Розумна кампанія КММ Google

Розумна кампанія КММ
Розумна кампанія КММ — це реклама в медійній мережі Google, для якої доступні інтелектуальні стратегії «Цільова ціна за конверсію», «Максимум конверсій» та «Цільова рентабельність інвестицій в рекламу». Щоб реклама працювала, має бути настроєне відстеження конверсій.

Чому розумна кампанія КММ

Це означає, що від рекламодавця вимагається менше участі. ІІ-алгоритми Google Ads роблять багато такої роботи, яку раніше виконувала людина.

Розумна кампанія КММ – це зручне та ефективне рішення, яке дозволяє враховувати безліч факторів у процесі керування медійною рекламою. Водночас це найпростіший спосіб знайти нових клієнтів та збільшити кількість конверсій. Розумна кампанія КММ використовується, щоб показувати оголошення практично будь-яких форматів у медійній мережі та звертатися до користувачів на різних етапах послідовності конверсії – від просто зацікавлених до тих, хто вже готовий зробити покупку.

Тепер рекламодавцю не обов’язково налаштовувати націлення, розраховувати ставки та створювати оголошення, тому що ці операції в розумних кампаніях автоматизовані.

 • Автоматичне призначення ставок. Ставки призначаються для кожного аукціону з урахуванням цільової ціни за конверсію та ймовірності здійснення конверсії. Такий підхід дозволяє досягти найкращих результатів.
 • Автоматичний таргетинг. Оптимізація націлювання відбувається в процесі проведення кампанії, тобто з часом оголошення починають частіше показуватись там, де вони найефективніші. Якщо можливо, в розумних кампаніях у медійній мережі використовується динамічне залучення клієнтів, при якому елементи фіда зіставляються з готовністю користувачів до конверсії.
 • Автоматичне створення оголошень. Вам потрібно просто завантажити об’єкти (заголовки, описи, зображення та логотипи), з яких будуть складатись оголошення, сумісні практично з усіма місцями розміщення в медійній мережі.

Призначення ставок

Рекламодавець задає лише головні орієнтири для системи – бюджет, цільову ціну за конверсії (у разі відповідної стратегії) або цільову ROAS (при стратегії з цільовою рентабельністю).

Система сама розраховує ставки для кожного аукціону, щоб досягти поставленої мети.

Налаштування таргетингу

Рекламодавець задає геотаргетинг та теми ключових слів. Також він може вимкнути:

 • категорії сайтів;
 • теми;
 • ключові слова;
 • площадки рекламних показів (на рівні облікового запису).

У межах цих налаштувань рекламодавець може скоригувати кампанії, отримавши дані у звітах ефективності.

Система сама оптимізуватиме рекламу і частіше показуватиме оголошення там, де вони виявляться найбільш ефективними, тим користувачам, які з більшою ймовірністю стануть клієнтами. Наприклад, система може виявити зв’язок із темами ключових слів, які рекламодавець не додавав до кампанії, та показувати оголошення відповідним аудиторіям.

❌ Не можна настроїти таргетинг на аудиторію або список користувачів.

✔️ Доступно динамічне залучення клієнтів, якщо до кампанії додано фід товарів. Користувачам, які не знайомі з пропозиціями рекламодавця, система показує найбільш популярні товари.

Створення оголошень

Рекламодавець лише завантажує об’єкти: заголовки, описи, логотипи, зображення.

Система сама складає їх оголошення тих розмірів, які підходять під місця розміщення. Також вона може задати рекламі оформлення, яке відповідає оформленню на сайті. Алгоритм стежить за ефективністю поєднань різних елементів і, проаналізувавши, найчастіше показує найбільш результативні.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Розумна кампанія КММ – як запустити?

Розумна кампанія КММ зазвичай запускається тільки після налаштування конверсій. Як це зробити – детальная інформація у  довідці Google Ads. Також потрібно спланувати рекламний бюджет та розрахувати цільові ціни за конверсію чи цільову рентабельність інвестицій у рекламу (за відповідних стратегій).

Щоб створити кампанію, увійдіть до Google Ads і натисніть «Нова кампанія». Виберіть ціль “Продажі”, “Потенційні клієнти” або “Трафік сайту”. Натисніть “Продовжити”.

Відобразяться цілі конверсій, задані в обліковому записі за замовчуванням. На цьому етапі можна додати нові цілі. Натисніть “Продовжити”. Виберіть «КММ» серед типів кампанії. Натисніть “Продовжити”. Виберіть «Розумну кампанію в медійній мережі», введіть URL-адресу цільової сторінки, введіть назву та натисніть «Продовжити». Налаштуйте географію аудиторії, якою ви показуватимете рекламу, та її мови.

У блоці «Місце розташування» ви можете вказати не тільки країну, але й вужчу локацію або кілька місць. Для цього виберіть “Вказати інше місце”.

Щоб відкрити картку та наочно настроїти геотаргетинг, натисніть «Розширений пошук». З увімкненим чекбоксом «Місце розташування» доступний текстовий пошук населених пунктів та інших локацій. Перемикаючись на «Радіус», можна задати точку на карті та розмір області навколо неї.

Далі слідує блок «Ставки». Щоб самостійно встановити стратегію, натисніть посилання внизу блоку. Виберіть одну з трьох інтелектуальних стратегій та встановіть середній денний бюджет. Google Ads розрахує із цієї суми місячний бюджет і не порушить ліміт, навіть якщо в окремі дні буде перевищено середній денний. Для стратегії “Цільова ціна за конверсію” та “Цільова рентабельність інвестицій в рекламу” потрібно задати цільові показники.

У розділі “Ставки” також можна вибрати, за що платити: кліки або покази у видимій області екрана.

Вкажіть фід даних (якщо він є) для створення динамічних оголошень, в додаткових налаштуваннях поставте дати проведення кампанії, позначте, чи включати конверсії за кліками/показами в стовпці, і настройте виключений контент. У виключеному контенті можна вибрати, поряд із змістом якогось роду або вікового рейтингу ви не хочете показувати рекламу. Введіть назву групи об’яв.

Нижче потрібно додати об’єкти, з яких система сама складатиме оголошення. Приклади таких оголошень ви побачите праворуч на прев’ю, над ним показник якості оголошення.

Можна додати:

 • назва компанії (до 25 символів);
 • заголовки (до п’яти, кожний до 30 символів);
 • опис (до п’яти, кожне до 30 символів);
 • довгий заголовок (до 90 символів);
 • зображення (до 15, потрібно мінімум одне квадратне та одне горизонтальне);
 • логотипи (до п’яти);
 • відео (Google Ads рекомендує 30-секундні ролики, вертикальні та горизонтальні).

Якщо розгорнути меню з додатковими форматами, можна вимкнути:

 • поліпшення об’єктів (при включеному чекбоксі система, наприклад, використовуватиме розумне кадрування зображень і накладатиме текст на картинки);
 • автоматично створені відео (Google Ads у жодному разі не створюватиме їх, якщо ви завантажите власні);
 • нативні формати (при включеному чекбоксі Google Ads змінюватиме оформлення оголошення під оформлення сторінки, на якій розміщується реклама).

Розумна кампанія КММ – переваги

Ви можете створити високоефективну кампанію лише за кілька хвилин. Завантажте елементи оголошень (заголовки, зображення, логотипи тощо), а ми знайдемо для вас максимум клієнтів у рамках заданої ціни за конверсію та встановленого бюджету.

Розумні значить складні. Розумна кампанія КММ оптимізується в автоматичному режимі протягом кількох днів. Система самостійно підбирає найефективніші поєднання об’яв. Це допоможе вам зрозуміти, які заголовки, описи, зображення та логотипи забезпечують найкращі результати.

Залучайте найцінніших клієнтів. Вкажіть бажану ціну і показуйте рекламу саме тим користувачам, які з високою ймовірністю зроблять конверсію. Для цього розумна кампанія КММ має автоматичне призначення ставок та автоматичний націлення (у тому числі для ремаркетингу). А динамічне залучення клієнтів дозволить зіставляти дані з фіду товарів чи послуг з інформацією із профілів користувачів.

Розумна кампанія КММ – коли використовувати

Ми рекомендуємо використовувати розумні кампанії в медійній мережі в наступних випадках:

 • Ви хочете залучити більше клієнтів, ніж це можливо в кампаніях націлюванням, що налаштовується вручну.
 • Ви використовуєте функцію відстеження конверсій та відповідаєте вимогам щодо конверсій.
 • Ви показуєте рекламу в контекстно-медійній мережі тільки для ремаркетингу, але також хочете звертатися до потенційних клієнтів на ранніх етапах купівлі.
 • Ви тільки починаєте розміщувати рекламу в КМС та хочете швидко створити ефективну кампанію.

Розумна кампанія КММ – переваги

 • Простота створення кампанії.
 • Зручний інтерфейс управління рекламою.
 • Вдосконалений спосіб відстеження ефективності.

Що вам буде недоступно:

 • Стратегії із призначенням ставок вручну.
 • Такі параметри, як метод показу та тип пристроїв.
 • Кампанії лише для комп’ютерів та мобільних пристроїв.
 • Налаштування націлювання вручну.
 • Створення об’яв вручну.
 • Можливість змінити розумну кампанію на медійну кампанію іншого типу.

Як працює автоматичне призначення ставок

У розумних кампаніях у контекстно-медійній мережі для збільшення кількості конверсій використовуються стратегії “Цільова ціна за конверсію”, “Максимум конверсій” або “Цільова рентабельність інвестицій у рекламу”. Система підвищує ставки, якщо дані щодо ефективності показують високу ймовірність конверсії, і знижує їх інакше. Оптимізація кампанії починається після закінчення періоду навчання. Він закінчується приблизно за два тижні або коли в кампанії буде близько 50 конверсій.

Плата за конверсії

Деякі рекламодавці мають можливість платити за конверсії, а не за кліки, якщо розумна кампанія КММ налаштована з стратегією цільова ціна за конверсію. Під час налаштування кампанії знайдіть у розділі “Ставки” заголовок “Сплатити” і виберіть у розкривному меню “Конверсії”.

Як працює автоматичний таргетинг

Розумна кампанія КММ дозволяє максимально розширити охоплення потенційних клієнтів. Ставки у яких призначаються з урахуванням даних щодо ефективності, а оптимізація спрямовано збільшення кількості конверсій. У кампаніях цього типу використовуються одночасно два методи автоматичного націлення: ремаркетинг для користувачів, які раніше відвідували ваш сайт, і націлення на користувачів, що знаходяться в середині послідовності конверсії, тобто на більш ранніх етапах циклу покупки.

Допустимо, ви продаєте газовану воду. Ви навряд чи налаштуєте націлення на ключову фразу “товари для офісу”. Однак якщо алгоритм розумних кампаній виявить тісний зв’язок цього терміну з продажем газованої води, то він відповідним чином змінить налаштування націлювання, і ваша реклама буде відображатися за цим запитом. Це лише один приклад. Використовуючи технології машинного навчання та дані браузера, розумні кампанії можуть знаходити безліч таких слів, а також враховувати інші сигнали, про які ви не підозрювали.

Якщо у вас є інші кампанії з ремаркетингом, розумна кампанія КММ не буде конкурувати з ними, якщо ви не об’єднаєте їх. Показуючи рекламу з різних кампаній однієї аудиторії, система завжди вибирає найбільше релевантне оголошення.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин