Залишити заявку

Фейкові заявки Google та Facebook, як боротися? [3 поради]

Звідки беруться фейкові заявки в Google та Facebook?

Фейкові заявки рано чи пізно стають проблемою комерційних проєктів. У цій статті ми розповімо, звідки можуть братися фейкові замовлення

Що таке “фейкові заявки”?

Кілька слів про те, що таке “фейкові заявки” і як з ними боротися. Нецільові звернення стали великою проблемою цього року, коли Google та Facebook активно розвивали стратегії, що базуються на конверсіях. Я думаю, що багато хто стикався з подібними заявками:

– “нічого не залишав. Це хтось жартує!”
– “я не Марина!”
– “нічого не знаю”

Ці люди дійсно нічого не залишали на вашому сайті. Здебільшого подібні заявки надходять від ботів, яких нагулюють контори, що продають їхнім SEO-фахівцям для накрутки поведінкових факторів.

У чому ідея “фейкових заявок”?

Для SEO використовують “людиноподібних” ботів, які накручують поведінкові фактори у двох випадках:

– поліпшення поведінкових показників сайту замовника.
– атака на конкурентів.

Для створення образу “людиноподібного” бота їх нагулюють на різних сайтах, де вони, зокрема, залишають заявки. При цьому використовуються в таких заявках дані реальних людей.

Google так само як і Facebook погано визначає таких ботів. Тому автоматичні стратегії (максимум конверсій, цільова ціна за конверсію, або таргет ROAS) зазвичай починають гірше працювати та апеляція до служби підтримки не дасть вам нічого. 

фейкові заявки в Google та Facebook

Як боротися з ботами?

Інтегрувати сайт із CRM-системою, а потім відправляти конверсії з CRM у Google Analytics. Для цього потрібно:

1️⃣ Автоматично надсилати дзвінки та заявки з сайту в CRM

Передавати ClientId з Analytics в заявку CRM. За допомогою ClientID система зможе знайти дані в Analytics та пов’язати з конкретним клієнтом з CRM. Це не складно, але потрібен розробник.

2️⃣ Зв’язати CRM з Google Analytics

Наприклад, для AmoCRM є готова інтеграція. Її можна вибрати та налаштувати прямо з інтерфейсу AmoCRM в розділі “Інтеграції”.

3️⃣ Налаштувати етап воронки для цілі Analytics

Далі створюємо в тій же CRM системі етап воронки. Наприклад, є “Первинний контакт”, а за ним робимо “Лід кваліфікований” або “Розпочато переговори”. І вже перехід на цей етап якраз буде відправлятися в Analytics (Google ads або Facebook ads) в якості цілі.

Відповідно, рекламу можна оптимізувати тільки за тими лідами, які досягають цієї цілі.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин