Коефіцієнт якості оголошення

Коефіцієнт якості оголошення
Коефіцієнт якості оголошення – це показник того, наскільки, на думку системи, пропозиція релевантна інтересу користувача. Система співвідносить рекламне оголошення з пошуковим запитом, і навіть дивиться на поведінку цільової аудиторії після кліка.

Коефіцієнт якості в Google Ads використовується для ранжування оголошень – розраховується він автоматично, в інтерфейсі його можна знайти напроти кожного ключового слова.

На що впливає коефіцієнт якості оголошення

Коефіцієнт якості визначає кінцеву вартість позиції оголошення рекламної видачі. Наряду з ним система враховує ціну за клік (CPC) та прогноз клікабельності (CTR). Оголошення з найвищим сумарним показником виявиться вищим та/або буде показано з більш привабливим дизайном (розширеннями, зображеннями та іншими елементами, доданими рекламодавцем).

Коефіцієнт якості, прогноз клікабельності та CPM розраховуються за допомогою машинного навчання. Метод бере до уваги деталі, що стають відомими безпосередньо в момент аукціону, наприклад, інтереси того чи іншого користувача. Тому згаданих показників не знайти в інтерфейсі.

Таким чином, з одного боку коефіцієнт допомагає системі зробити вибір на користь оголошень, які насправді закривають потреби покупців, а не збирають кліки, з іншого — мотивує рекламодавців створювати якісні оголошення та ретельніше підбирати запити.

Як розраховується коефіцієнт якості оголошення

Коефіцієнт якості залежить від кількох показників та розраховується в режимі реального часу. Основні складові формули:

 • релевантність рекламного оголошення пошуковому запиту;
 • статистика з оголошення, історія розміщення;
 • релевантність цільової сторінці, на яку ми надсилаємо користувача;
 • Інші параметри.

При цьому вага кожного фактора залишається таємницею, відомою лише співробітникам Google Ads. Однак ясно, що коефіцієнт якості оголошення точно впливає на рейтинг оголошення. Чим вищий рейтинг, тим менша вартість кліка. Відповідно і вартість заявки буде нижчою.

Як підвищити

Виходячи із загальної логіки, рекламодавцю вигідно підвищувати якість оголошення. Для цього варто:

 • заповнювати всі поля оголошення;
 • використовувати розширення;
 • використовувати ключові слова у заголовках, текстах оголошень та розширеннях;
 • доповнювати тексти інформацією з ключовими УТП речення;
 • направляти користувача на посадкову сторінку, релевантну оголошення та запити покупця;
 • стежити за якістю контенту та працездатністю посадкових сторінок.

Під час створення оголошення в інтерфейсі Google Ads допоможе індикатор на рівні оголошень. Залежно від заповнених елементів, система дає рекомендації. Основні елементі з я ких необхідно розпочати, щоб підвищити коефіцієнт якості оголошення:

Підвищити очікуваний CTR

Очікуваний CTR — це ймовірність того, що користувач натисне на оголошення. Якщо для очікуваного CTR вказано якість «Нижче за середнє» або «Середнє», потрібно змінити оголошення так, щоб воно стало більш привабливим для цільової аудиторії. Спробуйте таке:

 1. Додавайте розширення оголошень – завдяки їм оголошення виглядає помітніше на тлі конкурентів, і це підвищує клікабельність).
 2. Протестуйте різні тексти оголошення, намагаючись зробити їх більш привабливими для цільової аудиторії.
 3. Перевірте, чи тексти оголошень відповідають запитам, які користувачі вводять.
 4. Вкажіть переваги вашої пропозиції.
 5. Використовуйте певні заклики до дії.
 6. Спробуйте різні варіанти заклику до дії для оголошень, які відповідають різним цільовим сторінкам.

Підвищити релевантність оголошення

Релевантність оголошення — це показник, який характеризує, наскільки оголошення відповідає намірам користувача, який проводить пошук.

 1. Додайте ключові слова до заголовків (переважніше) та опису оголошення. Для високочастотних запитів використовуйте точну відповідність, оскільки «сигнали релевантності» можуть спрацювати неправильно, що негативно позначиться на показниках. Середньочастотні та низькочастотні запити можна групувати.
 2. Згрупуйте ключові слова за темами так, щоб усі можливі запити користувачів максимально відповідали конкретній групі оголошень.

Поліпшити якість цільової сторінки

Якість цільової сторінки — показник, який характеризує, наскільки цільова сторінка є релевантною та корисною для тих, хто натисне на оголошення.

 1. Переконайтеся, що сторінка відповідає інформації у відповідних оголошеннях.
 2. Підвищіть швидкість завантаження сторінки (якщо вона вантажиться довше за п’ять секунд, Google вважає її неякісною).
 3. Оптимізуйте верстку під мобільні пристрої, якщо вона ще не оптимізована.
 4. Переконайтеся в релевантності контенту на цільовій сторінці запитів користувачів і, якщо потрібно, виправте контент (приклад від Google Ads: якщо оголошення показується за запитом “купити фланелеві сорочки”, на цільову сторінку потрібно додати зображення сорочок із фланелі).

Підбірка корисніх сервісів.

Який коефіцієнт якості оголошення  вважається гарним?

Для небрендових запитів середній та вище вважається хорошим результатом. Хоча, звичайно, що вище, тим краще. Для брендових запитів високий часто є досяжним рівнем.

При цьому не забувайте: ваш результат, виражений у грошах, все одно важливіший за ваш показник якості. Якщо ключове слово генерує масу конверсій, але при цьому його показник якості низький, це все одно хороше ключове слово.

Чи потрібно видаляти слово, якщо коефіцієнт якості оголошення низький?

Ні, якщо слово приносить вам конверсії та дохід, при цьому зберігаючи потрібне повернення на інвестиції, слід залишити це слово. Працюйте над покращенням, але не варто видаляти економічно ефективні слова лише через те, що вони мають поганий показник якості.

Наскільки важливою є історична інформація про показник якості?

Слідкуючи за динамікою показника якості, ви зможете зробити висновок про те, як ваші акції та спеціальні пропозиції, сезонність, запуск нових сторінок та інші фактори вплинули на ваш показник якості. Ви можете відстежувати показник якості на рівні ключа, групи, кампанії або навіть всього облікового запису в цілому. Це чудове джерело інсайтів, які допоможуть вам оптимізувати ваші кампанії.

Навіщо потрібно окремо відстежувати показники якості для групи, кампанії або облікового запису в цілому?

Ми виділяємо кілька причин, чому варто аналізувати показник якості не лише на рівні ключових слів. Так як відправною точкою для збільшення показника якості є організація облікового запису, має сенс спочатку виявити групи оголошень з низьким показником якості, щоб їх переструктурувати у більш вузькі та релевантні групи.

Крім того, кампанії в облікових записах часто організовуються за принципом наявності брендових запитів, за географічною ознакою і т.д. Аналізуючи показник якості на рівні кампаній, ви краще розумієте ситуацію і бачите, чи потрібно повністю переструктурувати кампанії, щоб підвищити показник якості.

Чи впливає рівень конверсії на показник якості?

Ні. Конверсія – явище дуже індивідуальне, це може бути все, що завгодно, все, що ви вважаєте важливим для вашого бізнесу: перегляд сторінки, продажу, заповнені форми, дзвінки, перегляди відео і так далі. Так як ці дані не є однаковими для різних облікових записів, вони не використовуються для визначення вашого показника якості.

Чи використовує Google дані Google Analytics для розрахунку якості?

Ні. Зрештою, не всі використовують Google Analytics, а Google для розрахунку потрібні однотипні дані у всіх облікових записах. Google використовує лише дані з вашого облікового запису Google Ads та інформацію на вашій сторінці.

Висновки

Працюючи над якістю оголошень, ви отримуєте більше клієнтів за меншою вартістю. Google Ads має понад 100 факторів, що впливають на показник якості. Ми перерахували основні моменти, на які слід звернути увагу. Їхнє коригування дозволить збільшити кількість трафіку, а також знизити СРС мінімум на 10%, що, у свою чергу, знизить вартість конверсії.

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті фейсбук.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин