Залишити заявку

5 видів чатів у Телеграм

5 видів чатів у Телеграм | Ads-Tips.com

5 видів чатів у Телеграм – плюси та мінуси чатів у Telegram. Навіщо створювати телеграм-чати? Як працювати в чатах у Телеграм?

Чати зараз дуже популярна тема. Але, на мій погляд, працювати з ними так само як із телеграм-каналом, провальна стратегія. І ось чому.

 

Мінуси чатів у Телеграм

1. У великому чаті багато повідомлень, і люди перестають їх читати

Якщо в чаті понад 2 тис. осіб, він перетворюється на великий потік інформації, який нормальна людина перетравити не може. Тому більшість підписників стежать не повністю за чатом, а читають окремі повідомлення. Або не читають зовсім.

Вони:

  • ставлять чат на mute, щоб не відривати постійними сигналами
  • додають в архів
  • бачать, що в чаті накопичилося 300 непрочитаних повідомлень, заходять, натискають на стрілку, щоб перейти до останнього повідомлення, таким чином зануляти список і закривають чат, нічого не читаючи
  • Проявляють активність, вступивши в чат, ставлять запитання, яке їх цікавить, отримують відповідь і йдуть. Назавжди або до наступного питання, яке у них виникне.

Якщо ми сподіваємося, що учасники великих чатів у Телеграм читатимуть інформацію, яку ми їм транслюємо, ми помиляємося. Виняток – група ентузіастів або фанатів, які читають усе й активно вступають у дискусії. Таких дуже мало.

2. охоплення на кожен запис у чаті дуже невелике

Це теж пов’язано з тим, що повідомлень занадто багато. Щоб набрати охоплення, нам доведеться повторювати повідомлення кілька разів і викликати втому аудиторії.

Тобто великі телеграм-чати безглузді з точки зору охоплення, трафіку і продажів. Ми перевіряли цю думку і публікували в чатах посилання з utm-мітками, і клікабельність була в районі нуля, хоча статистика показує хороші показники з прочитання.

Це не означає, що чати марні. Це означає, що технологія роботи з ними відрізняється від роботи з каналом або зі спільнотою. У чатах у Телеграм що більше ми накопичуємо аудиторії, то менше нас читають, то менше ми впливаємо інформацією на людей і то менше ми продаємо.

Тому чати не варто розглядати як заміну каналу. Але є в них і плюси, які можна використовувати.

також читайте

Плюси чатів у Телеграм

1. Можна створити тепле ком’юніті

Якщо ви не дозволите безконтрольно розростатися чату, ви можете створити лампову спільноту з теплою атмосферою.

Взагалі в побудові ком’юніті перевага саме за телеграм-чатами. У каналі ви мовите на ЦА, ділитеся своєю думкою, люди реагують на те, що ви їм розповідаєте реакціями або коментарями, але горизонтальні зв’язки там вибудовуються гірше, ніж у чаті. Усе-таки канал підходить для одностороннього мовлення, а якщо ви хочете саме ком’юніті, де люди ділитимуться досвідом один з одним, для цього більше підходить чат.

2. Можна зібрати потрібну нам аудиторію

Наприклад, таргетологів, які працюють з Instagram. Організаторів заходів. Експертів, лідерів думок. Ми можемо організувати чат у Телеграм, у який люди потраплятимуть на запрошення, заповнивши анкету. Так ми зберемо експертну спільноту, де зможемо обговорювати проблеми галузі.

5 видів чатів у Телеграм - плюси та мінуси чатів у Telegram. img1

3. дуже швидка комунікація

У чаті людина може швидко отримати відповідь на своє запитання від експерта, і цей момент привертає підписників.

Плюс ви можете організувати чат що підтримує під час, наприклад, конференції та розвантажити службу підтримки. У чаті можна відповідати на типові запитання підписників. Або відводити їх у приват, щоб роз’яснити подробиці – це зручно.

4. Контент генерують підписники

Якщо ви правильно вибудували роботу з чатом, то підписники будуть самі писати контент, ділитися знахідками та ідеями. Вам залишиться роль модератора.

5. Можна використовувати для аналізу ЦА

Чудовий інструмент, щоб з’ясувати, що болить у вашої ЦА. Наприклад, ви можете зібрати чат психологів, де вони обговорюватимуть свої наявні проблеми. А ви – використовувати теми для контенту або щоб написати правильні заклики в рекламі.

6. Можна ростити впізнаваність

Так, постійні повідомлення в чаті дратують. Але завдяки їм у Телеграм чат із вашим логотипом піднімається вище. У передплатників він весь час перед очима, а отже, ви запам’ятовуєтеся.

7. Висока приватність

Можна, наприклад, заборонити пересилати повідомлення з чату іншим.

8. Можна робити групові дзвінки

Ви можете оголосити тему, зібрати аудиторію і дозволити висловлюватися підписникам. Це хороший інструмент, щоб ростити активність у чаті.

Висновок: працювати в чатах у Телеграм безперечно варто. Просто правильно вибирайте вид чату, який ви будете використовувати. Про них і поговоримо далі.

5 видів чатів у Телеграм - плюси та мінуси чатів у Telegram. img2

Види чатів у Телеграм

1. Чат для підтримки студентів курсу

Можна зробити під потік курсу або розділити студентів на групи всередині потоку (якщо на ньому багато учасників). Або збирати учнів різних потоків курсу в один чат, щоб не повторювати щоразу відповіді на типові запитання.

2. Чати для спільноти навколо заходу

Наприклад, у нас є спільнота Суворого Пітерського SMM. У ній ми як організатори відповідаємо на технічні питання про конференцію, а учасники можуть ділитися думкою про подію, обговорювати доповіді, домовлятися зустрітися офлайн або поїхати на конференцію разом, об’єднуватися за містами.

Чат можна створювати під кожну подію, а можна підтримувати між подіями. Ми зазвичай підтримуємо. Так утворюється єдине поле, де люди можуть говорити одне з одним. Мінус такого підходу в тому, що з плином часу спільнота може перетворитися на велику, і ефективність її впаде.

3. чат клубу

Зазвичай клуб працює за передплатною моделлю – учасники щомісяця переказують невелику суму – зазвичай 2-5 тис. грн – за можливість брати участь в активностях клубу.

У такому чаті в Телеграм обговорюють життя клубу – публікують анонси подій, обмінюються досвідом.

4. Чат елітної спільноти

Той варіант, коли в спільноту додаються не всі, а ті, хто заповнив анкету. Найрезультативніший вид чату в Телеграм з невеликим числом учасників – зазвичай не більше 100-200 осіб.

Щоб вступити сюди, люди проходять відбір, і це важливий пункт. Ви можете запровадити правила, за якими до спільноти вступають тільки ті люди, яких схвалили організатори. Або кожен учасник може запросити не більше одного кандидата. Або що з приводу кожного кандидата учасники спільноти голосуватимуть.

5 видів чатів у Телеграм - плюси та мінуси чатів у Telegram. img3

5. Чат навколо бренду або особистого бренду

Чат, який збирається навколо бренду компанії, зазвичай найбільш неефективний. Увага до нього втрачається дуже швидко, бо люди розуміють, що це комерційна історія, тут радше продаватимуть продукти, ніж допомагатимуть порадою.

Інша справа – робота чатів у Телеграм навколо особистого бренду. Ви можете організувати зв’язку канал+чат, і в нього люди вступатимуть активніше, тому що їм цікаво стежити за особистістю і комунікувати з нею. Якщо у вас розгойданий бренд, можна зібрати лояльну аудиторію.

Мінус у тому, що такий чат вимагає часу. Вам потрібно буде відповідати на запитання підписників, на коментарі, щоб чат розвивався.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин