SEO – це оптимізація сайту під пошукові системи. Простими словами, пошукові системи мають свої вимоги до сайтів: ті сайти, які відповідають цим вимогам, вони показують на перших рядках у видачі, а ті, які не відповідають — наприкінці видачі. У SEO входить ціла сукупність робіт щодо покращення сайту. А завдання цих робіт — зробити так, щоб сайт подобався пошукачам і люди частіше бачили його в топі пошукової видачі.
SEO-спеціаліст (або просто «сеошник») вирішує завдання просування та збільшення відвідуваності сайту, тобто займається його пошуковою оптимізацією, або Search Engine Optimization – SEO. Хороший SEO-спеціаліст має розбиратися і в інтернет-маркетингу.
Основне завдання сеошника – налаштування сайту під вимоги топових пошукових систем (в Україні це Google). Це потрібно робити з мінімальними витратами часу та коштів, намагаючись не лише вивести сайт на високі позиції пошукової видачі (перша сторінка, в ідеалі – топ-3), а й підтримувати його лідерство.
До завдань SEO-спеціаліста входить:
Робота над зовнішніми чинниками передбачає, зокрема, і придбання посилань із соціальних мереж, блогів, інших сайтів. З посиланнями треба працювати дуже тонко і грамотно, створюючи видимість того, ніби посилання розміщене безкоштовно через велику популярність і корисність сайту. Після появи алгоритмів Panda (Google) та Мінусинськ (Яндекс) закупівля посилань стала досить небезпечним методом просування. Але досі кількість природних посилань ззовні має величезний вплив на ранжування сайтів у пошуковій видачі. Багато сеошників повністю відмовилися від закупівлі посилань, частина фахівців не приділяє належної уваги нарощуванню маси сайту. Більш відповідальний SEO-спеціаліст робить так, щоб сайт справді був цікавим та корисним для відвідувачів і вони ділилися з іншими посиланнями на нього (це і є природні посилання).
Є білі та чорні методи SEO-оптимізації. Описані вище методи – білі, тобто легальні (крім закупівлі посилань, це сірий метод – напівлегальний, не схвалений пошуковими системами, якщо розкриється правда). До чорних належать способи обману пошукових систем:
Способи чорної оптимізації краще не використовувати, оскільки пошукові системи їх досить швидко розпізнають і накладають санкції на сайт (знижують у видачі, лазять на якийсь час, назавжди, обмежують покази тощо).
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Якщо вас цікавить робота SEO спеціаліста, вам потрібно розуміти, як працюють пошукові роботи і за яким принципом сайти вишиковуються до списку у видачі.
На це впливає рівень внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту. Саме над цим працюють спеціалісти. Для того, щоб ресурс добре ранжувався, SEO-спеціаліст упорядковує внутрішню структуру, файли, наповнюють сторінки ключовими словами, а також працюють над цитованістю бренду та його згадками.
Таким чином, пошукові роботи бачать, що сайт відповідає критеріям і піднімають його вище за інші, навіть при обліку однакових ключових слів.
SEO оптимізація – процес тривалий, потребує старанної роботи та постійної аналітики.
Крім того, вам потрібно знати:
Плюси:
Мінуси:
Можна вибрати один із п’яти способів почати будувати кар’єру:
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті фейсбук.