Залишити заявку

CEO YouTube оголосила про звільнення. 5 Інсайтів

CEO YouTube оголосила про звільнення: чому це важливо?

Після 25 років роботи в Google і дев’яти років на посаді CEO YouTube Сюзан Войжіцкі вирішила рухатися далі. “Сьогодні, після майже 25 років роботи тут, я вирішила піти з посади глави YouTube і почати нову главу, присвячену моїй сім’ї, здоров’ю та особистим проєктам”, – написала Войжицькі в листі, опублікованому в блозі компанії. Новим главою платформи стане Ніл Мохан. Раніше він керував запуском YouTube TV, YouTube Music, Premium і Shorts.

В історії Google мало хто відігравав таку важливу роль на кожному етапі існування компанії, як Войжицький. Сьогодні майже кожне ЗМІ згадало той факт, що 1998 року вона здала свій гараж в оренду засновникам Google Ларрі Пейджу і Сергію Бріну, а рік потому влаштувалася до них на роботу. Просуваючись кар’єрними сходами в Google, CEO YouTube виступала за два найважливіших придбання в історії компанії: YouTube 2006 року і рекламну платформу DoubleClick 2007 року. Попутно вона стала однією з найвпливовіших фігур у компанії.

Як сприйняли новину про звільнення CEO YouTube ЗМІ

Ось що пише Bloomberg:

“CEO YouTube Войжицькі витратила роки на управління медійною рекламою Google, перетворивши її на вторинне джерело доходу після пошуку та розширивши Google у таких галузях, як таргетована реклама, які приносили більший прибуток. У Google Войжицькі була найбільш відома як одна з небагатьох високопоставлених осіб, які мали зв’язки із засновниками Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном, що надавало їй значний вплив усередині техногіганта, що зростає”

також читайте

CEO YouTube Войжицькі також була однією з найвидатніших жінок, які очолювали компанію в Кремнієвій долині. Її відсутність створить порожнечу, зазначають журналісти New York Times:

“Войжицькі з топпосади YouTube ще більше скорочує ряди жінок, які керують великими технологічними компаніями. Шеріл Сандберг, яка була головним операційним директором Meta*, залишила свій пост минулого року. Джинні Рометті з IBM і Марісса Маєр з Yahoo також залишили керівні посади в останні роки. Індустрія втратила безліч жінок-лідерів, які подолали бар’єри, і в полі зору мало очевидних наступниць”.

Проте зараз мало хто вголос загадуватися над питанням, чому CEO YouTube Войжицькі вирішила піти. Але відповідь є: у міру того як YouTube зростав у розмірах і впливі, її посада стала менше схожою на традиційну посаду CEO, а більше на щось на кшталт глави держави – відповідальність перед численними групами працівників, рекламодавців і авторів, які рідко послаблюють свій тиск. Ось що пише The Information:

“Її перебування на цій посаді містило багато недоліків, здебільшого пов’язаних з алгоритмом рекомендацій, який, мабуть, підштовхував користувачів до радикальнішого або шкідливого контенту. Напередодні пандемії YouTube часто піддавався нападкам з боку ЗМІ, які показували, як вирували теорії змови тощо. В інтерв’ю New York Times 2019 року Войжицькі визнала, що хотіла б прискорити роботу з модерації контенту. Але хоча вона зазнала рясної критики, їй також вдалося уникнути того, щоб стати громовідводом для суперечок, як це сталося з її колегами по цеху”

На захист Войжицькі – вона завжди здавалася набагато зацікавленішою в розвитку бізнесу YouTube (а пізніше і в перегляді його політики), ніж у створенні свого публічного профілю. Вона відносно рідко спілкувалася з пресою, вважаючи за краще замість цього давати аудієнції популярним ютуберам. Якщо і є щось погане для Войжицької як лідера продукту, то це те, що сам YouTube розвивався досить повільними темпами під її керівництвом. Знадобилося три роки, щоб YouTube зробив свій перший великий крок з YouTube TV, і шість років потому цей продукт залишається невеликим за стандартами компанії.

Зрештою, лютий 2023 року, можливо, не дуже вдалий час для відходу – доходи від реклами знизилися, а загроза, що виходить від TikTok, не нейтралізована. Водночас Войжицькі може чесно сказати, що вона залишає YouTube у сильній позиції ©️

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин