Alexa Rank Огляд: плюси та мінуси. Топ-5 Фактів.

Alexa Rank

8/10
Глобальна рейтингова система, яка ранжує сайти за популярністю виходячи із середньодобової кількості унікальних переглядів сторінок за останні три місяці

Alexa Rank – це глобальна рейтингова система, яка ранжує мільйони сайтів за популярністю. Рейтинг ресурсу розраховується виходячи із середньодобової кількості унікальних переглядів сторінок сайту за останні три місяці.

Ця система ранжирує мільйони сайтів у порядку популярності. І що нижчий показник Alexa Rank, то популярнішим є сайт.

Як працює рейтинг Alexa?

Рейтинг Alexa розраховується шляхом оцінки трафіку сайту і кількості користувачів, залучених за останні три місяці. Трафік і залученість оцінюються на основі даних, які збирає панель інструментів, яку користувачі встановлюють у свій браузер.

Якщо ви хочете надавати дані для цього рейтингу, то встановіть панель інструментів Alexa toolbar.

На цій панелі інструментів відображатиметься рейтинг Alexa Rank кожного відвіданого сайту. Вона також надсилатиме дані про трафік на центральний сервер, зберігаючи вашу IP-адресу та URL-адреси, які ви відвідуєте.

також читайте

Як розраховується рейтинг Alexa Rank?

Згідно з офіційним сайтом Alexa, рейтинг розраховується на основі середньої кількості унікальних відвідувачів на день і кількості переглядів сторінок сайту за останні три місяці.

Алгоритм ранжування Alexa аналізує зібрані дані та розраховує частоту відвідувань. Якщо один і той самий користувач відвідує сайт частіше одного разу на день, то це зарахують як одне відвідування.

Алгоритми системи також враховують будь-які можливі відхилення. І коригує сформований рейтинг, щоб компенсувати відвідувачів, у яких не встановлена панель Alexa.

Яка точність рейтингу Alexa?

Після порівняння точності вимірювання Alexa та Google Analytics, дослідники дійшли висновку, що аналітичний сервіс від Amazon не зовсім коректно вимірює відвідуваність ресурсів. Деякі сайти, які отримують більшу кількість переглядів, насправді мають нижчий рейтинг Alexa.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що у Google ширший. Через це можна розглядати рейтинг Alexa як приклад для порівняння, а не як засіб точного вимірювання.

Чи можна маніпулювати рейтингом Alexa Rank?

Можна маніпулювати рейтингом сайту в Alexa за допомогою Java Script – функції для відкриття масиву веб-адрес із вашого ресурсу. Мета полягає в тому, щоб змусити користувачів відкривати кожну сторінку сайту в окремому вікні, збільшуючи, таким чином, кількість переглядів. Але цей підхід погіршує користувацький досвід і діє лише в короткостроковій перспективі.

Як перевірити Alexa Rank сайту?

Щоб перевірити рейтинг сайту в Alexa, на ресурсі сервісу введіть URL-адресу сайту, який хочете перевірити, і натисніть на Search. Також тут можна переглянути статистику стороннього сайту.

Плюси та мінуси рейтингу Alexa Rank

Плюси

  • Високий рейтинг в Alexa дасть змогу підвищити розцінки за рекламне місце.
  • Швидке оцінювання трафіку конкурентних сайтів.
  • Отримані в Alexa статистичні дані можна використовувати для SEO-оптимізації сайту.

Мінуси

  • В Alexa враховуються дані тільки за тими користувачами, які встановили панель інструментів. Тому буде багато сайтів, які отримують низький рейтинг за великих обсягів трафіку.
  • Рейтингом можна маніпулювати.
  • Піддомени та вкладені сторінки не ранжуються окремо.

Висновки

Рейтинг Alexa може стати цінним джерелом інформації для порівняння сайтів. Але не варто спиратися на дані Alexa під час проведення кампаній просування. Ці дані менш точні порівняно з Google Analytics. Розглядайте рейтинг Alexa як додатковий інструмент для зміцнення своєї SEO-стратегії.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

стрічка новин