PPC

PPC - що це таке? Топ-5 фактів. | Ads-Tips.com
Розуміння моделі РРС – що це таке і як з нею правильно працювати, є одним із ключових у сучасному інтернет-маркетингу. Сам термін PPC – Pay per click, прийшов до нас з англійської мови та в перекладі означає «плата за клік». За цієї моделі трансляції рекламного оголошення власник бізнесу платить не за той факт, що його реклама буде показана відвідувачам певного сайту або користувачам пошукової системи, а за кількість кліків з реклами та переходів на цільовий сайт.

Модель PPC набагато вигідніша для рекламодавця, ніж відома СРМ, при якій власник бізнесу платить виключно за кількість показів реклами, без урахування того, наскільки ці покази були результативними. Отже, з використанням СРМ-модели частина рекламного бюджету йде на «пустушки» – трансляцію показів для нецільової аудиторії. Відсоток таких «пустушок» досить високий: від 25%, хоча в цій галузі багато залежить від конкретної ніші. Так, модель СРМ найкраще підходить, якщо метою рекламної кампанії є підвищення впізнаваності бренду.

Вибравши PPC, рекламодавець може бути впевненим, що платить лише за тих користувачів, які відвідали його сайт. Однак для того, щоб реалізувати весь потенціал, закладений у цій моделі оплати, необхідно добре знати свою цільову аудиторію, вміти працювати на різних рекламних майданчиках, вчасно реагувати на зміни стратегії конкурентів, бути готовим постійно змінювати та вдосконалювати рекламні налаштування кампанії.

PPC img1

Область застосування PPC

Оплата за клік за визначенням можлива лише там, де відвідувач може зробити клік та перейти на сайт. Отже, визначення РРС застосовується лише в галузі інтернет-маркетингу. За допомогою цього інструменту можна працювати з будь-яким форматом рекламних оголошень: контекстна реклама, банери, текстові блоки та так далі. Ця модель використовується на різних майданчиках: у найбільших пошукових системах, таких як Google та Яндекс, тизерних мережах, партнерських сайтах, соціальних мережах.

Грамотне використання PPC допомагає маркетологу сформувати вершину вирви продажів — тобто трафік. Той факт, що користувач натиснув на оголошення, говорить про його зацікавленість даним продуктом. На сайт приходять потенційні клієнти, яких вже набагато простіше підштовхнути до цільової дії – заповнення форми зворотного зв’язку, заявки на зворотний дзвінок або покупки.

Кількість рекламних показів на добу — залежно від конкретної ніші — може досягати необмеженої кількості разів, чим ставка оголошення вища і чим вона якісніша — тим частіше система її показує. Однак рекламодавець платить виключно за результативні покази, які завершилися переходом на сайт. У цьому полягає основна відмінність Pay per Click від інших ціноутворюючих моделей.

PPC та СРС: відмінність цих абревіатур

При використанні PPC інтернет-маркетолог завжди повинен брати до уваги потенційну вартість СРС. Ці два поняття абсолютно різні. PPC – модель ціноутворення, що передбачає оплату лише результативні покази. Cost per Click – вартість одного натискання.

Вартість одного переходу залежить від великої кількості факторів:

1. Кількість конкуруючих за цільову аудиторію рекламних кампаній.

2. Якість рекламного оголошення – чим більший відсоток кліків щодо показів, тим нижча вартість розміщення.

3. Майданчик розміщення – пошукові системи, партнерські сайти чи соцмережі формують різну вартість оголошень.

І багато інших факторів. Наприклад, у деяких нішах вартість одного кліку варіюється в залежності від часу доби: вдень — вища, ніж увечері чи вночі, що пов’язано з графіком роботи підприємств, що конкурують. Нюансів безліч, і будь-яка рекламна кампанія потребує ретельного індивідуального налаштування.

РРС-маркетинг: як розрахувати ефективність

Перед маркетологом має на меті налаштувати мінімальну вартість Cost per Click таким чином, щоб потік нових відвідувачів на сайт залишався стабільно високим. Іноді спеціалісти надмірно захоплюються гонкою за зниженням СРС. І це, як не дивно, призводить до збитків компанії.

Головний показник працюючої реклами – повернення інвестицій. Рентабельність розраховується за допомогою показника ROMI за формулою, в якій від доходу рекламної кампанії віднімають витрату на неї. Отриману суму ділять на інші витрати та множать на 100%.

На успішність рекламної кампанії впливає:

  • якість трафіку;
  • ціна кліка у конкретній ніші;
  • відсоток конверсій.

Необхідно прийняти той факт, що у висококонкурентній ніші СРС не може опуститися нижче за певні значення. Якщо СРС низька, але при цьому трафік, залучений на сайт, абсолютно нецільовий, високого значення конверсій він не дасть. Отже, окупність такої реклами є дуже сумнівною.

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

PPC img2

У чому полягає робота менеджера, який використовує модель РРС

Зазвичай налаштування РРС входить до завдань інтернет-маркетолога — власне, це один з основних інструментів, з яким він має вміти працювати. Можна визначити кілька основних завдань, які йому необхідно вирішувати в процесі підготовки та налаштування інтернет-кампанії:

1. Тестувати нові майданчики, шукати додаткові інструменти впливу, які б допомогли знизити Cost per Click.

2. Позначати найважливіші напрями рекламної кампанії, складати лійку трафіку. Все це має бути узгоджено з відділом продажу.

3. Рекламна кампанія має бути адаптована під ті майданчики, на яких вона проводитиметься, оскільки всі вони — соцмережі, пошукові системи, банерні мережі тощо — мають свої особливості. Отже, менеджер з РРС має вміти працювати з різними інтернет-майданчиками.

4. Стежити за ефективністю проведених кампаній і вчасно вносити необхідні зміни.

5. Проводити постаналітику проведених кампаній, пропонувати найефективніші варіанти просування.

Висновки

Додамо, що для ефективної роботи з моделлю РРС, фахівець повинен не тільки вміти користуватися різними інструментами інтернет-маркетингу, але й розбиратися в конкретній ніші, розуміти ринок та психологію цільової аудиторії. Важливо також мати стратегічне мислення та володіти аналітичними інструментами.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин