АУДИТ ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГУ

Керівники соціальних мереж – сучасні рок-зірки? [5 фактів]

Керівники соціальних мереж

Керівники соціальних мереж та їх популярність сьогодні на рівні топових рок-зірок. Наприклад, 11 грудня 2022 року на концерті коміка Дейва Чаппеля в Сан-Франциско на сцену несподівано піднявся Ілон Маск. Його поява викликала не найкращу реакцію – відвідувачі почали кричати, свистіти та улюлюкати. Роком раніше, майже того самого дня, Маска вітали як людину року за версією журналу TIME, коли його особисті статки сягнули піку в 340 млрд доларів, перевершивши засновника Amazon Джеффа Безоса.

Тодішній гендиректор Twitter Джек Дорсі сказав, що купівля Маском компанії була “єдиним рішенням”. Дев’ять місяців потому всім, крім найзатятіших прихильників Маска, стало зрозуміло, що він створює проблеми. 

Керівники соціальних мереж, img1

Маск звільнив тисячі співробітників, розмістив посилання на теорії змови, призупинив деякі облікові записи журналістів, провів онлайн-аукціон для майна Twitter і зовсім нещодавно перестав платити за оренду. Справи в Meta йдуть не набагато краще, де Марк Цукерберг зробив велику ставку на метавсесвіт, вклавши 36 млрд доларів у створення віртуального світу, в якому ніхто не хоче перебувати.

Компанія звільнила 11 000 співробітників у листопаді після того, як призначена для користувача база Facebook вперше скоротилася. А що Snapchat? Компанія потрапила в заголовки газет після того, як національна організація з запобігання злочинності звинуватила її в тому, що вона стала ринком для дилерів фентанілу. 

Десять років тому все виглядало перспективно, коли технології загалом і соціальні мережі зокрема були яскравою плямою в економіці після Великої рецесії. У 2012 році Facebook оголосила, що досягла важливого рубежу: один млрд користувачів. Того ж року компанія купила Instagram. Молоді люди розважалися в Snapchat, обмінюючись повідомленнями з друзями, що зникають, і експериментуючи з безглуздими фільтрами. І хоча Twitter був меншим за Facebook, на той час у нього було 100 мільйонів користувачів, зате його любили знаменитості, політики, журналісти та інші інфлюенсери.

Керівники соціальних мереж, img3

Корпоративні штаб-квартири цих стартапів, можливо, були заселені програмістами та маркетологами, але, з усім тим, вони стали епіцентрами попкультури, ключовою зупинкою в турі будь-якого артиста. Керівники соціальних мереж були на хвилі попиту і любові серед користувачів. Репер Snoop Dogg задав тон у 2009 році, заскочивши в штаб-квартиру Twitter і перетворивши кафетерій на імпровізовану вечірку. Наступного року, задовго до того, як стати персоною нон грата в соцмережах, Каньє Вест відвідав штаб-квартири Facebook і Twitter, щоб представити новий альбом перед аудиторією співробітників. Селена Гомес відзначила свій статус найпопулярнішої людини в Instagram того року, позуючи разом із Цукербергом в офісі компанії.

також читайте

У міру зростання їхніх компаній керівники соціальних мереж – вважалися рок-зірками, зразками того, як впроваджувати інновації, накопичувати багатство і процвітати. Цукерберг став іконою моди завдяки своєму коротко підстриженому волоссю і фірмовим толстовкам з капюшоном, і став об’єктом фільму, який отримав Оскар. Засновник і колишній генеральний директор Instagram Кевін Сістром дав інтерв’ю журналу Vogue. Еван Шпіґель, засновник Snapchat, став наймолодшим мільярдером у світі та одружився з супермоделлю Мірандою Керр. Джек Дорсі був названий “Гвінет Пелтроу для Кремнієвої долини” в New York Times і був помічений у Гемптоні з Бейонсе і Джей-Зі. А Ілон Маск розгулював червоними килимовими доріжками з канадською співачкою Граймс.

Керівники соціальних мереж, img2

Керівники соціальних мереж та їх образ

Зараз усе по-іншому: керівники соціальних мереж не такі вже і популярні серед людей – деякі з їхніх найбільших уболівальників розуміють, що їхні герої, можливо, не ті, за кого себе видають. Судові позови, візити до Конгресу, бойкоти селебріті. Міфології геніального підприємця в соціальних мережах – самотнього вовка, що вовтузиться в гаражі та захоплює істеблішмент, – надзвичайно важко позбутися, бо в неї вбудована міфологія самої Америки. Відмовитися від міфу про IT-геніїв означає визнати, що люди, які відповідають за ці потужні додатки, з якими ми щодня взаємодіємо, не мають геніального плану. Отож напрошується висновок, що керівники соціальних мереж такі самі, як ми: звичайні люди, які шукають відповіді, ставлять цілі, роблять помилки… 

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин