UGC

UGC
UGC розшифровується як user-generated content, що в перекладі – контент користувача. Це контент, який створюють звичайні клієнти, «натхненні» певними товарами чи послугами, а не маркетологи чи копірайтери . UGC хороший для всіх сторін: люди висловлюють свої думки і іноді тим самим долучаються до бренду, а той використовує контент користувача для просування.

А що це за контент користувача? Це відгуки та коментарі в соцмережах?

Відгуки – найпоширеніший формат UGC. Користувачі та покупці можуть залишати їх де завгодно: на сайті бренду та в соцмережах, на форумах та спеціальних сайтах-відзовиках.

Ще до контенту користувача відносять відеоогляди товарів, викладені на YouTube, а також інші ролики або фотографії з продуктами бренду.

Звичайні коментарі під постами компанії в соціальних мережах теж UGC, тому що так користувачі висловлюють свою думку про продукт або бренд.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Хто створює UGC? Це можуть бути будь-які люди?

Так, користувальницький контент створюють звичайнісінькі люди — баба Шура із сусіднього під’їзду, охоронець Серьога, продавщиця Маша з магазину біля будинку. Наприклад, вони користуються якимось товаром і хочуть поділитися з іншими своїм досвідом та думкою. Буває, що розповідають про досвід знайомого чи близького родича. Це також можна зарахувати до UGC – контент створений звичайним користувачем і відноситься до продукту конкретного бренду.

А як працює UGC, чим він добрий для брендів?

Досить, як ми вибираємо в інтернеті якийсь дорогий товар: останню модель смартфона або диван у вітальню. Спочатку читаємо відгуки чи вивчаємо огляди на конкретний продукт, а потім дивимося на рейтинг, репутацію продавця. І лише якщо все добре, купуємо.

Так і працює контент користувача: люди більше довіряють таким же користувачам, як вони самі, ніж самим брендам. Згідно з дослідженнями TurnTo та Ipsos, 90% покупців визнають, що чужі відгуки (або рейтинги, пости, коментарі, фото, відео) впливають на їх покупки. А половина опитаних вважає UGC впливовішим за пошукові системи, проморозсилки, медійну рекламу . Виходить, якщо людина побачить багато хорошого контенту користувача – і на різних майданчиках, а не тільки на сайті компанії, – більш ймовірно, що він купить товар.

А звідки взагалі беруться позитивні відгуки? З негативними зрозуміло.

Справді, люди частіше пишуть негативні відгуки, щоб виговоритись або попередити інших про неякісний товар, а якщо задоволені, то можуть і промовчати. Тому компанії всіляко стимулюють лояльних клієнтів ділитися своєю думкою, щоб позитивних відгуків було якнайбільше.

Наприклад, вони можуть пропонувати знижку 10% за написання відгуку та проводити регулярні розіграші серед активних користувачів. Ще — влаштувати челендж , запустити рубрику питань/відповідей або просто відкрити коментарі в соцмережах, щоб люди могли там вільно писати.

Так, видобувати UGC непросто… А чому б брендам самим не придумати?

По-перше, «придумати самим» коштує грошей – задоволений покупець пише, фотографує, знімає відео безкоштовно, а за твір та розміщення вигаданого контенту на різних майданчиках доведеться платити. По-друге, спостерігачі можуть виявити фальшивку, і тоді результат буде зворотним.

Згідно з дослідженням Sprout Social, у більшості випадків саме несумлінність брендів стає причиною поганих відгуків. Тому спроба розбавити негатив рекомендованими коментарями, а не вирішенням реальних проблем, може викликати ще більше негативу.

Припустимо, аудиторія не вирахує фейк. І чому ж фальшивка спрацює гірше?

Реальний покупець, який написав хороший відгук і справді задоволений продуктом, найімовірніше, рекомендуватиме його. Це додаткове охоплення — по сарафанному радіо про бренд дізнаються нові люди. А автор хвалебного фейкового огляду точно нічого не розповідатиме.

Все ж таки найкраща стратегія — продавати якісні продукти, відрізнятися класним сервісом та розміщувати чесний контент.

Зачекайте, а коли компанії дають знижку за відгук, хіба не виходить та сама фальшивка?

Навряд чи. Знижки вигідні постійним покупцям, а їх UGC буде справжнісіньким. Адже це не прямі грошові призи, заради яких деякі могли б дістати десь продукт і зображати клієнтів. Челенджі, розіграші продукції, коментування – це також активності для тих, хто небайдужий до бренду.

А хто займається цим контентом? У брендів є фахівці з UGC?

Окремих фахівців немає, тому що UGC – це лише невелика частина маркетингу, комунікацій бренду із споживачами. Робота з контентом користувача може входити в обов’язки різних експертів: ком’юніті-менеджерів , інтернет-маркетологів , ORM- і  SMM-фахівців.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин