Залишити заявку

Як збирати кейси таргетологу-початківцю? [5 порад]

Як збирати кейси таргетологу-початківцю?

На самому початку моєї кар’єри всі вимагали від мене кейси таргетолога і я не мав гадки як їх збирати. Але немає кейсів – немає роботи. А як зробити ці кейси, якщо новачків не хочуть наймати?

Я вирішив звернутися до знайомого підприємця і запитати, що робити в такій ситуації. І ось який корисний лайфхак від нього отримав.

1. Збирати Кейси Таргетолога = Накопичувати досвід

Коли замовник просить кейси, запитайте в нього, що він має на увазі під словом “кейс”. І відштовхуйтеся від його відповіді, оскільки багато хто під словом “кейс” має на увазі “досвід”. Тобто замовник хоче розуміти, наскільки ви досвідчений фахівець, чи зможете знайти потрібні аудиторії.

Щоб продемонструвати, що вам це під силу, напишіть КП (комерційну пропозицію) для замовника, в якому детально і структуровано опишіть:

 • цілі та завдання проєкту
 • стратегію досягнення цілей
 • яку підготовку проведете для реклами
 • які макети плануєте використовувати
 • як і де будете шукати аудиторії
 • як будете налаштовувати рекламу.

Прочитавши детальний аргументований план дій, замовник побачить, що ви розумієте його нішу і зможете налаштувати таргетовану рекламу для нього.

також читайте

Працюючи з вами, замовник розуміє, що:

 • Може заощадити, оскільки новачки беруть менше за налаштування таргета
 • Якість може бути нижчою, ніж у досвідченого фахівця
 • Ви можете практикуватися з його проєктом, рости та робити хороший результат у майбутньому.

2. Робота з бюджетами

Є замовники, яким потрібні цифри для розуміння, з якими бюджетами працював таргетолог. За цими даними замовник може судити, чи впорається фахівець з його проєктом.

Наприклад, якщо замовнику потрібен таргетолог, який зможе впоратися з бюджетом 100 000 руб., а новачок не має такого досвіду, то замовник вирішить, що є ризик зливу бюджету. Тоді він відмовить у роботі на першому етапі.

3. Кейси таргетолога показують результати

Замовник хоче побачити кейси таргетолога, щоб упевнитися, що таргетолог приносить результат. Також замовник хоче повторити результат певного кейса. Можна пояснити, що у всіх різні ніші бізнесу, завдання і потреби теж різні. Крім того, навіть якщо ніша одна й та сама, вихідні дані можуть відрізнятися. Кожен проєкт індивідуальний, і не факт, що такий самий результат підійде замовнику.
Наприклад, в одному бізнесі вже існує відмінно вибудувана маркетингова стратегія, і завдання – створити тільки трафік клієнтів. Тут буде достатньо приблизно 20 000 руб. на бюджет, просто налаштуватися на передплатників групи та зробити продажі. Не потрібно мізкувати, де шукати аудиторію.

Інший випадок, коли у підприємця немає групи та лояльної аудиторії. Тоді потрібен інший підхід:

 • Провести аналіз конкурентів
 • Побудувати маркетингову стратегію
 • Створити дизайн та оформлення групи
 • Наповнити групу публікаціями
 • Набрати аудиторію.

І ось тільки потім починати займатися продажами. Витратити ресурсів на це потрібно буде набагато більше.

Рекомендую вам на першому етапі знайти замовника серед знайомих або на фрілансі за невелику плату – 1500 грн. Поступово накопичувати свій власний досвід і оформляти свої кейси таргетолога в міністатті на сторінці Instagram.

Зробили SMM для групи – напишіть кейс. Відкрутили бюджет у 1000 грн, отримали якісь цифри – напишіть кейс.

Я свій перший кейс зробив у ніші “торти на замовлення”:
– зробив два макети
– налаштував аудиторію на групу підписників (їх у групі було 2.500).

У результаті:
– відкрутив 1000 грн за день
– отримав 20 заявок
– 4 з них купили на 10000 грн.

Клієнт був дуже щасливий прибутку, до того ж моя робота тоді коштувала дешево. Звичайно, я все обговорював із клієнтом: що я новачок, вартість моїх послуг 1500 грн. І якщо все сподобається, з другого місяця ми працюємо за повною вартістю на мої послуги 6000 грн і підвищуємо бюджет.

Потрібно обов’язково домовлятися із замовником “на березі”, обговорювати можливості та подальші плани, без сорому, щоб не вийшло, що замовник заробляє завдяки вам, а ви сидите без грошей.

Отже, щоб не боятися запитання “А де кейси?”.

 1. Заздалегідь упакуйте себе – розпишіть свої послуги детально.
 2. Заздалегідь приготуйте КП для кількох ніш бізнесу, хоча б для тих, з якими збираєтеся працювати.
 3. Вивчайте кейси колег – їх повно в інтернеті. Це допоможе зрозуміти, які стратегії, макети, аудиторії та налаштування можна використовувати в роботі.

І нарешті, просто говоріть впевнено, і все вийде. Бажаю удачі!

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин