Карусель або кільцева галерея

Карусель або кільцева галерея
Карусель або кільцева галерея є популярним рекламним форматом, який дозволяє вести користувачів на різні сторінки з одного оголошення. Така реклама працює не для всіх цілей та місць розміщення. Тому потрібно уважно налаштовувати кампанію, щоб кільцева галерея не зникла із варіантів формату.

Що таке карусель Facebook

Кільцева галерея (карусель) — рекламний формат, де відображається кілька креативів, що ведуть різні сторінки. Його також називають “карусель”, за аналогією з англійською “carousel ad”.

Карусель переважно використовують соціальні мережі:

  • Facebook;
  • Instagram;
  • LinkedIn;
  • Вконтакті;
  • Однокласники тощо.

Розглянемо особливості кільцевих галерей з прикладу найпопулярнішої соцмережі — Facebook.

Кыльцева галерея facebook – плюси та мінуси

Переваги каруселі Facebook

  1. Просування групи товарів. Продукти одного бренду не конкуруватимуть у видачі, а доповнюватимуть один одного в одному повідомленні. Крім того, можна просувати на перші місця найефективніші картки, автоматично оптимізуючи CTR оголошень.
  2. Можливість показати один товар із різних боків. Це особливо актуально для сфер із складним продуктом. Наприклад, розробники ігор можуть докладно показати інтерфейс програми і розповісти про кілька його фішок відразу.
  3. Сторітелінг. Комікси, покрокові інструкції, процес розвитку чогось, приклад використання продукту – будь-який сюжет чудово ляже на карусель. Головне, щоб історія вклалася у 10 сцен.

Недоліки кільцевих галерей Facebook

Запуск реклами карусель може виявитися складним проектом для фахівця-початківця. Зробити навіть один хороший креатив буває непросто, а тут йдеться про 2-10 картинок або відео. Те саме стосується й інших частин оголошення — потрібно написати та затвердити описи кожної картки та налаштувати UTM-мітки для кожного посилання.

Зазвичай одиночними фото рекламують групи товарів, а кільцевої галереї — конкретні продукти брендів. Тому у форматі карусель особливо гостро стоїть питання влучення в інтереси цільової аудиторії. Наприклад, компанія запускає два оголошення на батьків дітей до року. У оголошенні з одиночним фото повідомляється про знижку на категорію «підгузки», а в кільцевій галереї перераховуються підгузки різних брендів для шестимісячних дітей. Перше оголошення буде релевантне майже всім батькам немовлят, друге ж — значно вужчій аудиторії.

Ще один підводний камінь у використанні каруселів – ціна. Не можна однозначно стверджувати, що взаємодії з кільцевою галереєю буде дорожчим за використання одного фото. Але досвід використання галерей цього вказує. Хоча, ще раз підкреслю, Facebook непрозоре ціноутворення, тут все потрібно ретельно тестувати.

Вимоги до оформлення каруселі Facebook

Facebook докладно описав вимоги до реклами у своїй  офіційній довідці . Тут є лише кілька коментарів.

  1. Карток з окремими фото або відео може бути від 2 до 10 . Якщо автоматично додати в кінець картку з фото рекламного профілю, вона буде вважатися повноцінною частиною оголошення.
  2. Бажано готувати квадратні зображення та відео. Якщо додати три вузьких фото, Facebook не відображатиме їх на одному екрані. Він впише їх у квадрати, додасть білі поля та покаже, як і будь-яку іншу галерею, по півтора креативу за раз.
  3. На картки поширюється стандартне побажання – трохи більше 20% тексту на зображенні . Перевіряємо, як завжди, інструментом від Facebook .
  4. Зображення можуть бути не більше 30 Мб у форматах .jpg та .png
  5. Відео не більше 4Гб, не довше 240 хвилин у форматі .mp4, .mov або одному з тридцяти форматів, що підтримуються .

Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.

Як зробити карусель Facebook

Щоб зробити карусель Facebook, зайдіть у рекламний кабінет або створіть його, використовуючи особистий обліковий запис.

Як і в будь-якій іншій кампанії, все починається з вибору цілі. Зверніть увагу, що Facebook не запропонує формат кільцевої галереї, якщо вибрати “Залученість” або “Перегляд відео”. Решта ж цілей, згідно з офіційною довідкою, має запропонувати варіант каруселі:

  • впізнаваність бренду;
  • охоплення;
  • трафік;
  • установки програми;
  • генерація лідів;
  • повідомлення;
  • конверсії;
  • продажі за каталогом;
  • відвідуваність точок.

Наприклад виберемо мету «Трафік». Після цього виставляємо налаштування групи оголошень. У розділі Трафік вказуємо, на що вестиметься посилання в оголошенні — від цього залежать деякі подальші налаштування.

ВАЖЛИВО! Тумблер «Динамічні креативи» залишаємо неактивним, інакше Facebook не запропонує кільцеву галерею як доступний формат.

Пропозиція можна включати, його наявність на кільцеву галерею не впливає.

Далі належить настроїти Аудиторію. Тут карусель нічим не відрізняється від інших оголошень, вибираємо:

  • місцезнаходження;
  • стать;
  • вік;
  • інтереси;
  • мови;
  • зв’язку.

А ось розташування реклами впливають на можливість підключити кільцеву галерею. Каруселі працюють лише у наступних плейсментах.

Facebook:

  • стрічки;
  • правий стовпець;
  • моментальні статті;
  • marketplace.

Instagram:

  • стрічка;
  • storie;

Audience Network:

  • нативна реклама, банери та вставки.

Messenger:

  • головне.

Якщо вибрати інші розташування, Facebook не запропонує кільцеву галерею як доступний формат.

Потім потрібно настроїти Бюджет та Графік показу об’яви. Ці налаштування також не впливають на можливість відображення кільцевої галереї.

Наступний етап – налаштування зовнішнього вигляду оголошення. Facebook запропонує варіант кільцевої галереї, якщо раніше все налаштовано коректно, нагадаємо:

  • мета не «Залучення» та не «Перегляд відео»;
  • відключено динамічні оголошення;
  • вибрані автоматичні розташування, або ви вручну позначили лише доступні для кільцевої галереї.

Тепер можна завантажити підготовлені відео чи зображення.

По центру проходить панель вибору поля для перегляду – можна перевірити, як оголошення відображатиметься на різних місцях розташування. Наведіть курсор на іконки, щоб отримати підказки.

У правій частині екрана знаходиться поле перегляду. У верхньому правому куті є кнопка з іконкою «Поділитися» — вона надсилає перегляд оголошення в повідомлення підключеного особистого облікового запису. Якщо натиснути на цю кнопку, неопубліковане оголошення можна подивитися на своєму телефоні або комп’ютері “наживо”.

У лівій частині екрана знаходиться саме вікно налаштування каруселі. За замовчуванням сервіс пропонує завантажити три елементи, місце під інші додаються за допомогою кнопки +. Картки можна міняти місцями простим перетягуванням.

Під кожним пунктом можна вибрати опцію «Зображення» або «Відео/Слайдшоу» – до каруселя можна додавати динамічний контент, перемежуючи його зі статичними картинками.

Якщо прокрутити вікно трохи нижче, з’являться поля для налаштування окремих карток та всього оголошення.

  1. До кожної картки можна додати Заголовок, він відображатиметься напівжирним зображенням прямо під картинкою.
  2. Опис – це текст на картці під заголовком.
  3. У полі URL сайту необхідно ввести адресу, на яку вестиме конкретна картка. Якщо ви бажаєте показати один товар і вести з усіх карток на одну адресу, його потрібно буде прописати щоразу окремо.
  4. Нижче в полі Основний текст можна ввести загальний текст, який буде над усіма картками товарів.

Якщо ви створюєте оголошення-історію або збираєте цілу картинку з декількох креативів, обов’язково зніміть селектор з пункту «Автоматично показувати найрезультативніші картки».

Карусель може закінчуватися логотипом компанії, для цього не потрібно окремо створювати картку – достатньо відзначити селектор «Додати картку з фото профілю вашої сторінки в кінці».

Після завантаження вмісту залишається ще раз перевірити та запускати кампанію.

Висновки

  1. Кільцева галерея – популярний у соцмережах рекламний формат, який дозволяє в одному оголошенні об’єднати кілька креативів із різними посиланнями.
  2. Щоб дізнатися, як окупається реклама Facebook, використовуйте наскрізну аналітику. Вона розраховує ROI з кожного каналу просування.
  3. Головний плюс кільцевої галереї – можливість показати кілька зображень та направити користувача за декількома посиланнями. Завдяки цьому можна прорекламувати відразу кілька товарів або розповісти про переваги одного товару.
  4. Серед недоліків каруселів називають складність підготовки та ризик перевантажити користувача розрізненою інформацією.
  5. У деяких соцмережах, у тому числі і Facebook, кільцеві галереї виділяються на тлі контенту користувача, що може призводити до «банерної сліпоти». Але, наприклад, у Instagram каруселі схожі на контент користувачів.
  6. У кільцеву галерею можна завантажувати одночасно і фото та відео. Картинки повинні бути в роздільній здатності .jpg або .png, Facebook розміром не повинна перевищувати 30 Мб. Відео може бути в одному з 30 форматів , що підтримуються, «важити» не більше 4 Гб і тривати до 240 хвилин.
  7. Можливість створення каруселя залежить від мети та місць розміщення оголошення. Крім того, Facebook не запропонує формат кільцевої галереї, якщо активувати параметр «Динамічні оголошення».

Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.

[wpreactions sgc_id="5" bind_to_post="yes"]

стрічка новин