Коефіцієнт залучення по переглядам

Коефіцієнт залучення по переглядам
Коефіцієнт залучення по переглядам (Engagement Rate by Views, ER View) — це метрика показує, наскільки контент цікавий фоловерам. Оцінюється за реакціями до кожного посту — лайки, коментарі та репоста, — і за переглядами. Різновид показника коефіцієнт залучення аудиторії.

Коефіцієнт залучення по переглядам допомагає оцінити, наскільки ваш контент відгукується користувачам. Він розраховується вручну за такою формулою:

ER = ( загальна кількість реакцій на публікацію / перегляди ) * 100%

 За допомогою ER View можна оцінити ставлення залучення аудиторії до кількості переглядів.

Наприклад, компанія з виготовлення офісних меблів опублікувала два пости. Перший пост переглянули 7000 чоловік і залишили 200 реакцій (лайків, коментарів, репостів), а другий пост переглянули 1000 осіб, але залишили 60 реакцій. У першому випадку коефіцієнт залучення до переглядів дорівнюватиме 2,9%, а в другому — 6%. Виходить, що другий пост вдвічі краще зайшов користувачам, хоча переглядів у нього було в сім разів менше.

Корисні сервіси для маркетолога.

На що впливає коефіцієнт залучення по переглядам

Показник безпосередньо впливає на охоплення публікацій у соцмережах, оскільки алгоритми частіше показують той контент, який користувачі активно реагують.

Як це працює . Соцмережа спочатку показує посаду обмеженої аудиторії та аналізує за її реакцією, наскільки якісний контент запостив користувач (або спільнота). Якщо люди, подивившись піст, лайкають його, коментують і відправляють друзям, система робить висновок, що контент цікавий і починає показувати його ширшій аудиторії. І якщо ширша аудиторія теж активно реагуватиме на контент, публікація може потрапити в рекомендації. Тобто високий ER дозволяє постам просуватися за рахунок органіки, а не реклами.

Відповідно, все це працює і у зворотний бік: якщо користувачі перегортають пости у вашому профілі або паблику і ніяк на них не реагують, система скоротить кількість показів і не виведе їх у розділ рекомендацій.

Навіщо відстежувати коефіцієнт залучення по переглядам

Кожна соцмережа оцінює актуальність постів та просуває їх у стрічці за своїми власними алгоритмами. Це необхідно, щоб показувати користувачам максимально цікавий контент, не обмежуючись хронологією чи випадковою добіркою.

Видача у стрічці ґрунтується на залученні (engagement). У пріоритеті — якість контенту та інтерес, який викликають публікації у людей, а не кількість підписників на обліковому записі. Тому метрика engagement rate дуже важлива для роботи алгоритмів і впливає на те, скільки користувачів побачать ваш контент у стрічці, а отже, і на ефективність SMM.

Однак не варто розглядати залучення у відриві від цілей та завдань маркетингу. Сам собою цей показник не гарантує, чи буде конверсія у продажу і яку користь це принесе бренду:

  • Якщо підписники облікового запису машинобудівного заводу залучаються до контенту про нове обладнання, цікавляться цінами, зберігають публікацію у добірку, щоб повернутися до неї через деякий час, — це корисно для бізнесу.
  • Якщо той же машинобудівний завод постить новини зі світу моди, які ніяк не пов’язані з основною продукцією, і приваблює людей, далеких від купівлі обладнання, то навіть максимальне залучення всіх читачів не допоможе продати хоч один верстат.

Коефіцієнт залучення – це індикатор реакцій аудиторії на контент, але сам контент у цьому випадку повинен бути націлений на:

  • споживачів, яким необхідний цей товар;
  • платоспроможну аудиторію, яка може придбати товар;
  • переваги продукту та мотивування до покупки;
  • утримання інтересу до товарів та послуг компанії.

Тоді коефіцієнт ER буде дійсно важливою метрикою та допоможе приймати правильні маркетингові рішення.

Активність аудиторії – найважливіший фактор, що впливає на охоплення, рейтинг (ранжування у стрічці, позиції у пошуку) та просування в цілому. Це може підтверджуватись як заявами самих соцмереж, так і сторонніми дослідженнями.

Так, Instagram, коли відповідав на поширені питання в акаунті @creator, прямо підтвердив: що більше ви взаємодієте з контентом, то вище він з’являється у вашій стрічці. А дослідження 1,3 млн YouTube-відео від Backlinko показало : і лайки, і коментарі, і шери добре корелюють із рейтингом у пошуку.

До того ж залучення — якісніший показник, ніж ті ж підписники. Тому що підписка не гарантує, що користувач взагалі щось читатиме або дивитися і взагалі навіть бачитиме прев’ю в стрічці/рекомендаціях/пошуку. А залучення — це своєрідний зворотний зв’язок, за яким можна побічно судити про попадання в цільову аудиторію , якість контенту, вірний вибір формату і т.д.

Від чого залежить коефіцієнт залучення по переглядам

Залучення – середній показник за активністю підписників, а вона в свою чергу залежить від різних факторів:

Тематика. Логічно, що розважальний обліковий запис буде збирати в рази більше реакцій, ніж група про пластикові вікна, металоконструкції або електрику. Навіть усередині однієї тематики є ширші, «хайпові» теми, і досить вузькі, специфічні.

Платформа. Алгоритми скрізь різні, аудиторії також. Так що навіть схожі спільноти/канали/профілі з приблизно тією ж кількістю підписників матимуть різну залученість до Instagram, Facebook, VK, OK та ін.

Цільова аудиторія. Припустимо, пости в цілому не дуже добре «заходять» по лайках/коментарям/репостам. Це може бути тому, що аудиторія умовно «серйозна» (підприємці, швидше, менше сидітимуть у соцмережах, ніж школярі та студенти). Або, можливо, аудиторія просто не зовсім цільова (інший портрет : інтереси, географія, демографія та ін.) та/або підписано багато ботів, комерційних облікових записів.

Контент. Причому Engagement залежить не лише від теми, якості/клікабельності тексту та цікавого візуального оформлення. На реакції впливають, наприклад, час публікації, і формат (відео замість фото може збільшити залученість, а посилання на сторонній ресурс — знизити, за рахунок того, що алгоритми зрізають охоплення).

Заклик до дії. Якщо, наприклад, наприкінці ролика закликати поставити лайк, поділитися відео з друзями або своєю думкою у коментарях, скоріше залучення збільшиться. А якщо оголосити конкурс із призом — тим більше.
Тому не можна сказати, який ER хороший, а який поганий. Не може бути універсального значення і навряд чи має особливий сенс орієнтуватися цей показник у конкурентів. Але точно варто відстежувати свою залученість в динаміці, порівнювати різні періоди, аналізувати ER у розрізі формату, часу публікації, теми та ін.

Коефіцієнт залучення по переглядам – сервіси для аналізу конкурентів у соцмережах

Таких інструментів дуже багато, і вони дуже схожі за функціоналом, розглянемо декілька з них.

Feedspy – сервіс, який допоможе проаналізувати ефективність постів конкурентів. Аналізує контент у ВКонтакті, Facebook, Instagram, Однокласники, Twitter, Youtube, Pinterest, Telegram. Є різноманітність фільтрів для ранжування постів.

Popsters — сервіс аналітики власних публікацій у соцмережах та контенту конкурентних сторінок. У блоці відображаються сумарні дані: сума лайків, репостів, коментарів, опублікованих записів, переглядів (для YouTube та Coub) та середні ERpost та ERday по всіх завантажених постах.

Livedune — збір статистики за своїми обліковими записами та обліковими записами конкурентів. Статистика починає збиратися після додавання облікового запису на Дашборд. Є перевірка на накрутки.

Telemetr – аналізує кількість переходів із проплачених постів у конкурентів, допомагаючи вибирати майданчик для реклами. Також дозволяє проаналізувати, скільки підписників і коли приєдналася на вашому каналі і каналах конкурента.

Коефіцієнт залучення по переглядам: головне

  • Коефіцієнт залучення по переглядам показує, скільки користувачів активно взаємодіють із контентом: ставлять лайки, коментують, репостять чи зберігають публікації.
  • ER (engagement rate) = реакції / підписники * 100%.
  • Коефіцієнт залучення по переглядам не можна розглядати у відриві від цілей та завдань маркетингу. Підписників потрібно залучати до контенту, який відображає переваги продукту, ідеї бренду та стимулює до покупки.
  • Підвищити рівень залучення можна за допомогою різних активностей: інтерактивних сторіс, конкурсів, розіграшів, гейміфікації, прямих ефірів, активного спілкування в коментарях та опитуваннях.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин