SMO

SMO - що це таке? Топ-5 фактів. | Ads-Tips.com
SMO – скорочення іноземного терміну social media optimization. Він означає внутрішню оптимізацію сайту чи інтернет-магазину. Вона досягається завдяки взаємодії з контентом, зміни дизайну. Головна мета – налаштувати зв’язок ресурсу. із соціальними мережами. Також важливо зробити сайт зручним для клієнтів, залучити цільовий трафік. Для цього спеціаліст, який займається SMO-маркетингом, використовує різні інструменти. Наприклад, підстроювання інтерфейсу під соцмережі, унікальний та корисний контент. У цьому матеріалі ми розберемо поняття SMO – що це таке та як впливає на сайт.

Принципи SMO

SMO – це один із методів розкрутки ресурсу, що базується на соціальному маркетингу. Спочатку він використовувався для формування іміджу торгової марки та товару серед користувачів соцмереж. У процесі цього було отримано позитивний результат, і маркетологи вирішили поєднати принципи SEO із SMO для розкрутки сайтів.

При цьому типі оптимізації потрібно безпосередньо взаємодіяти з соціальними мережами, залучаючи з них нових користувачів. Варто зазначити, що в рамках SMO-просування – це розвиток сайту, збільшення кількості відвідувачів та підвищення їхньої активності.

Принципи SMO

Розвиток ресурсу може включати установку віджета, завдяки якому будуть відображатися учасники групи в соцмережі. Також корисно розмістити активні кнопки для влучення користувача з сайту в соцмережі: на Facebook, Instagram.

На деяких ресурсах коментарі виглядають так само як у соцмережах. Це дозволяє збільшити залучення користувачів. Їм подобається дизайн цих сайтів, він здається звичним, тому з’являється більше шансів, що людина починає залишати коментарі на сайті.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Що входить до обов’язків SMO-фахівця?

Головний обов’язок SMO-фахівця – це збільшення трафіку на сайті шляхом соціальних мереж. Також він повинен подбати про те, щоб утримати користувачів на порталі за допомогою цікавого та оригінального контенту.

Які завдання вирішує фахівець по Social media optimization?

  • Самостійно створює унікальний матеріал або підбирає виконавців, які будуть писати тексти. Розміщує контент у соцмережах. Формат публікацій може бути різним: аудіо, картинки, тексти, відеоролики та так далі. Головне завдання – це виділитися на тлі конкурентів, а також зробити товар чи торгову марку більш відомою.
  • Аналізує показники залучення трафіку із мереж. Наприклад, за допомогою Яндекс.Метрики або Google Analytics. Також стежить за залученням користувачів. Для покращення перерахованих показників фахівець вигадує бонуси та винагороди для найактивніших учасників. Це називається програмою лояльності, яка стимулює користувачів більше часу проводити на сайті та частіше писати коментарі.
  • Працює разом з дизайнерами та маркетологами для того, щоб просунути ресурс. Слідкує за тим, щоб клієнтам було легше взаємодіяти з сайтом. Наприклад, за допомогою додавання кнопки «поділитися» під публікаціями, покращення дизайну коментарів, роботи над юзабіліті.

Social media optimization фахівець потрібен багатьом компаніям та інтернет-магазинам, тому що кожен бренд прагне вплинути на просування свого сайту. Будь-який бізнес — малий, середній та великий – потребує збільшення трафіку через соцмережі. На цей час соціальна оптимізація є одним з ефективних способів розкручування, який не можна оминати стороною.

Хороший спеціаліст повинен мати певні навички, зокрема, знати всі особливості взаємодії з каналами, спільнотами та громадськими сторінками. Він повинен створювати цікавий та релевантний матеріал, розбиратися у маркетингу та рекламі. Також важливо, щоб він умів ефективно вибудувати процес комунікації, адже від цього залежить ефективність просування.

SMO, SEO, SMM: у чому різниця

Існує явна відмінність між Social media optimization та SEO. У першому випадку трафік залучається із соціальних мереж, а в другому – з пошукових систем Google, Яндекс. Отже, метод оптимізації сайту для цього буде різним. У випадку із SEO потрібно підлаштуватися і під робота, і під людей.

SMM зовсім не є оптимізацією. Це реклама ресурсу, послуги чи конкретного товару у різний спосіб. Наприклад, публікація вірусної та нативної реклами, налаштування націлювання. Social media optimization фахівець не займається подібним просуванням, тому що його основне завдання – оптимізувати сайт для того, щоб залучити користувачів із соцмереж, а не займатися прямою рекламою. Тому терміни SMO, SEO та SMM мають чимало принципових відмінностей.

Плюси SMO

Існує кілька переваг даного способу збільшення трафіку:

  • Можна надати користувачам можливість поділитися записом або додати коментар. Якщо вони будуть розміщувати посилання на публікацію у власних спільнотах та особистих облікових записах, вдасться збільшити залучення лояльної аудиторії без реклами.
  • З соцмережі приходить найбільш лояльні та «розігріті» користувачі – в порівнянні з відвідувачами з пошукових систем.
  • Є інструменти для розкручування сайту Social media optimization, завдяки яким залучені учасники швидко розповсюджують відомості через соціальні мережі.
  • Люди впевнені, що на сайті знайдуть потрібну інформацію. Даний вид просування має на увазі залучення через корисний для користувача контент, саме це дозволяє отримати лояльну аудиторію.

Для успішного Social media optimization потрібно дотримуватися певних принципів. Потрібно урізноманітнити контент та використовувати різні формати подачі матеріалів. Потрібно додати онлайн-форму, щоб люди змогли оперативно оформити передплату на email розсилку або отримати інформацію, що їх цікавить. Слід прибирати або відправляти в архів непотрібний або застарілий контент, щоб він не засмічував сайт. Також слід обов’язково оптимізувати інтерфейс і в зручних місцях розташувати важливі кнопки: підписатися на обліковий запис, поділитися записом, залишити коментар.

Невіддільним атрибутом якісного Social media optimization є візуальне оформлення контенту. Заголовки, шрифти, ілюстрації, логіка архітектури сайту – все це має тішити око користувача та бути зручним для пошуку інформації.

Плюси SMO

Основні помилки SMO

Якщо розкрутка йде не так добре, як хотілося б, то фахівець робить щось не так.

1. У контенті може бути надто багато реклами.

2. Просування заважає однотипний контент та розбіжність тематики групи в соцмережі та напрямком бізнесу.

3. Можливо, представник бренду погано взаємодіє з відвідувачами та ігнорує їхні питання.

4. Неправильний вибір цільової аудиторії – також є серйозною поширеною помилкою Social media optimization.

При правильному підході Social media optimization дасть очікуваний результат. Вдасться залучити нових відвідувачів та утримати їх на сайті. Тому не варто упускати даний метод просування з поля зору, а використовувати його разом з іншими способами оптимізації.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин