SEO

SEO
SEO (Search Engine Optimization) – сукупність робіт з розвитку сайту, зміни його оточення, аналізу поведінки користувачів, спрямована на покращення вже існуючих позицій за цільовими запитами (в Яндексі, Google, Mail.ru та інших пошукових системах), а також отримання хороших позицій ( в ТОП-10) за новими запитами, що цікавлять. Від загальної кількості і популярності запитів безпосередньо залежить відвідуваність сайту з пошуку і, отже, його «розкрученість». Сукупність запитів, за якими здійснюється просування, має назву семантичного ядра сайту.

Завдання SEO просування – щоб сайт, що просувається, знаходився якомога вище в пошуковій видачі за необхідними пошуковими запитами. Сукупність таких пошукових запитів називають семантичним ядром сайту або семантикою.

Який результат дає SEO просування сайту

Актуальний цільовий трафік на сайт

Користувачі забивають пошукові запити. Якщо сайт буде виводитися в ТОП видачі пошукових систем, то користувачі переходитимуть на цей сайт. Вони можуть знаходитися в пошуку товару або послуги прямо зараз, бути максимально зацікавленими в покупці, а можуть уважно вивчати інформацію, перебуваючи на початку вирви залучення клієнтів.

Транзакції та продажі

Якщо сайт зручний, асортимент товарів різноманітний, ціни адекватні, замовлення зробити легко і швидко, то трафік буде конвертуватися в онлайн-продажу або заявки на вашому сайті.

Повторні продажі та лояльних клієнтів

При якісній оптимізації та добре продуманій структурі сайту, зручній картці товару чи послуги, користувач запам’ятовує сайт та може повертатися назад вже за брендовими запитами. Якщо користувач після покупки залишився задоволений товаром та сервісом, цей інтерес обов’язково потрібно підтримувати і розвивати. Наприклад, вибудовувати комунікацію з кожним клієнтом за допомогою CRM-маркетингу . Клієнти цінують персоналізований контент, який отримують у потрібний час у зручному місці. І обов’язково повертаються, щоб зробити замовлення знову.

Переваги та недоліки SEO просування сайтів

Пошукова оптимізація сайту дає трафік на сайт із пошукових систем. Такий трафік називають пошуковим чи органічним. Цей канал трафіку, як і будь-який інший, має низку переваг та недоліків. Розглянемо найважливіші:

Плюси SEO:

Не треба платити за переходи. І справді, пошукові системи не стягують плату за кліки в органічній видачі, тому вам не потрібно платити за користувачів, які прийшли з пошуку. На відміну від контекстної реклами, де кожен клік на оголошення коштуватиме вам гроші. Але не все так просто. У пошукове просування сайту – залучаючи агенцію чи штатного співробітника – все одно потрібно вкладати гроші. Розуміючи, що одержуваний трафік з органічного пошуку в рази дешевший за трафік з контекстної реклами. Плюс при оптимізації сайту робота йде над покращенням всього проекту – доопрацьовується структура, посадкові сторінки, контент-маркетинг. І замовник отримує і цільовий трафік, і покращення сайту, на відміну від інших видів реклами.

Гарячий трафік. Користувачі самі шукають товар або послугу і для цього забивають запити в пошуку. Важливо, що вони шукають це як реального часу. Тому органічний трафік – один із найякісніших та недорогих каналів залучення трафіку.

Гнучкий вибір запитів. Ви самостійно визначаєте список запитів, який хочете просувати у пошуку. При цьому можна працювати з досить широким списком запитів, обробляючи попит на кожному етапі вирви залучення клієнтів – побудова знання про бренд, охоплення «гарячого» попиту, прийняття рішення про покупку, робота з клієнтською базою. З іншого боку, можна сконцентруватися на просуванні найбільш маржинальних товарів або запитів, які надають найбільше клієнтів у вашій тематиці. Такі запити можна переглянути у веб-майстрі Яндекса.

Поліпшується технічний стан сайту. Щоб сайт високо ранжувався, він має відповідати певним стандартам пошукових систем. Працюючи над пошуковим просуванням, можна домогтися, щоб сайт швидко завантажувався з будь-якого пристрою, знизити кількість помилок, які заважають покупкам. Трохи пізніше поговоримо про фактори seo просування сайту.

Поліпшується юзабіліті сайту. Пошукові алгоритми адаптуються і дедалі більше враховують при ранжуванні зручність користування сайтом. Простіше кажучи, користувачам має бути зручно фільтрувати, вибирати та замовляти будь-який товар чи послугу. Пошуковики це високо цінують.

Мінуси SEO:

Результат проявляється не одразу. Після оптимізації сайту пошукачам потрібен час, щоб його проіндексувати. Пошукові запити з часом починають ранжуватися вище і вище, поки не дійдуть до ТОП-10 позицій. Цей часовий інтервал завжди різний – у середньому від 2 до 6 місяців.

Витрати на доопрацювання сайту. Поліпшення сайту складається з двох основних частин – це розробка плану змін та реалізація цих змін. Розробка плану – завдання SEO-підрядника, реалізація – робота команди з розробки вашого сайту. І те, й інше потребує ресурсів – тимчасових та фінансових. З іншого боку, крім трафіку чи потрібних позицій у ТОП-10 ви отримуєте покращення всього сайту. Це сприятливо позначається на конверсії – вона зростає і дозволяє отримувати більше звернень із будь-яких джерел трафіку.

Обмежена актуальність пошуку. Кількість запитів у вашій тематиці може бути невеликою – це легко оцінити за допомогою сервісу Вордстат від Яндекса . І тут вкладатися у повноцінне пошукове просування може бути недоцільно. Набагато правильніше впорядкувати сайт і підтримувати його.

Види тарифікації SEO просування сайту

за позиціями

Заздалегідь визначається список пошукових запитів, які необхідно просунути до ТОП-10 пошукових систем. Як правило, оплата бонусу в цьому випадку відбувається лише за фактом виведення запиту до ТОП-10.

По трафіку

Виходячи з аналізу сайту та його тематики, створюється релевантне семантичне ядро. Завдання SEO-підрядника у цьому випадку – збільшити цільовий трафік на сайт. Розрахунок оплати та трафіку відбувається на початок робіт і прописується в комерційному реченні.

За цільовими діями

Оплата бонусу відбувається лише у тому випадку, якщо з органічного трафіку відбулася потрібна цільова дія. Наприклад, натискання на кошик. Добре працює, якщо на вашому сайті якісно налаштована веб-аналітика, ви маєте статистику на кожному етапі покупки на сайті.

Фактори ранжирування SEO просування сайту

Розкрутка сайтів сьогодні – не просто робота з кодом чи оптимізація сайту для пошукових систем. З її допомогою можна проводити безліч факторів (навігація і структура, контент, комерційні фактори, юзабіліті), пов’язаних один з одним і впливають на конверсійність трафіку. Це синергія користувальницького досвіду, бізнесу та вимог пошукових систем.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Навігація та структура

Те, як користувачі пересуваються на вашому сайті, дає пошуковим системам сигнали: подобається він користувачам чи ні. Ці сигнали відносяться до поведінкових факторів ранжирування і впливають не тільки на позиції вашого сайту, але і на цільові дії користувачів.

Ми працюємо над покращенням наступних характеристик:

  • Чи зручна навігація по сайту?
  • Чи розуміють пошукові роботи структуру сайту?
  • Чи індексуються ваші URL-адреси?
  • Чи всі цільові сторінки є на вашому сайті?
  • Чи враховані всі технічні параметри та чи правильно розподілена внутрішня вага посилань?

Контент

Контент – це те, що користувач бачить на сторінках вашого сайту: зміст, асортимент, тексти, візуальне оформлення, зображення, характеристики, відгуки тощо. Саме контент повинен створювати ефект “присутності” користувача у вашому магазині, центрі, офісі. І сьогодні саме якість вашого контенту є вирішальним фактором покупки. Що ми робитимемо разом з вами, щоб контент сайту був кращим:

  • Аналізувати комерційні фактори та шукати конкурентні переваги
  • Дослідити зручність вашого контенту для користувачів (юзабіліті), його відображення на різних пристроях
  • Готувати текстові описи, що продають, атрибути, інформаційні блоки
  • Рекомендувати блоки крос-продажів та інші комерційні функціонали
  • Перевіряти чи бачать роботи пошукових систем важливий контент

Зовнішні чинники

Чи треба нагадувати, що покупка посилань – це табу! Сьогодні потрібно не тільки дбати про якість вашої маси посилань, але про те, щоб ваша репутація в інтернеті та соціальні сигнали мали позитивну тональність. Для цього разом з вами ми подбаємо про те, щоб:

  • Вас обговорювали на форумах, ділилися посиланнями та рекомендували (крауд-маркетинг), тим самим нарощували обсяг та якість вашого посилального профілю
  • Сервіси пошукових систем знали вас з кращого боку та надавали вам високі оцінки. Це підвищує довіру аудиторії
  • Щоб користувачі були мотивовані писати хороші відгуки на вашому та інших сайтах

Технічна та внутрішня оптимізація

Технічна та внутрішня оптимізація – фактори, які раніше були ключовими для просування у пошукових системах. Сьогодні вони є превентивними та не гарантують високих результатів без покращення контенту, структури та зовнішніх факторів. Важливо розуміти, що упустивши щось важливе з технічної частини, можна не тільки не досягти потенційних результатів, а й втратити наявні. Саме тому ми будемо:

  • Перевіряти десктопну та мобільну версію сайту на відповідність вимогам пошукових систем та стандартам W3C (World Wide Web Consortium)
  • Проводити автоматичну діагностику в режимі онлайн, щоб вчасно дізнатися про проблему і оперативно усунути її
  • Слідкувати за безпекою сайту та даних ваших користувачів
  • Перебувати в курсі всіх трендів пошукових систем і рекомендувати вам нові доопрацювання раніше, ніж їх реалізують ваші конкуренти

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин