АУДИТ ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГУ

👉 Artifact від співзасновників Instagram [3 інсайти]

👉 Artifact від співзасновників Instagram: інсайди та думки

Artifact від співзасновників Instagram – схоже, Кевін Сістром і Майк Крігер вирішили повернутися… Співзасновники Instagram, які залишили Facebook у 2018 році через напруженість у відносинах зі своєю материнською компанією, створили нове підприємство для соціальних додатків наступного покоління. Їхній перший продукт – Artifact. Зараз користувачі можуть стати в чергу на отримання доступу до додатка. 

Що ж відомо про Artifact?

Деякі ЗМІ та журналісти вже назвали Artifact “TikTok для новин”. У застосунку можна вибрати теми, що цікавлять, а алгоритм на базі ШІ пропонуватиме статті, що відповідають критеріям. У міру використання алгоритм почне краще розуміти смаки користувача і персоналізувати стрічку – точно так само, як це робить TikTok. Частина користувачів Artifact наразі тестує ще дві функції, які, як очікує Сістром, стануть основними компонентами програми. Перша – це стрічка, що показує статті, опубліковані користувачами, на яких ви вирішили підписатися, разом із коментарями до цих публікацій. Друга – це директ, щоб ви могли обговорювати прочитане в приватному порядку з друзями.

У якомусь сенсі Artifact може відчуватися як повернення до минулого. Як і будь-яка соцмережа кінця 2000-х, Artifact твердо націлена на текст. Але засновники сподіваються, що більш ніж десятирічний досвід, поряд із нещодавніми досягненнями в галузі ШІ, допоможе їхньому застосунку завоювати ширшу аудиторію. Виявляється, Сістром і Крігер вперше почали обговорювати ідею застосунку кілька років тому.

Головне питання в тому, чи можуть персоналізовані рекомендації для новин забезпечити такий самий вірусний успіх Artifact, як відео для TikTok. У 2014 році хвиля персоналізованих новинних застосунків з такими назвами, як Zite і Pulse, прийшла і пішла, переслідувана їхньою нездатністю сформувати у користувачів глибокі звички. А раніше цього місяця компанія SmartNews, що використовує аналогічну технологію ШІ для персоналізації рекомендацій, звільнила 40% своєї робочої сили в США і Китаї на тлі скорочення користувацької бази та складних умов на ринку реклами.

також читайте

Як і більшості стартапів на цьому етапі, Artifact ще належить визначитися з бізнес-моделлю. Сістром також розповів, що Artifact серйозно поставиться до роботи з надання читачам якісних новин та інформації. Сістром не соромиться того факту, що компанія буде самостійно судити про те, кого вони пустять, а кого – ні. “Однією з проблем, пов’язаних із технологіями останнім часом, було небажання багатьох цих компаній виносити суб’єктивні судження в ім’я якості та прогресу людства”.

Наразі Сістром і Крігер самі фінансують Artifact, хоча передбачається, що незабаром інвестори звернуть на них увагу. Зараз над застосунком працює команда із семи осіб, зокрема Роббі Стейн, топменеджер із продуктів Instagram із 2016 до 2021 року. Продавши Instagram* за 715 мільйонів доларів, Сістром і Крігер не відчували гострої потреби влаштовуватися на роботу. То що ж рухає ними цього разу? “Нам у принципі подобається будувати”, – сказав Сістром. “Немає іншого місця у світі, де ми б воліли проводити свій час, ніж писати код і створювати продукти, які подобаються людям. Мені це просто подобається”.

Експерти кажуть, що для досягнення успіху Artifact доведеться зробити щось більше, ніж просто показати вам колекцію цікавих посилань. Інтернет, як і раніше, багатий на цікаві історії, що може підтвердити будь-хто, хто коли-небудь переглядав список заголовків у Google. Мало хто витрачає багато часу на скарги на те, що вони не можуть знайти нічого хорошого для читання. Аналогічним чином, Твіттер залишається основним джерелом останніх новин багато в чому тому, що саме туди еліти приходять, щоб публічно їх обговорити. А цей аспект Artifact поки що залишається в стадії розробки.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин