Screaming Frog Огляд: плюси та мінуси. Топ-5 Фактів.

Screaming Frog

9/10
Категорії:SEO-аудит
Десктопний багатопрофільний інструмент для комплексного SEO-аудиту сайту

Screaming Frog сканує URL-адреси, посилання, зображення і виявляє недоліки, які не дають змоги сайту просуватися вперед. Цей інструмент може бути встановлений на комп’ютері, і він повністю безкоштовний. Але щоб скористатися додатковими функціями, доведеться придбати ліцензію.

Що може Screaming Frog?

1) Виправлення битих посилань

Під час редизайну сайту розробники часто видаляють пов’язані сторінки або забувають оновити URL-адресу в разі її зміни. Це призводить до виникнення битих посилань. Вони відображаються як “помилка 404” і призводять до зменшення обсягу трафіку, що надходить на сайт.

SEO Frog Spider допомагає миттєво знаходити биті посилання, що спрощує роботу і дає змогу зменшити кількість “помилок 404”, які виникають на сайті.

2) Пошук неякісних title і description

Унікальні метадані важливі для SEO. Ключові слова мають бути правильно вжиті в тезі title і мета-описі. Хороший заголовок повинен мати довжину не більше 60 символів, а ключове слово має використовуватися на його початку. Для мета-опису рекомендується довжина 160 символів.

Screaming Frog працює так само як професіонали пошукової оптимізації. Інструмент виправляє тайтли й описи, які занадто довгі й неприйнятні для пошукової системи. Він окремо відображає результати за заголовками: URL-адреса, входження, довжина і вміст. Потім ви зможете усунути виявлені помилки та внести необхідні виправлення.

також читайте

3) Зображення з високою роздільною здатністю

Пошукові системи не індексують зображення, які мають занадто великий розмір, високу роздільну здатність або довго вантажаться. Розмір зображення не повинен перевищувати 100 КБ. Не забудьте додати ключове слово в альтернативний текст. Він повинен детально описувати зображення, щоб, якщо воно не може бути завантажене, відвідувач сайту міг скористатися цим текстом.
SEO Frog Spider знаходить на сайті зображення, які не підходять, і їх потрібно стискати. Також можна вивчити вичерпний звіт про зображення, розміщені на сайті. Якщо ви використовуєте на ресурсі “неоригінальні зображення”, інструмент запропонує створити свої власні картинки, щоб підвищити якість контенту.

4) Створення файлів XML-Sitemap

Важливо, щоб на кожному сайті була XML карта, і пошукова система могла швидко отримувати доступ до сторінок. Sitemap допомагає пошуковику просканувати весь контент, розміщений на ресурсі.
Використовуючи SEO Frog Spider, можна швидко і просто створювати файли XML-Sitemap. Додавання зображень у карту сайту необов’язкове. Після того, як ви створили XML-файл, можна буде вручну змінити частоту обходу деяких сторінок.

5) Визначення поганої структури URL-адрес

Правильно прописана URL-адреса допоможе поліпшити індексацію сайту. Але існують сайти, які використовують неякісні URL-адреси. У результаті пошукова система не індексує їх.
На вкладці “URL-адреси” ви зможете проаналізувати всі URL сайту. Screaming Frog SEO Spider перевіряє довжину всіх URL-адрес, знаходить занадто довгі та повторювані.

6) Аудит редиректів

Screaming Frog SEO Spider є корисним інструментом для аудиту редиректів під час перенесення сайту на новий домен або зміни структури URL-адрес. У цих випадках рекомендується перевіряти URL, щоб визначити, чи правильно вони перенаправлені. З цим можуть бути пов’язані багато проблем пошукової оптимізації.
SEO Frog Spider вирішує проблему неправильних редиректів.

7) Огляд директив

За допомогою SEO Frog Spider ви зможете отримати інформацію, пов’язану з тегом Meta robots, rel = next/previous і канонічними посиланнями. А також файлом robots.txt, який використовується на сайті.
Крім цього ви зможете переглянути URL-адреси, заблоковані вrobots.txt. Ця функція також корисна для пошуку сторінок, які не повинні індексуватися.

8) Інтеграція з Google Analytics

Особливість SEO Frog полягає в тому, що він може використовувати API Google Analytics. Тобто, напряму витягувати з аналітичного сервісу показники за відвідуваннями та сесіями, відмовами та конверсією.
Спочатку потрібно вибрати обліковий запис Google Search Console, з якого хочете витягти дані та визначити діапазон дат. Після цього ви зможете побачити сторінки сайту з низьким трафіком або ті, на яких трафік узагалі відсутній. Якщо ви проводите рекламну кампанію в Google AdWords, ви також зможете отримувати дані за кількістю показів, а також за кліками та витратами.

Висновоки

Screaming Frog SEO Spider – чудовий інструмент для оптимізації сайту, підвищення його продуктивності та виявлення недоліків. Дуже важливо оптимізувати інтернет-ресурс під пошукові системи, а вручну виявляти і виправляти виникаючі проблеми незручно.
Screaming Frog SEO Spider дає змогу безкоштовно сканувати до 500 URL-адрес (у версії “lite”). Але безкоштовна версія не надає доступ до вибіркового вилучення джерел, аналітики Google, візуалізації даних та інтеграції з Google Search Console. Для використання розширених функцій потрібна платна ліцензія, яка коштує 149 фунтів стерлінгів на рік.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

стрічка новин