SEO-спеціаліст

SEO-спеціаліст
SEO-спеціаліст – це людина, яка працює над просуванням сайтів. Наприклад, його робота може бути націлена на влучення сайту в топ видачі в пошукових системах, на залучення трафіку або зростання вхідних заявок. Ще таку людину називають фахівець із SEO-просування сайтів, SEOшник, сеошник та фахівець із SEO.

SEO – це оптимізація сайту під пошукові системи. Простими словами, пошукові системи мають свої вимоги до сайтів: ті сайти, які відповідають цим вимогам, вони показують на перших рядках у видачі, а ті, які не відповідають — наприкінці видачі. У SEO входить ціла сукупність робіт щодо покращення сайту. А завдання цих робіт — зробити так, щоб сайт подобався пошукачам і люди частіше бачили його в топі пошукової видачі.

Що робить SEO-спеціаліст

SEO-спеціаліст (або просто «сеошник») вирішує завдання просування та збільшення відвідуваності сайту, тобто займається його пошуковою оптимізацією, або Search Engine Optimization – SEO. Хороший SEO-спеціаліст має розбиратися і в інтернет-маркетингу.

Основне завдання сеошника – налаштування сайту під вимоги топових пошукових систем (в Україні це Google). Це потрібно робити з мінімальними витратами часу та коштів, намагаючись не лише вивести сайт на високі позиції пошукової видачі (перша сторінка, в ідеалі – топ-3), а й підтримувати його лідерство.

До завдань SEO-спеціаліста входить:

  1. SEO-аудит сайту . Це комплексний аналіз роботи сайту: пошук помилок, проблем із юзабіліті та структурою сайту, фільтрів пошукових систем, а також аналіз контенту. Такий аудит допомагає зрозуміти, що потрібно змінити, щоб сайт займав вищі позиції в пошуковій видачі.
  2. Внутрішня оптимізація сайту . Це копітка робота над зміною коду та вмісту сторінок сайту так, щоб вони відповідали вимогам пошукових систем. У ході роботи SEO-спеціаліст усуває технічні помилки та покращує ресурс: видаляє дублі сторінок, налаштовує редирект, робить мікророзмітку тощо.
  3. Зовнішня оптимізація сайту . Це пошук інших сайтів, на яких можна розмістити посилання на ресурс, що просувається. Чим більше сторінок посилаються на сайт, тим краще його репутація в пошуковій системі, а значить — вище позиції у видачі. Така робота ще називається нарощуванням зовнішньої маси посилань сайту.
  4. Збір семантичного ядра . Це створення списку ключових фраз, які користувачі вбивають у пошукову систему, коли бачать ваш сайт у видачі. Завдяки якісно зібраній семантиці, можна привести на сторінку більше цільових користувачів, які зацікавляться інформацією на сайті.
  5. Підготовка ТЗ копірайтеру з доопрацювання текстового контенту та метатегів. Іноді до тіла тексту, title і description потрібно додати ключові слова.
  6. Постановка ТЗ дизайнеру або розробнику , якщо юзабіліті-тестування показало, що потрібно змінити якісь графічні елементи на сайті: наприклад, розташування та кольори кнопок, меню або розділу з лід-формою.

Робота над зовнішніми чинниками передбачає, зокрема, і придбання посилань із соціальних мереж, блогів, інших сайтів. З посиланнями треба працювати дуже тонко і грамотно, створюючи видимість того, ніби посилання розміщене безкоштовно через велику популярність і корисність сайту. Після появи алгоритмів Panda (Google) та Мінусинськ (Яндекс) закупівля посилань стала досить небезпечним методом просування. Але досі кількість природних посилань ззовні має величезний вплив на ранжування сайтів у пошуковій видачі. Багато сеошників повністю відмовилися від закупівлі посилань, частина фахівців не приділяє належної уваги нарощуванню маси сайту. Більш відповідальний SEO-спеціаліст робить так, щоб сайт справді був цікавим та корисним для відвідувачів і вони ділилися з іншими посиланнями на нього (це і є природні посилання).

SEO-спеціаліст повинен вміти органічно поєднувати всі способи оптимізації. Успішному просуванню сайту сприяє саме комплекс заходів, а не окремі методи.

Є білі та чорні методи SEO-оптимізації. Описані вище методи – білі, тобто легальні (крім закупівлі посилань, це сірий метод – напівлегальний, не схвалений пошуковими системами, якщо розкриється правда). До чорних належать способи обману пошукових систем:

  • підміна контенту, так званий клоакінг, коли відвідувачам сайту видно одне, а пошуковій роботі – інше;
  • невидимий текст – не помітний відвідувачеві, але помітний пошукачам: наприклад, якщо текст і тло збігаються за кольором. В цьому випадку відвідувач його не бачить, а робот легко сканує, тому що текст відображається у коді;
  • посилання спам (автоматичні посилання на сайт з інших ресурсів з використанням різних програм).

Способи чорної оптимізації краще не використовувати, оскільки пошукові системи їх досить швидко розпізнають і накладають санкції на сайт (знижують у видачі, лазять на якийсь час, назавжди, обмежують покази тощо).

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Що потрібно знати seo-спеціаліст початківець?

Якщо вас цікавить робота SEO спеціаліста, вам потрібно розуміти, як працюють пошукові роботи і за яким принципом сайти вишиковуються до списку у видачі.

На це впливає рівень внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту. Саме над цим працюють спеціалісти. Для того, щоб ресурс добре ранжувався, SEO-спеціаліст упорядковує внутрішню структуру, файли, наповнюють сторінки ключовими словами, а також працюють над цитованістю бренду та його згадками.

Таким чином, пошукові роботи бачать, що сайт відповідає критеріям і піднімають його вище за інші, навіть при обліку однакових ключових слів.

SEO оптимізація – процес тривалий, потребує старанної роботи та постійної аналітики.

Крім того, вам потрібно знати:

  • алгоритми роботи пошукових систем;
  • Основи інтернет-маркетингу та Реклами
  • Основи копірайтингу

Плюси та мінуси професії

Плюси:

  • Потрібна професія.
  • Легкий вхід у професію, не потрібна вища освіта.
  • У великих компаніях та професіоналів високого рівня хороша оплата праці.
  • Творча робота.
  • Як правило, дистанційна зайнятість із вільним графіком.

Мінуси:

  • Іноді рутинна робота, багато дій доведено до автоматизму.
  • Велика конкуренція на ринку SEO послуг, демпінг.
  • Необхідність завжди бути в курсі всіх SEO новин.
  • Колосальна відповідальність за сайт клієнта.
  • Сидячая работа.
  • Для хорошого результату потрібно повне занурення у роботу.
  • Робота на фрілансі вимагає великої сили волі, постійної боротьби із прокрастинацією.

Де вчитися на SEO-спеціаліста

Можна вибрати один із п’яти способів почати будувати кар’єру:

  1. Отримати профільну освіту . Тут можна піти декількома шляхами: знайти спеціальності, де вчать працювати з цифрами та аналізувати дані (математичні факультети чи програмування), або здобути класичну маркетингову освіту. Обидва шляхи дозволять вам отримати базові знання, які стануть у нагоді в кар’єрі SEO-фахівця.
  2. Вчитися самому на безкоштовних матеріалах : статтях, вебінарах, постах експертів. Цей спосіб хороший для занурення в digital: він допомагає зрозуміти, що і як тут влаштовано. Але треба бути уважним та довіряти інформації лише з перевірених джерел: профільних медіа, довідок, блогів визнаних на ринку експертів.
  3. Пропустити етап навчання і одразу піти працювати . Оптимально – в агентство з SEO-відділом, де працює більше двох осіб: тоді у вас буде свій наставник, який вас усьому навчить. Без досвіду, швидше за все, вам доведеться спочатку попрацювати стажером, а потім джуном. Так ви розвиватиметеся на реальних завданнях у команді та навчатиметеся на своїх помилках, а не на чужих.
  4. Перепрофілюватися з маркетолога на спеціаліста з SEO. Це суміжні області, які ви швидко розберетеся.
  5. Пройти курс з SEO , бажано такий, де передбачені практичні відпрацювання, а не лише лекції. Головне – уважно читати програму, щоб оцінити, які саме навички ви отримаєте після закінчення курсу.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті фейсбук.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин