АУДИТ ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГУ

Текстовий контент для сайту: чи потрібно створювати у 2023

Текстовий контент для сайту: чи потрібно створювати у 2023

У нашу еру інформаційного надлишку все важче привернути увагу аудиторії. Ми розуміємо, що текстовий контент для сайту повинен бути унікальним, SEO-оптимізованим, і містити ключові фрази, щоб привабити пошукових роботів і користувачів. Створення такого контенту на практиці вкрай важко, враховуючи, що аудиторія та пошукові системи постійно встановлюють нові вимоги.

То чи варто витрачати час і ресурси на створення текстів, які не завжди приносять продажі? Ми не будемо вас тримати в напрузі – відповідь: звісно, так! Професійний копірайтинг зараз цінується як золото. Але чому? Ми пояснимо нижче.

Плюси впровадження контент-маркетингу в стратегію просування

Реалізація стратегії контент-маркетингу, яка добре продумана й адаптована до цільової аудиторії, може принести компаніям безліч переваг на різних рівнях. Це підтверджується не тільки думкою маркетологів і підприємців, а й статистичними даними.

Для прикладу, за даними порталу HubSpot, компанії, які регулярно публікують цікавий контент на своїх вебсайтах, отримують на 55% більше відвідувачів, ніж ті, хто цього не робить. Але це тільки одна з безлічі переваг, які може принести контент-маркетинг.

Видимість у пошукових системах
Один із головних ефектів контент-маркетингу – поліпшення рейтингу сторінки в пошукових системах. Регулярне створення якісного контенту, який відповідатиме інтересам цільової аудиторії, допоможе привернути увагу пошукових роботів і піднятися в пошуковій видачі.

Текстовий контент для сайту img1

Оновлення та розширення сайту

Не варто забувати, що пошуковим системам подобаються сайти, які постійно оновлюються і поповнюються свіжим контентом. Це свідчить про те, що власник ресурсу зацікавлений у тому, щоб користувачі отримували актуальну інформацію і комфортно почувалися на сайті. Тому, крім створення унікальних описів товарів і послуг, рекомендується розглянути можливість ведення блогу компанії. Це чудовий спосіб регулярно публікувати нові матеріали і привертати увагу пошукових систем. Деякі підприємці навіть оновлюють свій сайт щодня!

Зона ключових слів
Першорядне завдання тексту – це використання ключових слів, які користувачі вводять у пошуковій системі для отримання інформації на цікаву для них тему. Великий обсяг контенту дає більше можливостей для просування своїх товарів і послуг. Розміщення пошукових запитів на сторінці, що відповідають запитам потенційних клієнтів, є одним із найефективніших способів залучення трафіку на ваш сайт.

Збільшення кількості внутрішніх посилань

Регулярне наповнення сайту унікальними текстами, включно з описами продуктів, категорій, посібників і статей, може значно поліпшити внутрішню оптимізацію сайту.

Створення посилань між різними розділами сайту, використовуючи ключові слова, не тільки допоможе підвищити видимість сторінки в пошуковій видачі, а й приверне аудиторію, яка проведе більше часу на сайті.

Тривале перебування користувачів на сайті – це хороший показник для пошукових систем, що контент цікавий і корисний для відвідувачів. Тому внутрішні посилання між текстами на сайті можуть значно підвищити його рейтинг і залучити більше трафіку.

Нарощування посилальної маси

Важливим фактором, що впливає на позиціонування сторінки в пошукових системах, є посилальна маса. Контент, що містить цінну і цікаву інформацію, може стати джерелом зовнішніх посилань. Якщо користувачі знаходять ваш контент корисним та інформативним, то вони можуть повернутися на ваш сайт і поділитися посиланням на ваш контент, що може призвести до збільшення посилальної маси та поліпшення позицій у пошукових системах.

Створення експертного іміджу
Це ще одна значуща перевага контент-маркетингу. Розповідаючи про свій досвід і ділячись знаннями в галузі, ви показуєте свій професіоналізм і компетентність. Споживачі схильні більше довіряти компаніям, які піклуються про своїх клієнтів і партнерів.

Не варто забувати, що інформація про минулі досягнення також може слугувати додатковою рекламою для компанії. Створення різноманітного контенту, починаючи від статей і закінчуючи відео та вебінарами, допомагає зміцнювати довіру до бренду і дає змогу донести багато інформації про компанію та її пропозиції до цільової аудиторії. Тому, якщо ви хочете стати експертом у своїй галузі та залучити більше клієнтів, якісний та різноманітний контент на вашому сайті – це необхідна умова!

Дієві та економні рекламні кампанії

Існує безліч причин, через які професійний копірайтинг є необхідним елементом вашої маркетингової стратегії. По-перше, це важливо для органічного позиціонування вашого сайту. Однак, це не єдина причина, з якої потрібен хороший контент.

Якщо ви використовуєте платні рекламні кампанії, якість цільової сторінки, на яку спрямовані ваші оголошення, може сильно вплинути на вартість і ефективність вашої реклами.

Крім того, якісний текст на сторінці може збільшити відповідність запиту вашої аудиторії. Тому, якщо ви хочете максимізувати ефективність вашої реклами та уникнути зайвих витрат, необхідно інвестувати в створення цінного і змістовного контенту.

Створення власної аудиторії

Створення постійної аудиторії – це не менш важливий аспект контентної стратегії. Для початку потрібно зібрати контактну інформацію відвідувачів блогу або сайту за допомогою форми підписки на розсилку. Таким чином, ви не тільки отримуєте базу зацікавлених у вашому контенті читачів, а й створюєте потенційну клієнтську базу, корисну для просування продуктів або послуг.

Як змусити читачів залишити свою адресу електронної пошти? Додайте інформацію про те, що ви збираєте підписки, на видному місці з кожним контентом, який ви публікуєте.

Також ви можете запропонувати лід-магніт – безкоштовний продукт або сервіс, який приваблює користувачів на початковому етапі воронки продажів. Клієнтам достатньо залишити свою електронну пошту або номер телефону й отримати щось натомість: підписку на розсилку, цінний чек-лист, демо-версії продукту, тести або ігри тощо. Для інтернет-магазинів підійдуть коди знижок або інші форми просування.

Текстовий контент для сайту img2

Зміцнення відносин із клієнтами

Дотримуючись контент-стратегії та створюючи зацікавлену у вашій галузі аудиторію, ви вже пройшли половину шляху до успіху. На цьому етапі можна приділити більше уваги взаємодії з клієнтами.

Дозвольте їм залишати відгуки про продукти або послуги, відповідати на коментарі, модерувати обговорення на блозі. Також ви можете запитати їхню думку про те, що вони очікують від вашої компанії або що б вони хотіли змінити у вашій роботі. Ця інформація може стати цінним інструментом для просування і збільшення продажів.

Чому? По-перше, зміцнюючи взаємини та довіру, ви отримуєте лояльність клієнтів. А витрати на утримання клієнтів набагато нижчі, ніж на залучення нових.

Зростання продажів і конверсій

Контент-маркетинг дійсно впливає на зростання продажів, але його ефект проявляється не відразу. Проведення контент-заходів вимагає розуміння, що це гра в довгу, і ніхто не може точно передбачити, коли буде досягнуто очікуваного результату.

Але як саме написання текстів може збільшити продажі? Описи продуктів і категорій в інтернет-магазині відіграють роль продавця у звичайному магазині. Вони повинні представляти характеристики і переваги продукту, а також плюси його покупки. Якщо ви використовуєте професійний копірайтинг, то можна очікувати збільшення продажів в електронній комерції.

Але це ще не все. Статті в блогах можуть представляти переваги та принципи роботи продукту. Згідно з даними порталу Demand Metric, 70% споживачів вважають за краще дізнаватися про компанію та продукти саме зі статей, а не з традиційної реклами.

Крім того, продажі не завжди є головною метою створення контенту для сайту. Іноді компанії працюють над створенням конверсій в іншій формі, наприклад, для підписки на розсилку новин, створення облікового запису, підписки на вебінар тощо. Усе це може бути досягнуто за допомогою добре спланованого поширення контенту.

Зростання прибутку

Контент-маркетинг в кінцевому підсумку зводиться до збільшення прибутку – це те, про що піклується кожна компанія. Водночас, високий рейтинг у пошуковій системі, інформаційна розсилка, проведення вебінарів, публікація досліджень і блог-постів – усі ці заходи спрямовані на збільшення конверсії та продажів. Цінний контент, опублікований на вашому сайті, допоможе поліпшити ваш імідж і фінансові результати.

Створюємо текстовий контент для сайту – поради

Різноманітність

Для початку варто зауважити, що контент – це не тільки тексти. У цей термін входять і графічні елементи, і інфографіка, і відео- та аудіоматеріали, наприклад, у вигляді популярних зараз подкастів. Не варто обмежуватися лише однією формою контенту, краще робити ставку на різноманітність. Ваша цільова аудиторія може бути різною, і деякі люди можуть віддавати перевагу читати статті в блозі, а інші – слухати подкасти дорогою на роботу. Надайте вашій аудиторії те, що вони хочуть і що їм ближче. Варіантів маркетингових стратегій безліч.

Текстовий контент для сайту img3

Визначення ЦА

Важливо розуміти, що реклама сама по собі може виявитися недостатньою, тому важливо правильно націлитися на цільову аудиторію. Якщо ви просуваєте косметику для молодих жінок, то не варто орієнтуватися на чоловіків старше 45 років. Узагальнений підхід “для всіх” може виявитися неефективним. Кожна аудиторія має свої унікальні потреби, вимоги та звички. Тому важливо чітко визначити маркетингову персону і створювати контент, що відповідає її потребам.

Баланс між користувачами та пошуковими алгоритмами
Чи можна написати тексти SEO, які будуть корисні як для пошукових роботів, так і для користувачів? Звичайно! Сьогодні пошукові системи звертають велику увагу на задоволеність користувачів, тому головне – створювати змістовний контент, який буде корисний для ваших відвідувачів.

Однак, тексти також мають відповідати вимогам SEO, використовуючи природні ключові фрази та уникаючи граматичних помилок.

Текст, який легко читається

Залучайте читачів легким для читання текстом. Ніхто не хоче читати нудний чорний текст на білому тлі. Розбивайте текст на короткі розділи за допомогою заголовків, використовуйте списки, виділення і графічні елементи для простішого сприйняття інформації. Також важливо вибрати шрифт і колір фону, щоб текст не втомлював очі читача.

Ефективний сайт

Хороший контент не зможе допомогти вам, якщо ваш сайт неефективний і відштовхує аудиторію. Важливо, щоб ваш контент завантажувався не більше ніж за 3 секунди, оскільки користувач може відмовитися від відвідування вашого сайту і перейти до конкурента, що призведе до втрати клієнтів і читачів. Переконайтеся, що ваша сторінка швидко завантажується і адаптована до різних пристроїв. Також важливо забезпечити безпеку вашого сайту, і SSL-сертифікат став стандартом у наш час.

“Прокляття знання”

Під час створення інформативного контенту легко потрапити в пастку “прокляття знань”, особливо якщо підготовкою контенту займається експерт у галузі. Це явище, коли ми забуваємо, що інші люди не знають предмет так само добре, як ми. Деякі люди схильні використовувати професійну лексику й описувати запитання так, ніби їх призначали для людини з таким самим рівнем знань.

Припустімо, ваша компанія спеціалізується на встановленні фотоелектричних панелей у приватних будинках, а ваша цільова аудиторія не має досвіду в галузі поновлюваних джерел енергії або електроніки. У такому разі вам необхідно використовувати ясну і просту мову, щоб будь-який читач міг легко зрозуміти зміст вашого тексту, не вдаючись до словника.

Ключові слова для ЦА

Перед написанням текстів для сайту необхідно провести дослідження ключових фраз, але не слід використовувати тільки найпопулярніші слова в галузі. Краще використовувати більш конкретні запити з довгим хвостом, щоб привернути людей, які шукають конкретну інформацію або готові зробити покупку. Це допоможе збільшити ймовірність продажів і поліпшити ефективність поширення контенту.

Час ваших читачів

Користувачі відвідують сайти з певною метою і не читають інформаційні матеріали заради задоволення. Ваше завдання – надати їм потрібну інформацію, чи то стаття з рекомендаціями, чи то опис продукту, чи то інший контент, який розв’язує проблеми одержувачів.

Зміст має бути конкретним, цінним і змістовним, і найважливіша інформація має бути розташована на самому початку контенту.

План стратегії контент-маркетингу

Контент-маркетинг вимагає ретельного планування. Не варто починати стратегію, якщо у вас немає запасу контенту хоча б на кілька тижнів вперед. Регулярність публікації також має велике значення, особливо якщо ви ведете блог.

Перед розробкою плану контент-маркетингу важливо провести дослідження ключових слів, аналіз дій конкурентів і вивчення потреб вашої цільової аудиторії.

Професійний копірайтер

Написання змістовного контенту на відому тему може бути складним завданням, особливо коли контент повинен виконувати безліч різних завдань. Для створення ефективного матеріалу необхідно постійно стежити за тенденціями та вимогами користувачів, а також за оновленнями в алгоритмах пошукових систем.

Однак у власників бізнесу рідко є на це час, а не всі мають достатній досвід для створення привабливих статей або ефективних описів продуктів. У такому разі краще скористатися послугами професійного копірайтера.

Просування контенту

Недостатньо просто створити контент – його необхідно поширити і просунути. Використання соціальних мереж може бути дуже корисним. Дослідження Hootsuite показало, що статті, які просуваються в Twitter, можуть досягти до 12% більшої видимості, ніж ті, які не рекламуються в соцмережах. Однак, ефективні методи просування можуть залежати від вашої цільової аудиторії, тож важливо бути там, де знаходяться ваші клієнти.

Висновок

Насамкінець можна сказати, що створення змістовного та унікального контенту для вебсайту – це один із ключових аспектів ефективного інтернет-маркетингу. Добре спроектований і якісний текстовий контент для сайту може допомогти збільшити відвідуваність сайту, підвищити рівень конверсії та поліпшити репутацію бренду.

Однак, створення контенту – це не єдиний крок до успіху. Важливо також враховувати вимоги пошукових систем і зручність користувача, забезпечувати безпеку і швидкодію сайту, просувати контент на соціальних мережах і не забувати про регулярність публікацій.

Загалом, хороший контент не лише привертає увагу користувачів, а й допомагає сформувати позитивне враження про компанію, підвищити лояльність клієнтів і збільшити доходи. Тому, для досягнення успіху в інтернет-бізнесі, створення якісного контенту є необхідною умовою.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин