Що таке каталог facebook
Каталог фейсбук – це місце, в яке продавець завантажує дані про продукти: розмір, колір, ціна і т.д. нерухомості, автомобілів тощо.
Каталог Facebook можна створити у сервісі для роботи з товарами Commerce Manager, доступним за адресою business.facebook.com/commerce.
Для чого потрібний каталог facebook
Завдяки каталогу компанія зможе:
- Додати товари у Facebook, вказати інформацію про них та керувати нею. У каталозі потрібно вказати назву товару, додати його зображення, опис, вартість, різні опції тощо. Товари та дані про них можна завантажити окремо або масово.
- Створювати групи для оголошень та добірки у магазинах. Групи та добірки – це набір позицій з каталогу.
- Надавати доступ колегам та партнерам, щоб разом працювати з каталогом.
- Вказувати дані про країну та мову. Це дозволить показувати користувачам коректні відомості про товари незалежно від їхньої мови та країни.
Facebook рекомендує додавати до одного фіда всі позиції, а не створювати кілька фідів. Наявність усіх позицій в одному каталозі дозволяє:
- простіше керувати інформацією про продукти, оскільки всі вони знаходяться в одному місці;
- створювати аудиторії з урахуванням подій пікселя, що з позиціями у каталозі. Оскільки всі продукти будуть знаходитися в одному каталозі, події для них не поділятимуться;
- продавати всі наявні позиції в магазинах Facebook (згідно з правилами, до магазину, створеного за допомогою Facebook Shops, можна підключити лише один каталог).
Як рекламувати каталог Facebook
Продукти з каталогу можна рекламувати у Facebook та Instagram. Типи реклами у Facebook Ads, доступні для позицій каталогу:
- Динамічна реклама Показує користувачам позиції з каталогу, якими вони цікавилися на сайті рекламодавця чи інтернету.
- Реклама із добіркою. Оголошення містить кілька позицій з каталогу, розміщених під основним зображенням або відео. Клікаючи на товар, користувач може дізнатися більше про нього або подивитися схожі товари.
- Реклама із каруселлю. У картки каруселі динамічно підвантажуються позиції з каталогу.
- Реклама із торговими тегами. В оголошенні спеціальними мітками є товари з каталогу. Натиснувши на мітку, користувач переходить на сторінку товару з інформацією про нього і може оформити замовлення.
- Партнерська реклама Бренди, які продають товари через продавців можуть проводити кампанії для прямих продажів. Продавець повинен дати доступ бренду до відповідного сегменту каталогу, який може використовуватися для налаштування динамічної реклами.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Як створити каталог Facebook
Перш ніж приступити до налаштування каталогу, створіть бізнес-сторінку компанії та обліковий запис Business Manager, щоб прив’язати каталог до бізнес-сторінки. Далі відкрийте Commerce Manager.
Натисніть «Додати каталог» та виберіть із запропонованого списку тематику, до якої належать позиції в каталозі, наприклад, електронна комерція.
Далі вкажіть, яким способом хочете додавати товари в каталог – завантажити інформацію самостійно або використовувати партнерську платформу, наприклад Shopify або Big Commerce.
Щоб самостійно завантажити, натисніть «Завантажити інформацію про товари». Можна додавати товари по одному вручну, масово за допомогою фіда або використовувати піксель Facebook, щоб імпортувати та оновлювати позиції з сайту.
При використанні партнерської платформи натисніть «Підключення партнерської платформи», виберіть потрібну платформу, перейдіть на сайт і завершіть налаштування. Ця опція працює лише для електронної комерції.
Далі виберіть обліковий запис Business Manager, до якого прив’язаний каталог, щоб отримати доступ до більшої кількості варіантів використання каталогу в порівнянні з особистим обліковим записом. Також з’явиться можливість надати доступ для роботи з каталогом іншим співробітникам та партнерам. Вибрати обліковий запис Business Manager може лише користувач, у якого призначено роль адміністратора.
Після цього введіть назву каталогу та натисніть «Створити». Каталог готовий. Тепер його треба наповнити. Для цього перейдіть в нього, натисніть кнопку «Додати товари» і виберіть потрібну опцію.
Завантажити один товар можна, додавши вручну опис. Для завантаження кількох товарів система запропонує вибрати один із способів: csv-файл, вручну.
Коли каталог буде наповнений, його можна буде використовувати для налаштування реклами та для показу товарів на вітрині магазинів у Facebook та Instagram.
У якому разі магазин буде корисним
- Якщо у вас немає інтернет-магазину. Іноді створення повноцінного сайту є недоцільним (наприклад, якщо бюджет обмежений).
- Якщо ваша основна цільова аудиторія на Facebook.
- Якщо у вас «жива», цікава бізнес-сторінка у Facebook, приваблива для користувачів.
Кому каталог Facebook не знадобиться
- Тим, хто має інтернет-магазин «на ходу». У цьому випадку дублювати продукцію немає сенсу — це «розсіє» трафік майданчиками, розпорошуючи увагу потенційних покупців. Раціональніше запустити у Facebook рекламу з метою залучення трафіку на сайт.
- Тим, чия продукція чи послуги потребують розрахунку вартості в індивідуальному порядку.
- Тим, чия ЦА є на інших майданчиках.
Чому каталог Facebook – це зручно
- Широкий набір параметрів. Під час створення магазину товари можна групувати за категоріями, висвітлювати акції, знижки та розпродажі.
- Можливість проаналізувати показники щодо кількості переглядів, кліків та покупок для розділу.
- Товарів можна додати скільки завгодно – обмежень за кількістю немає.
- Продукцію з розділу «магазин» можна згадувати у публікаціях та запускати на них рекламу.
Жирним мінусом можна вважати складнощі із проходженням модерації. Іноді доводиться штурмувати цю «фортецю» кілька днів, пробуючи різні варіації опису товару, візуалів тощо. Також оновлення функцій Facebook іноді призводить до некоректного відображення товарів — на жаль, із цим доводиться лише змиритись. Іноді здається, що дракона перемогти трохи простіше. Але це витрати.
Вимоги до товарів на Facebook
Повний список умов до продавців можна прочитати тут . І якщо з продажем алкоголю, наркотичних препаратів, зброї, тварин, товарів для дорослих все досить однозначно, то в цих пунктах часто виникають суперечки:
- Дискримінаційні оголошення. Найчастіше це стосується оренди житла: в оголошенні не можна вказувати щось на зразок «здам кімнату сімейній парі/ громадянам певної країни/без дітей». Словом, вираження переваги (або вираз неприязні) певної категорії людей за ознакою статі/віку/національності/сімейного стану/стану здоров’я є неприпустимим.
- Порівняння «до/після». Цим часто «грішать» фітнес-клуби, косметологічні клініки та центри естетичної медицини. Але не завжди.
- Порушення прав інтелектуальну власність третіх осіб. Неприпустимо додавати як товари всілякі репліки товарів (якщо було безпосередньо зазначено, що це репліка), піратські копії творів тощо.
- Товари із сексуальним підтекстом. Ні, не про товари для дорослих — там все однозначно. Однак якщо реклама цілком «невинного» продукту містить сексуальний підтекст (тобто має місце сексуальна об’єктивація), таке оголошення модерацію не пройде.
Вимоги до опису та зображень
Тепер трохи пройдемося технічною частиною. Важливо, щоб опис товару в розділі «каталог Facebook»:
- Було актуальним.
- Чи не містило номерів мобільних телефонів.
- Не містило HTML-тегів.
- Не містило помилок – граматичних, пунктуаційних тощо.
Також не варто перевантажувати опис розділовими знаками.
Що ж до зображень, то рекомендовано наповнювати каталог Facebook зображеннями 1024*1024 пикселя. Бажано, щоб товар містився на зображенні цілком, було зображено білому тлі. Не рекомендується присутність на зображенні тексту, водяних знаків, рекламних символів, тимчасової інформації (наприклад, сезонної знижки). Це не пряма заборона, але можуть виникнути певні труднощі із проходженням модерації.
Наприклад, тут при модерації деякі складності виникли через текст та логотип на зображенні:
Каталог Facebook – це зручна функція як для великих магазинів, де все “поставлено на потік” в онлайн-режимі, так і для тих, хто орієнтується в основному на офлайн-продаж. Саме тут потенційний клієнт може отримати коротку, ємну та вичерпну інформацію про товар без відвідування сторонніх ресурсів.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.