Уявімо звичайну ситуацію: користувач інтернету збирається купити кросівки або фен. Він заходить на маркетплейс, вводить запит, виставляє фільтри. Сервіс видає тисячі товарів, переглянути їх неможливо. Покупець бачить фото, ціну, кількість відгуків-«зірочок». Вибирає 5, 10, максимум 15 позицій. На решту він навіть не клікне.
Якщо картка товару на маркетплейсі не помітна, то вона привертає уваги до себе. Якщо у неї низька клікабельність та замовлень мало, то маркетплейс знижує позиції у внутрішньому пошуку. Картка товару має бути чіпляючою, що продає, релевантною, вона повинна подобатися покупцям та алгоритмам платформи.
Головне щоб картка товару мала якісний унікальний контент: фотографії (з різних ракурсів, у використанні, відеоогляди та інше), зрозумілий та ємний опис товару, докладні характеристики, а також відгуки, товарні рекомендації, інформація про зниження ціни, можливість додати у вибране порівняти з іншими товарами та інші корисні елементи.
Якісний, змістовний, корисний опис, який надає картка товару, важливий як покупців, так пошукових роботів.
Ідеальна картка товару, що продає відзначається наступними характеристиками:
При ранжируванні у внутрішній видачі маркетплейс враховує категорію та підкатегорію. Від релевантності категорії залежить видимість, обсяг трафіку.
Якщо категорія «неправильна», продукція буде показана на нерелевантні запити, на неї не клацатимуть. Алгоритм платформи вирішить, що товар не подобається покупцям, і знизить позиції. Наприклад, якщо окуляри для зору опиняться у категорії аксесуарів, а не аптечних виробів. Ведення магазину потребує уваги до таких деталей.
У ЛК постачальника на WB категорія називається “Предмет”, на OZON – “Тип”.
Іноді річ можна зарахувати відразу до кількох категорій. Наприклад, спортивний топ відноситься і до «футболок та топів», і до «фітнесу», і до «Premium», якщо він дорогий. Як діяти:
Візуальний контент найбільше приваблює покупців у картці. Це фотографії та відео, на яких можна розглянути продукт з усіх боків. Добре оформлена картка розповість людині про переваги товару та схиляє його до покупки.
Фотографії потрібні для презентації товару з різних ракурсів: в інтер’єрі, на світлому фоні, в процесі використання. Вони мають бути якісними, чіткими та бажано на світлому тлі. До звичайних зображень можна додавати інфографіку, щоб перерахувати всі переваги товару та виділити його на фоні конкурентів. Інфографіку краще додавати останній, тому що в пошуковій видачі дрібні деталі лише зіпсують враження покупця.
Корисні сервіси для інтернет-маркетолога.
На Ozon можна завантажити в картку відеоролик із презентацією товару з YouTube. Додати його можна в особистому кабінеті або через шаблон.
Назва, опис та характеристики товару – текстовий контент картки. Він розповідає про товарі те, що не можна передати на фотографіях.
У назві картки обов’язково слід згадати тип товару, бренд, модель та важливі характеристики, якщо вони є. Це те, що користувач вводить у пошук маркетплейсу, коли шукає товар. В описі варто докладніше розповісти про товар та його переваги, охопивши якнайбільше характеристик — кожне слово може бути ключовим для пошукової видачі. Вкажіть склад, матеріали, розміри, вагу, інструкції з використання та технічні деталі.
У характеристиках товару є обов’язкові та додаткові пункти. Це свого роду анкета, в якій продавець розповідає про товар: довжину, ширину, потужність, тип харчування, країну-виробника, обсяг, кількість в упаковці та інші дані.
Йдеться про спеціальні значки. На OZON це: “Краща ціна”, “Кешбек”, “Новинка”, “Бестселер”, “Знижки на все”, “Розстрочка”, “Вигідний софт”. На WB: New, Кібер розпродаж. На lamoda: “New”, “Premium”.
Користувачі помічають позначки. Нова продукція автоматично отримує значки «Новинка» або New. Мітку “Бестселер” ставлять на товари з великим обсягом продажів (зазвичай від 20 на місяць). Піктограмою Кібер розпродаж позначаються учасники акцій WB.
Платформи моніторять ціни постачальників і просять (а часто змушують) знижувати ціни, робити знижки, брати участь у розпродажах. Без участі в акціях неможливо збільшити рейтинг, отримати перші відгуки та просунутися у внутрішньому пошуку маркетплейсу.
Розраховуючи рентабельну ціну, селлеру потрібно заздалегідь прорахувати плаваючі витрати, зокрема участь у «добровільно-примусових» акціях, повернення, утилізацію шлюбу, штрафи мапркетплейсів.
Головний орієнтир для розрахунку ціни — ціноутворення конкурентів. На старті продажів рекомендується поставити ціну нижче за середню.
Вільний опис – це необов’язковий, але ефективний інструмент. Ним користуються не всі, тому що опис має бути унікальним, а скласти текст для кожної із сотень позицій – трудомістке завдання. Ведення карток на маркетплейсах можна делегувати адміністратору з навичками копірайтера або додатково замовляти текстові описи. Опис допоможе виділитися серед конкурентів та зайняти високі позиції у видачі.
До текстового опису можна вставити ключові слова. Як їх дізнатися, ми розповіли вище у розділі «Формування заголовка». Цей прийом підвищує видимість картки.
На кожній платформі є правила заповнення картки товару. Наприклад, на OZON, якщо аналогічний товар вже є в інших партнерів, не потрібно заповнювати картку та вводити характеристики. Достатньо знайти цю позицію та додати її до свого кабінету.
Якщо продукція нова, поля необхідно заповнити самостійно. Є атрибути, обов’язкові та необов’язкові для заповнення. Набір показників залежить від товарної категорії. Чим більше полів ви заповните, тим більше інформації отримає користувач, тим простіше буде прийняти рішення про купівлю.
Відгуки від реальних покупців – найпотужніший інструмент продажу. Чим більше товару відгуків, тим вище він відображається в результатах пошуку. Люди вважають за краще купувати товари з великою кількістю відгуків, оскільки вони викликають довіру. Продавцю не можна додати відгуки самому, але можна стимулювати покупців залишати їх за допомогою програм маркетплейсів («Відгуки за бали» на Ozon або система винагород на AliExpress) або просто відповідати на відгуки та підтримувати контакти з аудиторією.
На Ozon варто придивитися до Rich-контенту – це міні-лендінг під описом товару. До нього можна додавати фотографії, 3D-моделі, відеоролики, цитати та інфографіки, красиво оформлені відгуки та історії покупців. Все те, що хотілося б показати, але основні зображення не увійшло. За даними Ozon, фото 360 ° збільшує конверсію з кошика на покупку на 20-35%.
Більше цікавих матеріалів у нашій спільноті facebook.