пропорційним витраченій сумі. Запропонуйте використовувати ці бонуси при наступному замовленні. А щоб клієнт не займався лише накопиченням, вкажіть дату, коли бонуси згорять.
Спосіб 2. Проведіть акцію
Разові та регулярні знижки дають змогу залучати нових і повертати старих покупців. Як у супермаркетах, де щотижня вивішують жовті, червоні або зелені цінники, які показують різницю товару за звичайною вартістю і з застосуванням знижки.
Ще варіант – запропонувати бонус, якщо замовлення буде зроблено на певну суму. Наприклад, при оформленні онлайн-замовлення в піцерії на суму понад 1500 грн надати клієнту безплатну доставку товару.
Спосіб 3. Формуйте набори товарів
Клієнт може і сам вибрати потрібні продукти. Але якщо ви спростите йому завдання – заощадите час на пошуки, – його лояльність тільки підвищиться. А ви зможете збільшити середній чек.
Спосіб активно застосовують при створенні подарункових наборів – за клієнта вже зібрали цікаву композицію і красиво упакували. Вигода для покупця в тому, що в наборі товари коштують дешевше, ніж окремо. Ви ж отримуєте більше прибутку шляхом збільшення кількості позицій.
Спосіб 4. Застосуйте техніку cross-sell
Метод перехресних продажів заснований на пропозиції додаткових товарів і послуг, пов’язаних з основною покупкою.
Наприклад, клієнт вибирає смартфон. Щоб підвищити середній чек, запропонуйте купити захисне скло для цієї моделі телефону, чохол і навушники. До речі, клієнт буде більш мотивованим, якщо дізнається, що покупка принесе бонуси.
Спосіб 5. Використовуйте метод up-sell
У цьому разі ви пропонуєте дорожчу позицію в лінійці товарів. Наприклад, замість обраного смартфона можна запропонувати модель новішу, з більшою місткістю пам’яті, з поліпшеною камерою та іншими параметрами. Зіграє свою роль і більш відомий виробник. Ваше завдання – показати переваги так, щоб переконати клієнта витратити більше.
Спосіб 6. Покращуйте мерчендайзинг
Якщо ви помістите товари на видному місці, грамотно розташуєте дорогу і дешеву продукцію, це допоможе збільшити прибуток. Правило працює не тільки в офлайн-магазині, а й в онлайн-продажах.
Наприклад, при виборі тарифу для інтернету і телебачення клієнт оцінює кількість каналів, швидкість інтернету, розмір абонентської плати. Розташуйте переваги тарифів так, щоб клієнт легко зробив вибір.
Спосіб 7. Оновлюйте асортимент
Людям цікаво пробувати нове. Вони можуть звикнути купувати у вас одні й ті самі товари, але одного разу знайдуть аналоги у конкурентів. Щоб підтримувати інтерес до своєї продукції, періодично додавайте нові позиції – приділіть увагу найпопулярнішим категоріям. А щоб збільшити чек, міняйте товари на дорожчі. Якщо клієнтам сподобаються новинки, вони не будуть розчаровані підвищенням ціни.
Спосіб 8. Проводьте навчання співробітників
Чим краще продавці спілкуються з клієнтами, тим більше останні купують. Важливі не тільки ввічливе звернення і готовність відповісти на запитання. Чек підвищиться, якщо менеджер пропонує дорожчий товар, при цьому вигідно підносить його характеристики. Слід враховувати, що параметри продукту мають відповідати дійсності, а пропозиція консультанта не має виглядати як нав’язування. Інакше клієнт може розчаруватися в компанії.
Спосіб 9. Введіть різні способи оплати
Запропонуйте клієнту обирати, як йому зручніше розплачуватися за покупку. Наприклад, якщо він замовляє товар в інтернеті, пропонуйте оплатити відразу на сайті або кур’єру, зокрема готівкою. Якщо товар дорогий, можна використовувати оплату в розстрочку, щоб клієнт не відмовлявся від покупки.
Спосіб 10. Підніміть ціни на товари
Цей метод працює, але про недоліки треба пам’ятати. При збільшенні вартості товарів і послуг, особливо різкому, покупці будуть економити. У підсумку це може призвести до падіння продажів, а на додаток – до розчарування клієнтів у бренді.
Тому при підвищенні цін слід дотримуватися кількох правил:
– не підіймати ціни часто;
– не підіймати їх різко – більш ніж на 10%;
– залишайте частину товарів і послуг з колишніми цінами;
– продумайте, як пояснити нові ціни клієнтам.
Якщо застосували цей спосіб, перевірте через якийсь час, як змінився середній чек. Якщо він знизився, а клієнти залишилися незадоволені, краще поверніть колишні ціни та спробуйте інші методи збільшення середнього чека.
Виконавши хоча б один із наведених пунктів можна збільшити середній чек, звичайно по можливості треба спробувати кожен із них і виявити саме той який буде працювати найкраще.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.