Цей показник завжди розраховується вручну та вимірюється у відсотках. Він допомагає зрозуміти, який контент краще заходить до аудиторії, а який — гірший. На основі цих даних можна скоригувати контент-план і віддати перевагу тому формату контенту, який більше подобається вашій аудиторії.
ER можна розрахувати трьома способами – залежно від цілей маркетолога.
За допомогою такого підходу маркетолог враховує у розрахунках інтерес усіх користувачів, які бачили контент у мережі. Серед цієї аудиторії можуть бути й ті, хто не підписаний на ваш обліковий запис.
Коефіцієнт залучення на основі охоплення розраховується за формулою:
ER = (загальна кількість реакцій на контент / охоплення) * 100%
Загальна кількість реакцій на контент – це сума всіх лайків, репостів та коментарів, які залишили користувачі під публікаці за обраний період. Вважати загальну кількість реакцій потрібно, щоб коректно визначити рівень участі користувачів в обговоренні, розповсюдженні та оцінці контенту.
Розрахунок залучення на основі охоплення допомагає зрозуміти, наскільки якісний та цікавий контент публікується в обліковому записі.
Такий підхід можна використовувати для оцінки рівня залучення учасників спільноти. Це своєрідний тест на якість бази підписників: наскільки активно вони реагують на контент і чи звертають на нього увагу в принципі.
Коефіцієнт залучення на основі числа підписниківрозраховується за формулою:
ER = (загальна кількість реакцій на контент / кількість підписників) * 100%
Цей спосіб допомагає зрозуміти, наскільки аудиторії заходять конкретні теми, формати, посилки у публікаціях.
Наприклад, будівельна компанія вирішила розвивати свою сторінку в соцмережі та підготувала контент у новому форматі – відеоінструкція по роботі з цементною штукатуркою. До цього компанія постила лише розцінки, огляди на свої послуги та ролики з робочим процесом. На створення нового контенту було витрачено багато сил, часу та грошей — треба зрозуміти, чи подобається він аудиторії і чи варто готувати такі публікації й надалі. Оцінити вихлоп та проаналізувати ситуацію допоможе розрахунок ER для окремого поста.
Коефіцієнт залучення для публікацій розраховується за формулою:
ER = (загальна кількість реакцій на публікацію / охоплення публікації) * 100%
Опублікувавши кілька постів на нову тему або у новому форматі і порахувавши їх ER, ви зрозумієте, заходить аудиторії новинка чи ні. Якщо залучення таких постів буде вищим за середній коефіцієнт залучення до спільноти, швидше за все, ви знайшли те, що відгукується вашою ЦА. Створюючи контент у подібному форматі або на ті самі теми, можна збільшити рівень лояльності аудиторії до вашої компанії та залучити нових підписників.
Engagement Rate безпосередньо впливає на охоплення публікацій у соцмережах, оскільки алгоритми частіше показують той контент, який користувачі активно реагують.
Як це працює . Соцмережа спочатку показує посаду обмеженої аудиторії та аналізує за її реакцією, наскільки якісний контент запостив користувач (або спільнота). Якщо люди, подивившись піст, лайкають його, коментують і відправляють друзям, система робить висновок, що контент цікавий і починає показувати його ширшій аудиторії. І якщо ширша аудиторія теж активно реагуватиме на контент, публікація може потрапити в рекомендації. Тобто високий ER дозволяє постам просуватися за рахунок органіки, а не реклами.
Відповідно, все це працює і у зворотний бік: якщо користувачі перегортають пости у вашому профілі або паблику і ніяк на них не реагують, система скоротить кількість показів і не виведе їх у розділ рекомендацій.
Для розрахунку залученості вам необхідні дані щодо реакцій користувачів та кількості підписників. Якщо ви хочете порахувати ER ваших каналів або окремих постів, цю інформацію можна переглянути у статистиках спільнот компанії в соцмережах.
Показник залучення ER також можна дивитися у спеціалізованих сервісах аналітики соцмереж:
Корисно: рішення для аналітики соцмереж зазвичай мають невеликий безкоштовний період або можливість перевірити кілька спільнот. Можна потестувати функції сервісу, провести аналіз каналів конкурентів та визначити бенчмарки.
Коефіцієнт залучення Telegram-каналу можна знайти на сайті Telegram Analytics . Статистика Telegram-каналів відкрита для всіх, тому ви можете дізнатися про залучення не тільки вашої спільноти, а й каналів конкурентів або каналів, в яких хочете купити платне розміщення.
Немає абсолютного значення ER, яке можна було б назвати високим чи низьким. Залежно від складу аудиторії, кількості підписників, особливостей продукту та самої соцмережі, хороший показник ER може бути різним. Ось зразкова статистика, на яку можна орієнтуватися при підрахунку ER:
Ці цифри можна брати до уваги при зверненні до будь-якої формули, крім формули визначення рівня залученості на конкретний пост. У такому разі в середньому нормальним ER можна вважати 40%.
Для кожної соцмережі хороший показник залученості також буде свій. Наприклад, коефіцієнт залучення Instagram, розрахований як відношення всіх реакцій за місяць до кількості постів та кількості підписників, буде таким:
На показник ER впливає точність підбору своєї цільової аудиторії та релевантність контенту, що публікується.
На рівень залученості можна вплинути такими способами:
Так про що говорять різні показники і за якої оцінки вони можуть бути корисними?
ER по охопленню не можна вважатися об’єктивним в оцінці якості публікацій чи порівнянні різних сторінок між собою, т.к. є відносним показником. На наш погляд коректніше порівнювати охоплення самі по собі, або показник “охоплення/кількість фолловерів”, тоді ви побачите приблизний % аудиторії, який досягають публікації сторінки.
Показник ER day стане в нагоді для оцінки залученого % аудиторії в цілому, але варто пам’ятати про негативні моменти цього показника, і він точно не підійде для оцінки якості контенту.
Найбільш корисною на практиці виявляється метрика ER post – вона допоможе оцінити та порівняти популярність різних публікацій, порівняти (з коригуваннями на різні розміри аудиторій) різні сторінки між собою. Відповідно, якщо для ком’юніті-менеджменту ставиться мета розвиток залучення аудиторії, тобто сенс дивитися на динаміку цього показника у сторінки за різні періоди.
Варто згадати про два додаткові показники – LR (Love Rate) та TR (Talk Rate). За формулою розрахунку вони практично ідентичні ER post, але в одному випадку перша метрика наголошує на прояві “любові” до публікацій сторінки, а інший – на товариськість підписників. За цими показниками можна порівнювати сторінки за рівнем привабливості їх постів чи рівнем комунікабельності аудиторії.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.