42 Факти про Facebook, які потрібно знати маркетологам. Facebook Library - бібліотека реклами фейсбук, огляд

Facebook Library

8/10
Категорії:Spy-сервіси
Facebook Library дає можливість компаніям подивитися рекламу конкурентів у Facebook та Instagram та дізнатися більше про оголошення.

Огляд Facebook Library

Facebook Library – сервіс, де зберігаються рекламні кампанії, запущені у Facebook, Instagram. У бібліотеці можна подивитися креативи та оголошення рекламодавців, наприклад, великих світових брендів. 

Для пошуку оголошень потрібно вказати декілька параметрів:

  • Країну – можна вибрати географію кампанії та подивитися, на які країни рекламуються конкуренти.
  • Категорію оголошень – потрібно вибрати один із двох варіантів: усі оголошення або питання суспільної значущості, виборів, політики. У Facebook особливе правило щодо цього – соцмережа прагне забезпечити прозорість у виборах. Тому бібліотека реклами фейсбук вказує додаткові дані про таку рекламу – наприклад, джерело фінансування, охоплення за демографічними показниками та інше.
  • Ключове слово – потрібно обрати конкретний запит або назву кампанії, за якими бібліотека шукатиме оголошення. Наприклад, “дитячі іграшки” або “квартира від забудовника”.

Після у пошуку з’явиться список рекламодавців та їхні креативи. Можна клікнути на рекламодавця і подивитися сторінку компанії.

також читайте

У чому користь Facebook Library?

Фейсбук збирає і зберігає у відкритому доступі всю рекламу, яка запускається у всіх сервісах компанії. Якщо ти відкручував рекламу в Facebook, Instagram, Audience Network або Messenger, будь упевнений, вона збереглася в бібліотеці.

Щоправда, поки сортування рекламних кампаній залишає бажати кращого, тому використовувати тільки базу Бібліотеки реклами фейсбук не дуже зручно, але деякі моменти підглянути можна:

  • знайти відео-креативи і картинки для свого офера
  • використовувати тексти з РК у бібліотеці. Буває складно підібрати підпис до оферів на Тай, Індію, Латам, а у Фейсбуці можна брати готові підписи з кампаній, які вже запущені.
  • можна перевірити завантаженість ГЕО за рекламою, від цього параметра залежатиме і ставка, і охоплення.

10 фішок Facebook Library

1. Деталізація за витратами та таргетингом на рекламному оголошенні фейсбук. Відображається не на всіх оголошеннях, але знайти для себе корисну інфу можна. + Бонусом видно, якщо РК забанили за порушення правил.

2. Пошук за ключовим словом у бібліотеці реклами Фейсбук. Раніше вдавалося шукати тільки ФП за ключами, зараз стало зручніше. Вводиш країну, ключ “казино, спін, крипта, знайомства тощо” і отримуєш усю рекламу, яка відкручується за обраною країною.

3 Залишився і пошук референсів під будь-яку вертикаль на обраному гео. Вказуєш країну і ключове слово (або бренд) і отримуєш вибірку фанпейджів, які існують під це гео. Корисно збирати і лайтові креоси з офіційних фп.

4. Переглянути всі оголошення однієї fanpage.

5. Бібліотека Фейсбук реклами вміє збирати та групувати різні варіації одного рекламного оголошення. Можна подивитися всі варіанти креативів.

6. Використовувати текст з оголошення. Особливо зручно, якщо запускатися потрібно зараз, а партнерський переклад потрібно чекати кілька днів.

7. Знайти і скопіювати новий лендінг або транзитку, яка точно пройде модерацію у фейсбуці.

8. Спалити крео для прили, що особливо корисно, якщо ви командою розробляєте андроїд-прилитки під арбітраж, і вам потрібні референси по оболонці.

9. Качнути картинку або відео креатив із фейсбуку.

10. Результати пошуку можна відфільтрувати за мемами.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

стрічка новин