Вітрина магазину

Вітрина магазину
Вітрина магазину – сторінка магазину на маркетплейсі. Найчастіше в ній зібрана інформація про продавця та його рейтинг, оцінки покупців та актуальні акції та знижки. Продавець може використовувати вітрину як власний веб-сайт.

Покупець може потрапити на вітрину:

  • за прямим посиланням;
  • з  картки товару ;
  • з пошуку на маркетплейсі.

Як побудована вітрина магазину

Маркетплейси пропонують різні інструменти для оформлення вітрини та її налаштування під завдання магазину. Можна додавати віджети, банери та фотографії, слайди, міняти місцями блоки та вносити інформацію про спеціальні пропозиції.

Завдання добре оформленої вітрини – привернути увагу покупця і затримати його в магазині. Це можна зробити за допомогою блоків із промотоварами, банерів та ілюстрацій, які вигідно покажуть переваги магазину.

Вітрина – своєрідний міні-лендінг магазину, який можна оформити без додаткових витра

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Як оформити вітрину магазину

В особистому кабінеті продавця на Ozon потрібно зайти на сторінку “Маркетинг”, а далі – в розділ “Вітрина” і натиснути кнопку “Створити вітрину”.

Для мінімального налаштування достатньо додати назву та підзаголовок магазину, логотип та фон шапки. Після цього можна настроїти промоблоки. Банери найкраще підходять для реклами одного товару чи категорії, а промотовари – для реклами від чотирьох до 20 товарів. Ozon радить додати як мінімум один банер та один блок промотоварів. Щоб покупці побачили вітрину, потрібно натиснути кнопку «Опублікувати». Після цього її перевірять працівники маркетплейсу. Якщо вітрина пройде модерацію, її побачать покупці.

На Яндекс.Маркеті також є конструктор вітрини магазину. Він доступний в особистому кабінеті продавця, у розділі «Просування» у вкладці «Вітрина». У конструкторі можна переміщувати блоки та налаштовувати сторінку так, як потрібно продавцю. Наразі є п’ять типів секцій: горизонтальний банер, популярні категорії, карусель товарів, карусель банерів, усі товари магазину.

На AliExpress до вітрини магазину можна додати вивіску, банери, слайд-шоу, відео, текстові блоки, модулі з акціями та модулі з добірками товарів. Щоб створити вітрину, потрібно перейти на сторінку «Магазин» та розділ «Оформлення». Маркетплейс пропонує два варіанти: “Розумна прикраса сторінки”, при якому алгоритм сам формує і пропонує блоки, що підходять для магазину. Другий варіант – вручну настроїти вітрину на основі шаблону.

На AliExpress можна створювати кілька варіантів вітрин і перемикати їх за потребою, а також готувати різні вітрини для мобільного додатка та сайту.

На СберМегаМаркете і Wildberries конструкторів вітрини немає – маркетплейси пропонують лише базове налаштування по розділах та товарах магазину.

5 правил: як оформити вітрину на маркетплейсі, щоб підняти продажі

Як зробити віртуальну вітрину максимально привабливою для покупців та збільшити продажі?

Маркетплейси, онлайн-платформи, що поєднують продавців та покупців, дають можливість невеликим брендам конкурувати нарівні з гігантами. Завдяки високій «прохідності» маркетплейсу виробник отримує контакт із аудиторією в сотні разів більшою, ніж аудиторія будь-якого інтернет-магазину. Команда платформи бере на себе маркетинг та просування товарів, а завдання продавця – зробити віртуальну вітрину максимально привабливою та зручною для покупців.

Розберемо основні правила оформлення вітрини, для зручності усі приклади будуть із однієї сфери – кондитерські вироби.

1. Дивіться він очима клієнта

Скачайте клієнтську програму і постійно вивчайте, як виглядає ваш магазин на тлі конкурентів. Це очевидне правило, але не всі його дотримуються. Насамперед зверніть увагу на порядок цін на ваші товари та доставку.

Можливо, ви втрачаєте замовлення, тому що інші пропозиції набагато вигідніші. Вивчіть, наскільки ваша вітрина виділяється у списку інших магазинів – чи помітний логотип , чи достатньо фотографій товарів, чи з першого погляду зрозуміло, що ви продаєте і для кого.

Не забувайте і про веб-версію маркетплейсу! Незважаючи на популярність мобільних програм, частина замовлень здійснюється з комп’ютера.

2. Особливу увагу приділіть профілю магазину

До логотипу та назви важливо додати короткий опис магазину, що розповідає про вашу особливість. Не потрібно дублювати інформацію, яка виставляється фільтрами: наприклад, безглуздо виносити у профіль «торти з доставкою по Києву», покупець і так побачить ваш магазин у списку кондитерських свого міста. Слід коротко позначити, що саме ви пропонуєте: наприклад, тістечка без цукру або друк фото на торті.

Деякі маркетплейси дозволяють додавати у профіль магазину ключові товари. Пам’ятайте, що ключові це не ті, що ви дуже хочете продати, а ті, що користуються популярністю у клієнтів вже зараз.

Так, якщо унікальні складні торти у вас замовляють раз на тиждень, а фірмовий наполеон 15 разів на день – без сумніву, виносите наполеон у топ на вітрині, це ваша візитна картка.

3. Не меншу увагу приділяйте картці кожного товару

В описі товару має бути інформація, корисна для покупця . Все починається з назви позиції: багато продавців, особливо у сфері кондитерських виробів та флористики, люблять давати товарам надмірно оригінальні імена, забуваючи про принципи пошуку за ключовими словами.

Запевняємо, покупець не шукатиме «Феєрверк спогадів», він, швидше, введе запит «Торт медовик», тому до авторської назви краще додавати ключове слово-пояснення.

Інформація в картці товару має бути вичерпною та відповідальною на всі можливі питання клієнта: основні характеристики, розмір, колір, вага, для кого може підійти. Для їстівних товарів необхідно вказувати склад, термін придатності та умови зберігання, а також співвідношення білків, жирів та вуглеводів.

Важливо не дублювати інформацію на різних полях: якщо маркетплейс пропонує написати склад продукту в окремому полі, не варто вказувати його повторно у докладному описі. Також не радимо зловживати емоційними фразами: краще розповісти про унікальні властивості товару, ніж повідомити клієнта, що товар «зробить його щасливим».

Принциповий момент – наявність фото та відео, що показують товар з різних ракурсів та демонструють його функціонал. Якщо це торт, сфотографуйте його в розрізі, а краще додайте картку товару коротке відео , що показує торт з усіх боків. 

4. Прозорі умови доставки

Для продажу в онлайн-просторі умови доставки є не менш важливими, ніж сам товар. Навіщо клієнту чекати на покупку три дні, якщо інший магазин готовий доставити аналогічний товар через дві години?

Не забувайте вказувати логістичних партнерів, якщо ви не відвозите замовлення своїми силами. Можливо, клієнт віддає перевагу одній конкретній службі доставки та вибере на вашу користь, якщо ви з нею співпрацюєте.

Проставляйте точну вартість кожної зони і кожного способу доставки. Якщо верстка маркетплейсу дозволяє, ви можете налаштувати автоматичний розрахунок вартості доставки на конкретну адресу відповідно до вибраних параметрів.

5. Використовуйте можливості маркетплейсу на максимум

Реєструючись на новій платформі, вивчіть всі інструменти, які ви можете використовувати безкоштовно або за додаткову вартість. Один із ефективних способів просування, пропонованих маркетплейсами – добірки. Уточніть, як саме ви можете потрапити до тематичних груп товарів, зібраних до певної дати або сезону, і додавати туди свої пропозиції. Для розміщення у добірці може знадобитися адаптувати опис товару, не нехтуйте цією вимогою.

Додайте супутні товари – те, що може бути куплене або подароване разом із обраною позицією. Як правило, супутні товари пропонуються при оформленні замовлення із кошика. Грамотно їх підібравши, ви допоможете своїм клієнтам та збільшите середній чек.

Використовуйте знижки та спеціальні пропозиції, щоб стати помітнішими. Як правило, маркетплейси візуально виділяють товари та магазини, які пропонують своїм клієнтам спеціальні умови. Так, навіть невелике зниження ціни може значно збільшити кліки та продажі.

Повністю заповнюйте вітрину. Існує хибна думка, що для тестування майданчика достатньо розмістити на ній кілька товарів і, якщо вони будуть добре продаватися, надалі опублікувати весь асортимент. Однак порожні вітрини покупців бентежать так само, як порожні полиці у магазині. Уявіть, що ви повісили табличку «закрито» та обіцяєте замінити її на «відкрито» лише після перших продажів.

Як ці правила працюють на практиці

Ефективність цих простих правил показує статистика. Так, у червні 2021 року представлені на Flowwow магазини оновили вітрини відповідно до рекомендацій, після чого середня конверсія на замовлення по місту зросла на 6% та на 11% відповідно. Цифри заміряли по мобільному додатку на Android (оскільки iOS не завжди дозволяє відстежувати дії користувачів): вихідні 29% зросли до 35%, а інше місто показало збільшення конверсії з 24% до 35%.

Підсумовуючи, всі «неочевидні» правила насправді зрозумілі і легко зрозумілі споживчою поведінкою, а тому дають гарантований результат. Тим не менш, застосовують їх далеко не все, що дає вирватися вперед продавцям з найбільш серйозним підходом.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин