Кільцева галерея (карусель) — рекламний формат, де відображається кілька креативів, що ведуть різні сторінки. Його також називають “карусель”, за аналогією з англійською “carousel ad”.
Карусель переважно використовують соціальні мережі:
Розглянемо особливості кільцевих галерей з прикладу найпопулярнішої соцмережі — Facebook.
Запуск реклами карусель може виявитися складним проектом для фахівця-початківця. Зробити навіть один хороший креатив буває непросто, а тут йдеться про 2-10 картинок або відео. Те саме стосується й інших частин оголошення — потрібно написати та затвердити описи кожної картки та налаштувати UTM-мітки для кожного посилання.
Зазвичай одиночними фото рекламують групи товарів, а кільцевої галереї — конкретні продукти брендів. Тому у форматі карусель особливо гостро стоїть питання влучення в інтереси цільової аудиторії. Наприклад, компанія запускає два оголошення на батьків дітей до року. У оголошенні з одиночним фото повідомляється про знижку на категорію «підгузки», а в кільцевій галереї перераховуються підгузки різних брендів для шестимісячних дітей. Перше оголошення буде релевантне майже всім батькам немовлят, друге ж — значно вужчій аудиторії.
Ще один підводний камінь у використанні каруселів – ціна. Не можна однозначно стверджувати, що взаємодії з кільцевою галереєю буде дорожчим за використання одного фото. Але досвід використання галерей цього вказує. Хоча, ще раз підкреслю, Facebook непрозоре ціноутворення, тут все потрібно ретельно тестувати.
Facebook докладно описав вимоги до реклами у своїй офіційній довідці . Тут є лише кілька коментарів.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
Щоб зробити карусель Facebook, зайдіть у рекламний кабінет або створіть його, використовуючи особистий обліковий запис.
Як і в будь-якій іншій кампанії, все починається з вибору цілі. Зверніть увагу, що Facebook не запропонує формат кільцевої галереї, якщо вибрати “Залученість” або “Перегляд відео”. Решта ж цілей, згідно з офіційною довідкою, має запропонувати варіант каруселі:
Наприклад виберемо мету «Трафік». Після цього виставляємо налаштування групи оголошень. У розділі Трафік вказуємо, на що вестиметься посилання в оголошенні — від цього залежать деякі подальші налаштування.
ВАЖЛИВО! Тумблер «Динамічні креативи» залишаємо неактивним, інакше Facebook не запропонує кільцеву галерею як доступний формат.
Пропозиція можна включати, його наявність на кільцеву галерею не впливає.
Далі належить настроїти Аудиторію. Тут карусель нічим не відрізняється від інших оголошень, вибираємо:
А ось розташування реклами впливають на можливість підключити кільцеву галерею. Каруселі працюють лише у наступних плейсментах.
Facebook:
Instagram:
Audience Network:
Messenger:
Якщо вибрати інші розташування, Facebook не запропонує кільцеву галерею як доступний формат.
Потім потрібно настроїти Бюджет та Графік показу об’яви. Ці налаштування також не впливають на можливість відображення кільцевої галереї.
Наступний етап – налаштування зовнішнього вигляду оголошення. Facebook запропонує варіант кільцевої галереї, якщо раніше все налаштовано коректно, нагадаємо:
Тепер можна завантажити підготовлені відео чи зображення.
По центру проходить панель вибору поля для перегляду – можна перевірити, як оголошення відображатиметься на різних місцях розташування. Наведіть курсор на іконки, щоб отримати підказки.
У правій частині екрана знаходиться поле перегляду. У верхньому правому куті є кнопка з іконкою «Поділитися» — вона надсилає перегляд оголошення в повідомлення підключеного особистого облікового запису. Якщо натиснути на цю кнопку, неопубліковане оголошення можна подивитися на своєму телефоні або комп’ютері “наживо”.
У лівій частині екрана знаходиться саме вікно налаштування каруселі. За замовчуванням сервіс пропонує завантажити три елементи, місце під інші додаються за допомогою кнопки +. Картки можна міняти місцями простим перетягуванням.
Під кожним пунктом можна вибрати опцію «Зображення» або «Відео/Слайдшоу» – до каруселя можна додавати динамічний контент, перемежуючи його зі статичними картинками.
Якщо прокрутити вікно трохи нижче, з’являться поля для налаштування окремих карток та всього оголошення.
Якщо ви створюєте оголошення-історію або збираєте цілу картинку з декількох креативів, обов’язково зніміть селектор з пункту «Автоматично показувати найрезультативніші картки».
Карусель може закінчуватися логотипом компанії, для цього не потрібно окремо створювати картку – достатньо відзначити селектор «Додати картку з фото профілю вашої сторінки в кінці».
Після завантаження вмісту залишається ще раз перевірити та запускати кампанію.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.